PlusLiga. Ślepsk Malow Suwałki - Cuprum Lubin 3:1. Nowy trener, nowy duch zespołu

Ślepsk Malow powrócił na zwycięską ścieżkę
Ślepsk Malow powrócił na zwycięską ścieżkę facebook/ślepsk malow suwałki
Od zwycięstwa swoją pracę w Suwałkach rozpoczął trener Dominik Kwapisiewicz. Ślepsk Malow Suwałki pokonał na własnym boisku Cuprum Lubin 3:1.

Mecz rozpoczął asem serwisowym Adrian Buchowski, a w kolejnej akcji zespół gości zatrzymał blokiem Cezary Sapiński. Trzeci punkt zdobył po kontrze Buchowski. Tak zaczął mecz z Cuprum Lubin zespół Ślepska Malow Suwałki, który po raz pierwszy poprowadził jako trener Dominik Kwapisiewicz. Goście co prawda doprowadzili do wyrównania 11:11, ale szybko gospodarze uzyskali znaczącą przewagę 19:13. Blokiem premierowy set zakończył Andreas Takvam 25:18.

Drugi set był bardzo podobny do pierwszego. Ślepsk Malow dobrze prezentował się we wszystkich elementach i w środku partii znów uzyskał przewagę, która pozwoliła zakończyć partię wygraną 25:20.

Trzeci set źle zaczął się dla gospodarzy. Przy wyniku 8:5 dla Cuprum trener Kwapisiewicz wziął czas. Niestety, nie zmienił on oblicza tej części meczu. Ferens upodobał sobie w zagrywce Halabę posyłając bomby, z którymi nie radził sobie suwalski siatkarz, grający w sumie dobry cały mecz. Ślepsk Malow nie potrafił kończyć kontr i to zaważyło na porażce do 18.

W czwartym secie na wyższe obroty znów weszli gospodarze, którzy za sprawą Bołądzia i wspomnianego Halaby uciekali rywalom po każdej akcji. Gdy suwalczanie zdobyli 20 punkt na boisku piątki ze swoimi koszykarzami przybijał nawet trener Kwapisiewicz, który czuł, że zwycięstwo jest już bardzo bliskie. I tak też się stało. Ostatnie trzy punkty zdobyli Bołądź, Tuaniga, Takvam i Ślepsk Malow wygrał 25:18 i w całym meczu 3:1 dopisując do swojego konta bardzo ważne 3 punkty.

Ślepsk Malow Suwałki - Cuprum Lubin 3:1 (25:18, 25:20, 18:25, 25:18)
Ślepsk Malow: Buchowski, Sapiński, Bołądź, Halaba, Takvam, Tuaniga, Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski, Smoliński, Klinkenberg.
Cuprum: Gunia, Sekita, Ferens, Krage, Kapica, Waliński, Szymura (libero) oraz Gierżot, Stępień, Sas (libero)
MVP: Bartłomiej Bołądź