PlusLiga. Cerrad Enea Czarni Radom - Ślepsk Malow Suwałki 2:3

Mecz Czarni Radom - Ślepsk Malow Suwałki
Mecz Czarni Radom - Ślepsk Malow Suwałki Tadeusz Klocek
Ślepsk Malow Suwałki wygrał 3:2 na wyjeździe z Cerrad Enea Czarni Radom.

Wszystko co dobre w pierwszym secie zaczęło się dla Ślepska Malow gdy na zagrywce pojawił się Nicolas Szerszeń. Po drugiej stronie siatki pojawiły się kłopoty w przyjęciu i po kontrze suwalczanie wyszli na prowadzenie 9:8. Zaraz potem po asie Szerszenia i w następnej akcji bloku Bartłomieja Bołądzia zrobiło się 11:8. Gdy ten ostatni także popisał się trudnym serwisem zrobiło się 15:10, a takiej przewagi dobrze dysponowani podopieczni Andrzeja Kowala już nie wypuścili i wygrali zdecydowanie partię otwarcia do 18.

W drugim secie decydujący był atak Andreasa Takvama w prostej sytuacji w aut. Gdyby pochodzący z Norwegii środkowy trafił w boisko Ślepsk Malowa miałby cztery punkty przewagi, a tak zrobiło się 12:15 i gospodarze powoli odrabiali straty. Robili to bardzo skutecznie. Przy stanie 21:20 na zagrywce pojawił się Karol Butryn i radomianie zdobyli cztery punkty z rzędu i wyrównali stan meczu.

W trzeciej bardzo wyrównanej partii lepsi okazali się znowu gospodarze do 23.

Z kolei czwarty set zaczął się od dobrych zagrywek rezerwowego w tym meczu Łukasza Rudzewicza i od prowadzenia suwalczan 4:0. Dobrze wprowadził się do składu także Kamil Skrzypkowski i Ślepsk Malow kontynuował swoją dobrą grę. Rewelacyjnie w ataku spisywał się Bołądź, który w sumie zdobył 33 punkty. Przewaga wypracowana na otwarciu seta wystarczyła, aby spokojnie kontrolować tę część spotkania i wygrać do 18.

Tie-breaka Ślepsk otworzył dwoma efektownymi blokami, a gdy asa serwisowego dołożył Rudzewicz było już 5:1. Takiej straty gospodarze nie byli w stanie odrobić i przegrali do 7.

Dla beniaminka z Suwałk to bardzo ważne dwa punkty zdobyte z wyżej notowanym rywalem.

Cerrad Enea Czarni Radom - Ślepsk Malow Suwałki 2:3 (18:25, 25:20, 25:23, 18:25, 7:15)