PlusLiga. Ślepsk Malow - LUK Lublin. Batalia ciosów za jeden punkt

Ślepsk Malow zajmuje w tabeli PlusLigi 6. miejsce
Ślepsk Malow zajmuje w tabeli PlusLigi 6. miejsce facebook/ Ślepsk Malow Suwałki
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali drugi mecz na własnym boisku ulegając w sobotę LUK Lublin. Natomiast dla rywali było to trzecie zwycięstwo z rzędu. Ślepsk Malow Suwałki utrzymał szóste miejsce w tabeli.

Po pierwszym secie, w którym przewagę osiągnęli gospodarze, wydawało się że suwalczanie powinni pójść za ciosem i kolejne partie będą wyglądały podobnie do partii otwarcia, którą Ślepsk Malow wygrał do 22.

Gospodarze po chwilowych niepowodzeniach w drugim secie, doprowadzili do wyrównania i osiągnęli przewagę dwóch, trzech punktów (14:12). Niestety, w końcówce goście z Lublina doskonale zagrali w przyjęciu i po kilku skutecznych kontratakach wygrali już przy pierwszej piłce setowej 25:23.

- Mecz był do wygrania. Na wyniku spotkania zaważył drugi set i jego końcówka, którą przegraliśmy. Tak byłoby 2:0 i inaczej byśmy podeszli do trzeciego seta i całego meczu - powiedział po meczu siatkarz Ślepska Malow Łukasz Rudzewicz

W trzecim secie Ślepsk Malow zagrał jeszcze słabiej, dwukrotnie miał przestoje, które kosztowały go stratę kilku punktów do gości triumfujących 25:17.

Podopieczni Dominika Kwapisiewicza rzucili się do odrabiania strat w czwartym secie. Dzięki zagrywkom Flipiaka Ślepsk Malow odskoczył na 5 "oczek" 7:2. Uskrzydleni dopingiem wspaniałych kibiców podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza doprowadzili do tie-breaka.

Powiedziałem przed meczem, że szykujemy się na taki bój jak z AZS Olsztyn, na batalię ciosów o tak to wyglądało. Całego meczu na pewno szkoda, szczególnie z perspektywy drugiego seta, gdzie była szansa na zamknięcie go na własna korzyść. Goście jednak doskonale spisali się i później musieliśmy już gonić wynik. Wielkie brawa dla naszych kibiców, którzy uskrzydlili nas w czwartym secie. Punkt zostaje w Suwałkach. Myślę, że w końcowym rozrachunku będzie on bardzo cenny. Za miesiąc, dwa będziemy wiedzieli ile on waży - Dominik Kwapisiewicz, trener Ślepska Malow Suwałki

Niestety, decydująca partia od początku nie przebiegała po myśli suwalczan. Goście prowadzili 7:4, a gospodarzom nie udało się ich dogonić, tak jak olsztynian w poprzednim meczu. LUK Lublin wygrał piątego seta 15:10 zdobywając dwa punkty. Suwalczanie zaś zainkasowali zaś 1 punkt.

Ślepsk Malow Suwałki - LUK Lublin 2:3 (25:22, 23:25, 17:25, 25:20, 10:15).
Ślepsk Malow: Kujundzić, Smoliński, Filipiak, Depowski, Takvam, Sanchez, Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta, Magnuszewski, Sapiński, Buchowski.
LUK Lublin: Jendryk, Komenda, Włodarczyk, Nowakowski, Romać, Szerszeń, Watten (libero) oraz Stajer, Wachnik, Tavares, Gregorowicz (libero).
MVP: Nicolas Szerszeń (LUK).