PlusLiga. Ślepsk Malow Suwałki nie dał rady liderowi. Porażka 0:3 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle

Grupa Azoty ZAKSA pewnie pokonała Ślepsk Malow Suwałki 3:0
Grupa Azoty ZAKSA pewnie pokonała Ślepsk Malow Suwałki 3:0 Wiktor Gumiński
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki nie znaleźli receptę na lidera PlusLigi. Na wyjeździe przegrali 0:3 z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla gospodarzy było to już dziewiąte zwycięstwo z rzędu.

Rywale Ślepska Malow byli zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania i udowodnili to na parkiecie sięgając po dość łatwe zwycięstwo z suwalczanami.

Już pierwszy set był pod kontrolą ZAKSY, która zdominowała wydarzenia na parkiecie. Gospodarze szybko objęli wysokie prowadzenie i wygrali do 17.

W kolejnym secie podopieczni trenera Andrzeja Kowala próbowali nawiązywać walkę z ZAKSĄ, ale nie potrafili zatrzymać Łukasza Kaczmarka i Kamila Semeniuka. W końcówce Ślepsk Malow zbliżył się do ZAKSY na dwa punkty, nie był jednak w stanie przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść przegrywając i tę partię do 22.

Trzeci set niestety także był bez historii. Po szybkim prowadzeniu gospodarzy 4:0 kędzierzynianie szybko dążyli do zakończenia meczu ostatecznie wygrywając 25:18 i cały mecz 3:0 w setach.

- Zmierzyliśmy się z jedną z najlepszych drużyn w Europie, jednym z głównych faworytów do mistrzostwa Polski i to na trudnym terenie. Zawodnicy ZAKSY zagrali bardzo dobre spotkanie. Oczywiście to żadne usprawiedliwienie naszej gry. Będziemy szukać sposobu jak jeszcze poprawić naszą jakość - powiedział po spotkaniu Paweł Filipowicz libero Ślepska Malow Suwałki.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:17, 25:22, 25:18)
Grupa Azoty ZAKSA: Kaczmarek, Rejno, Janusz, Śliwka, Semeniuk, Huber, Shoji (libero) oraz Banach (libero), Kluth, Kalembka, Kozłowski.
Ślepsk Malow Suwałki: Bołądź, Takvam, Buchowski, Sapiński, Halaba, Tuaniga, Filipowicz (libero) oraz Łukasik, Rudzewicz, Makowski.
MVP: Łukasz Kaczmarek (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).

Pozostałe wyniki 8. kolejki:
Cerrad Enea Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn 0:3, Stal Nysa - GKS Katowice 2:3, Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3.