PlusLiga. Niespodzianki nie było. Ślepsk Malow przegrał z Jastrzębskim Węgiel 0:3

Nie było niespodzianki w spotkaniu wyjazdowym Ślepska Malow Suwałki z Jastrzębskim Węgiel. Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza przegrali na Śląsku 0:3.

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki mogli liczyć, że drużyna Jastrzębskiego Węgiel będzie miała trudności w złapaniu meczowego rytmu, bo przerwie w treningach spowodowanej zakażeniami koronawirusem w zespole. Rywale dopiero od tygodnia trenowali w pełnym składzie, a w czwartek pokonali na wyjeździe bułgarski zespół w ramach Ligi Mistrzów. Jednak w spotkaniu tym mogli nawet pozwolić sobie na porażkę, gdyż wcześniej zapewnili sobie już awans do ćwierćfinałów.

I rzeczywiście. To siatkarze z Suwałk jako pierwsi wyszli na prowadzenie i zdobyli małą przewagę. Jednak bardzo szybko minimalne straty zniwelowali jastrzębianie. Dwa skuteczne bloki i kombinacyjny serwis kapitana, Benjamina Toniuttiego pozwoliły wyjść Jastrzębskiemu na prowadzenie 8:5, a później było już nawet 12:7. Suwalski zespół doszedł jednak rywala na jeden punkt 19:20. Niestety końcówkę wygrali goście do 21 i objęli prowadzenie w setach 1:0.

Druga partia po dobrym początku w wykonaniu Pawła Halaby i Bartłomieja Bołądź mogła napawać optymizmem, ale zagrywki Francuza Benjamina Toniuttiego zupełnie rozbiły suwalczan. Jastrzębski uzyskał wyraźne prowadzenie 17:8, wygrywając seta do 19.

W trzeciej partii Jastrzębski kilka razy wychodził na prowadzenie, które niwelowali siatkarze Ślepska. Punktowa przewaga jastrzębian falowała pomiędzy jednym a czterema oczkami. Raz zapas mistrzów Polski wynosił cztery punkty 11:7, żeby już po chwili stopnieć do zaledwie jednego 16:15. Jednak końcówka po raz kolejny zakończyła się wygraną gospodarzy do 20.

Jastrzębski Węgiel - Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:21, 25:19, 25:20)
Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Boyer, Tervaportti, Szymura, Macyra
Ślepsk Malow: Bołądź, Tuaniga, Takvam, Sapiński, Halaba, Buchowski, Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski, Makowski

Pozostałe wyniki:
LUK Lublin - PGE Skra Bełchatów 0:3, Projekt Warszawa - Asseco Resovia Rzeszów 1:3, PSG Nysa - Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3, Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn 0:3

1. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 16 46 48:8
2. Jastrzębski Węgiel 18 46 49:14
3. PGE Skra Bełchatów 19 43 51:27
4. Aluron CMC Warta Zawiercie 20 40 46:31
5. Indykpol AZS Olsztyn 32 19 40:32
6. Asseco Resovia Rzeszów 19 31 38:33
7. Projekt Warszawa 18 29 37:35
8. GKS Katowice 18 23 32:39