PlusLiga. Aluron CMC Warta Zawiercie - Ślepsk Malow Suwałki 3:1.

Miłosz Kozakiewicz
Drużyna Ślepska Malow Suwałki nie przywiozą z Zawiercia choć jednego punktu. Przegrali z miejscową Aluron CMC Wartą 1:3.

Pierwszy set mógł zwiastować dobry wynik suwalskich siatkarzy. Podopieczni Andrzeja Kowala chociaż przegrywali kilkoma punktami to wyrównali, a w porywającej końcówce wygrali na przewagi 34:32. Bohaterem był Bartłomiej Bołądź, który nie mylił się w atakach i zdobył w tym secie 13 punktów, a w całym meczu 29.

Drugi set był dla gospodarzy, a w trzecim suwalczanie przegrali na własne życzenie, prowadząc w końcówce partii. Szkoda tej partii, bo wygrana była blisko.

Natomiast o czwartym secie należałoby, jak najszybciej zapomnieć. Suwalczanie jakby załamani trzecim secie, oddali zupełnie pole walki rywalom.

Aluron CMC Warta Zawiercie - MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (32:34, 25:19, 27:25, 25:13)
Ślepsk: Bołądź, Rousseaux, Warda, Tuaniga, Klinkenberg, Sapiński, Czunkiewicz (libero) oraz Szwaradzki, Rudzewicz, Waliński, Rohnka, Gonciarz.

1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 19 56 57:11
2. Jastrzębski Węgiel 20 42 51:28
3. Trefl Gdańsk 21 41 48:31
4. VERVA Warszawa 20 37 47:36
5. Aluron Warta Zawiercie 19 33 39:29
6. Asseco Resovia Rzeszów 18 31 39:31
7. PGE Skra Bełchatów 19 30 37:33