PlusLiga. Drugie zwycięstwo z rzędu Ślepska Malow Suwałki. Czarni Radom bez szans

Miłosz Kozakiewicz
To był mecz z gatunku tych za sześć punktów. Ślepsk Malow Suwałki i Cerrad Enea Czarni Radom są bowiem sąsiadami w tabeli PlusLigi, a zwycięstwo dawało nad rywalem przewagę i przesuwało w górę tabeli. Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza zagrali kapitalny mecz wygrywając 3:0 i psując gospodarzom inaugurację pięknej hali dla siatkarzy.

Drużyna Ślepska Malow Suwałki przystąpiła do meczu mocno skoncentrowana i wzmocniona mentalnie po ostatnim zwycięstwem nad Cuprum Lubin. Już na początku pierwszego seta uzyskali przewagę kilku punktów. Po długiej wymianie i bombowym ataku Bartłomieja Bołądzia suwalczanie objęli prowadzenie 7:4, a chwilę później było już 11:6, 18:12. Joshua Tuaniga kapitalnie rozgrywał, a jego koledzy nie mylili się w atakach. Pierwszy set zakończył skutecznym atakiem Kevin Klinkenberg 25:20.

Drugi set także bardzo dobrze rozpoczęli podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza i wydawało się, że będzie to bardzo szybka partia. Suwalczanie prowadzili 6:1, 12:7, 17:11. Gospodarze jednak znacząco poprawili grę, a suwalczanie zaczęli popełniać proste błędy. Przewaga zaczęła topnieć, a po dwóch skutecznych blokach Cerrad Enea Czarni Radom doprowadził do remisu 21:21. Był jeszcze remis 24:24, ale ostatnie dwie piłki padły łupem suwalczan.

O trzecim secie gospodarze zapewne chcieliby jak najszybciej zapomnieć. To była absolutna dominacja Ślepska Malow. Siatkarze z Suwałk grali już bardzo pewni swego. Rozpoczęli od prowadzenia 5:0. Szybko było 13:5 po ataku Bołądzia. Na boisku szalał Paweł Halaba, który zresztą został MVP meczu. Zdobył on w meczu 17 punktów, w tym miał dwa asy. Mecz zakończyli złą zagrywką sami gospodarze przegrywając 16:25.

Cerrad Enea Czarni Radom - MKS Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (20:25, 24:26, 16:25)
Czarni: Kędzierski, Berger, Lemański, Faryna, Santana, Parkinson, Masłowski (libero) oraz Gąsior, Woropajew, Rusin, Nowowsiak (libero).
Ślepsk Malow: Tuaniga, Klinkenberg, Sapiński, Bołądź, Halaba, Takvam, Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski, Łukasik.

1. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 16 46 48:8
2. Jastrzębski Węgiel 17 43 46:14
3. Aluron CMC Warta Zawiercie 18 37 43:27
4. PGE Skra Bełchatów 17 37 45:26
5. Projekt Warszawa 15 29 35:26