PlusLiga. Ślepsk Malow Suwałki - Cerrad Enea Czarni Radom 3:2

Miłosz Kozakiewicz
W środowym meczu PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki pokonał Cerred Enea Czarnych Radom po pięciosetowej walce 3:2

Zaledwie osiem dni po tym jak Ślepsk Malow Suwałki wygrał 3:0 na wyjeździe z Czarnymi Radom, obie drużyny spotkały się w PlusLidze po raz drugi. Jednak tym razem w Arena Suwałki.

– Trzeba rozgrywać spotkania z rywalami, którym porobiły się wolne terminy, aby tych zaległości było jak najmniej. Oczywiście nie jest to łatwe dla zawodników, ale wszyscy mają tak samo. Trzeba się do tego przyzwyczaić i radzić sobie – mówi Kamil Skrzypkowski z kadry szkoleniowej Ślepska Malow.

I właśnie mecz z Czarnymi sprzed tygodnia był rozegrany awansem z 16. kolejki, która była zaplanowana na piątego grudnia. Ślepsk Malow wygrał 3:0, ale w każdym z setów była wyrównana walka i suwalczanie wygrywali na przewagi.

Czarni po przegranej ze Ślepskiem Malow mieli rozegrać mecz z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mecz został jednak przełożony na inny termin. Natomiast drużyna Andrzeja Kowala po zwycięstwa w Radomiu zaznała goryczy porażki. W ramach 9. kolejki na swoim obiekcie musiała uznać wyższość Vervy Warszawa. Była to druga porażka Ślepska Malow w tym sezonie na swoim boisku. Wszystkie trzy mecze wyjazdowe Ślepsk Malow wygrał bez straty seta.

Środowy mecz rozegrany został z 3. kolejki był także bardzo wyrównany. W pierwszym secie walka punkt za punt trwała do samego końca. Przełomowym momentem był skuteczny blok Kędzierskiego, który powstrzymał atak Walińskiego. Wówczas goście wyszli na prowadzenie 21:19. Czarni prowadzili 24:21. Skuteczny atak Bołądzia i błąd rywali zniwelował stratę do jednego punkty 23:24. Niestety, ostatni punkt należał do gości.

W drugim secie Ślepsk Malow miał przewagę kilku punktów i w samej końcówce pozwolił się dogonić rywalom. Atak autowy gości spowodował, że suwalczanie wygrali 25:23.

O zwycięstwie w trzecim secie zadecydowała seria siedmiu punktów zdobytych z rzędu przez gospodarzy od 9:8 do 17:8, gdy na zagrywce był Cezary Sapiński. Ślepsk Malow wygrał pewnie 25:16.

Czwarty set na przewagi wygrali z kolei goście 27:25 doprowadzając do tie-breaka.

MKS Ślepsk Malow Suwałki - Cerrad Enea Czarni Radom (23:25, 25:23, 25:16, 25:27, 15:8)

1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 7 21 21:4
2. Warta Zawiercie 5 13 14:4
3. Verva Warszawa 5 12 14:8
4. Jastrzębski Węgiel 5 11 13:6
5. Asseco Resovia Rzeszów 5 9 12:10
6. Ślepsk Malow Suwałki 5 9 10:6
7. PGE Skra Bełchatów 5 9 11:8
8. GKS Katowice 6 9 12:11