PlusLiga. Projekt Warszawa wyszarpał trzy punkty. Ślepsk Malow był bliski tie-breaka

Trener Projektu Warszawa Andrea Anastasi mógł być zadowolony. Jego zespół pokonał Ślepsk Malow Suwałki 3:1 Jakub Steinborn
Niewiele brakowało, by Ślepsk Malow Suwałki odczarował stolicę i po raz pierwszy wrócił do domu z punktami. Jednak stało się inaczej i suwalczanie przegrali z Projektem 1:3.

Mecz Ślepska Malow Suwałki z Projektem Warszawa został przeniesiony z Torwaru do hali Koło. Torwar, jak również Arena Ursynów stały się bowiem centrami pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Już w pierwszym secie podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza mogli pokusić się o zwycięstwo, które uciekło im w samej końcówce, gdy gospodarze zdobyli trzy punkty z rzędu. Partię zamknął atakiem z drugiej linii Dusan Petković i Projekt wygrał 25:21. - W secie tym mieliśmy swoje szanse. Prowadziliśmy kilkoma punktami i mogliśmy naszą przewagę jeszcze powiększyć. Niestety nie wykorzystaliśmy kontr - mówił po spotkaniu libero Ślepska Malow Suwałki Paweł Filipowicz.

W drugiej partii podopieczni trenera Kwapisiewicz też walczyli ambitnie. Przegrywali 15:19, ale po ambitnej pogoni doprowadzili do remisu 21:21. I wtedy tak, jak w poprzednim secie, siatkarze Projektu zaliczyli serię punktów i wygrali ponownie do 21.

W trzecim secie siatkarze z Suwałk postawili już na swoim. Po asie serwisowym Andreasa Takvama Ślepsk Malow objął prowadzenie trzema punktami 15:12 i już do końca nie pozwolił gospodarzom na zbliżenie się do siebie pewnie wygrywając 25:20.

Podopieczni trenera Kwapisiewicza czwartego seta przegrali w końcówce. Ambitnie doprowadzili do wyniku 23:24, ale w ostatniej akcji Bartosz Kwolek atakiem dał trzypunktowe zwycięstwo Projektowi.

- Nastawialiśmy się na trudny bój, ale niewiele nam dzisiaj zabrakło. Dosłownie dwóch akcji. W takich meczach istatna jest każda piłka. Zostawiliśmy serce, walczyliśmy, ale wracamy bez punktów - stwierdził trener Ślepska Malow Dominik Kwapisiewicz.

Projekt Warszawa - MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:21, 25:21, 20:25, 25:23)
Projekt: Kowalczyk, Kwolek, De Haro, Wrona, Petković, Grobelny, Wojtaszek (libero) oraz Blankenau, Gałązka, Superlak
Ślepsk Malow: Klinkenberg, Bołądź, Takvam, Sapiński, Halaba, Tuaniga, Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski, Łukasik, Filipowicz (libero)
MVP: Dusan Petković (Projekt Warszawa)