PlusLiga. Osłabiony Ślepsk Malow Suwałki przegrywa z Indykpol AZS Olsztyn 1:3

Miłosz Kozakiewicz
Siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki, osłabieni brakiem czołowych zawodników, nie byli w stanie podjąć skutecznej walki z zespołem Indykpolu AZS Olsztyn. Po raz kolejny suwalczanie przegrali u siebie mecz PlusLigi 1:3.

MKS Ślepsk Malow Suwałki wystąpił mocno osłabiony brakiem podstawowego rozgrywającego Joshua Tuanigi oraz przyjmującego Kevina Klinkenberga.

W pierwszym secie do stanu 9:9 była walka punkt za punkt. Niestety później słaba skuteczność gospodarzy (suwalczanie zdobyli zaledwie w całym secie 9 punktów z ataku) spowodowała, że goście odskoczyli na kilka punktów i kontrolując swoją przewagę wygrali 25:19.

Na początku drugiego seta siatkarze z Suwałk nie mogli znaleźć recepty na ataki z prawej strony Damiana Schulza, ale tym razem mimo że goście odskoczyli na trzy punkty 5:8, po ataku Bołądzia doprowadzili do wyrównania 11:11. Wyrównana walka trwała do stanu 20:20, gdy nieoczekiwanie goście po błędach podopiecznych trenera Andrzeja Kowala zdobyli cztery punkty z rzędu. I wtedy oni stanęli, a zespół z Suwałk ponownie wyrównał 24:24. Było jeszcze 25:25, 26:26. Ostatnie dwie piłki to jednak skuteczne akcje akademików, którzy wygrali 28:26 i objęli prowadzenie 2:0.

Gracze z Suwałk próbowali odwrócić losy spotkania w następnej partii, którą wygrali 25:19. Dobrze grał Bartłomiej Bołądź, a zespół gości raptem stracił na skuteczności.

Gdy wydawało się, że może suwalczanie pójdą za ciosem bardzo szybko zostali zdominowani w czwartym secie. Olsztynianie wyszli na wysokie prowadzenie 7:1, 11:4, 17:7, spokojnie wygrywając seta 25:14 i mecz 3:1.

Kolejny mecz Ślepsk Malow zagra 14 grudnia z Asseco Resovią Rzeszów.

MKS Ślepsk Malow Suwałki - Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (19:25, 26:28, 25:19, 14:25)
Ślepsk Malow: Bołądź, Sapiński, Waliński, Gonciarz, Sacharewicz, Rousseaux, Czunkiewicz (libero) oraz Rohnka, Rudzewicz, Filipowicz (libero)
Indykpol AZS: Stępień, Concepcion, Żaliński, Schulz, Teriomenko, Schott, Gruszczyński (libero) oraz Kapica
MVP: Wojciech Żaliński.

1. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 10 30 30:5
2. Trefl Gdańsk13 25 29:19
3. Jastrzębski Węgiel 9 23 25:9
4. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 12 22 26:22
5. Ślepsk Malow Suwałki14 20 25:25