PlusLiga. Słaby serwis, słabe przyjęcie i Ślepsk Malow bez szans w meczu z Cuprum Lubin

Siatkarze Ślepska Malow spadli w tabeli PlusLigi na 11. miejsce
Siatkarze Ślepska Malow spadli w tabeli PlusLigi na 11. miejsce Helena Wysocka
Ślepsk Malow Suwałki rozegrał najsłabszy mecz w obecnych rozgrywkach PlusLigi i zasłużenie przegrał w Lubinie z Cuprum 0:3.

Nie był to dzień Śłepska Malow Suwałki. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala przegrali w trzech setach z Cuprum Lubin. Dla lubinian było to pierwsze zwycięstwo po trzech porażkach w PlusLidze.

Po początkowej, wyrównanej grze w pierwszym secie gospodarze uzyskali przewagę przede wszystkim dzięki dobrej zagrywce. W drużynie z Suwałk szwankowało natomiast przyjęcie. Cuprum wygrał bardzo pewnie 25:28. Druga partia rozpoczęła się po myśli gości. Ślepsk Malow objął szybkie prowadzenie 4:0 i trener lubinian wziął czas dla swojej drużyny. Niestety, w końcówce seta ponownie skuteczniejszymi byli gospodarze wygrywając 25:22. W zespole Cuprum z dobrej strony pokazał się Marcin Waliński były siatkarz Ślepska Malow.

Trener Andrzej Kowal rotował składem, ale gra niezbyt poprawiła się. Jedynym pewnym punktem w zespole Ślepska Malow był Bartłomiej Bołądź. Trzeci set także padł łupem gospodarzy 25:22.

- Gospodarze zagrali dużo lepiej od nas - mówił po meczu trener Ślepska Malow Andrzej Kowal. - Przede wszystkim brakowało nam dobrej zagrywki i przyjęcia. Jeżeli przyjęcie było dobre to i skuteczność w ataku także lepsza. Niestety w końcówkach setów pojedynczymi akcjami traciliśmy spokój w grze i to zaważyło na porażce - dodał szkoleniowiec.

Cuprum Lubin - MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:18, 25:22, 25:22)
Cuprum: Waliński, Gunia, Ferens, Sekita, Pietraszko, Kapica, Szymura (libero) oraz Sas (libero), Maruszczyk, Stępień.
Ślepsk Malow: Łukasik, Makowski, Klinkenberg, Bołądź, Takvam, Sapiński, Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski, Ziobrowski, Buchowski, Halaba, Smoliński.
MVP: Masahiro Sekita