PlusLiga. Derby Północy dla akademików z Olsztyna. Porażka Ślepska Malow za 1 punkt

facebook/Ślepsk Malow Suwałki
Ślepsk Malow Suwałki wrócił z Iławy z jednym punktem po porażce w PlusLidze z Indykpolem AZS Olsztyn 2:3.

- Był to mecz na ogromnych emocjach - powiedział po spotkaniu klubowym mediom trener Ślepska Malow Suwałki Andrzej Kowal. - Moi siatkarze dali z siebie wszystko - dodał szkoleniowiec.

Akademicy z Olsztyna wystąpili mocno osłabieni brakiem trójki chorych siatkarzy z podstawowej szóstki Jana Firleja, Mateusza Poręby i Roberta Andringi. Mimo tych kłopotów byli bliscy nawet zwycięstwa za trzy punkty. W pierwszym secie, po wyrównanym początku, odskoczyli suwalczanom na trzy punkty wygrywając 25:23.

W drugiej partii wydawało się, że łatwe zwycięstwo odniosą siatkarze z Suwałk. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala prowadzili już 16:8 i stanęli. Olsztynianie dzięki dobrej grze Toreya Defalco doprowadzili do remisu 20:20. Na szczęście finisz należał do gości, którzy wygrali 25:23 doprowadzają do remisu w setach 1:1.

Kolejny set ponownie dobrze zaczął się dla Ślepska Malow. Po dobrym ataku Adriana Buchnowskiego suwalczanie wygrywali 11:8, ale chwilę później był już remis 16:16, głównie za sprawą ataków Karola Butryna. Właśnie Butryn i Defalco byli kluczowymi siatkarzami w zespole z Olsztyna, na których zwrócił uwagę trener Ślepska Malow Andrzej Kowal. - Postanowiliśmy wzmocnić przyjęcie po zagrywce i to nam dobrze wychodziło, może jedynie poza serwisami Butryma i Defalco, gdy traciliśmy punkty seriami - stwierdził szkoleniowiec. I właśnie skutecznym atakiem Toreya Defalco akademicy zakończyli trzeci set wygraną 25:23.

Gdy w czwartej partii Indykpol AZS wygrywał już 19:13 wydawało się, że jest po meczu. Ale suwalczanie nie skapitulowali, bronili ataki gospodarzy, kończyli kontry i po asie serwisowym Cezarego Sapińskiego doprowadzili do remisu 22:22, a później wykorzystując trzecią piłkę setową wygrali 27:25 doprowadzili do tie-breaka.

Decydujący set był wyrównany do połowy. Po zmianie stron AZS odskoczył jednak na dwa punkty i wygrał 15:12.

- Szkoda, bo ten mecz był spokojnie do wygrania - powiedział po meczu Bartłomiej Bołądź. - W każdym elemencie powinniśmy być stabilniejsi, a tego nam dzisiaj zabrakło - stwierdził atakujący Ślepska Malow.

Indykpol AZS Olsztyn - Ślepsk Malow Suwałki 3:2 (25:23, 23:25, 25:23, 25:27, 15:12)
Indykpol: Jankiewicz, Butryn, Jakubiszak, Siwczyk, Defalco, Janiszewski, Gruszczyński (libero) oraz Ciunajtis, Król
Ślepsk Malow: Tuaniga, Bołądź, Takvam, Sapiński, Klinkenberg, Buchowski, Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski, Łukasik, Rudzewicz, Smoliński
MVP: Karol Butryn (Indykpol AZS Olsztyn)