PlusLiga. Ślepsk Malow Suwałki poprawił już wynik sprzed roku. Zagra o 9. miejsce

Ślepsk Malow zagra o 9. miejsce w PlusLidze
Ślepsk Malow zagra o 9. miejsce w PlusLidze Paweł Dubiel
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki w ostatnim meczu rundy zasadniczej PlusLigi pokonali na wyjeździe BBTS Bielsko-Biała 3:0 i ostatecznie podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza zagrają o 9. miejsce na koniec sezonu. Ich rywalem będzie LUK Lublin.

Pogodzeni ze spadkiem siatkarze BBTS Bielsko-Biała byli tłem dla suwalczan, którzy chociaż stracili szanse awansu do najlepszej "ósemki" to mieli jeszcze o co grać. Zwycięstwo 3:0 dawało podopiecznym trenera Dominika Kwapisiewicza pewną grę o 9. miejsce na zakończenie sezonu.

Siatkarze Śłepska Malow Suwałki rozbili rywali w pierwszym secie wygrywając do 12. Zakończył go udanym blokiem Miran Kujundzić.
W drugim secie niewiele zmieniło się na boisku. Goście zdominowali gospodarzy i wygrali do 18. W trzeciej partii, jak okazało się ostatniej w meczu, drużyna Ślepska Malow wyszła na prowadzenie 17:15 i dowiozła swoją przewagę do końca wygrywając do 23 i w całym meczu 3:0 w setach.

- Byliśmy faworytem na papierze, ale musieliśmy to potwierdzić jeszcze na boisku. W trzecim secie być może poczuliśmy się zbyt pewnie, rywal zredukował swoje błędy, ale tym bardziej brawa dla nas, że potrafiliśmy odwrócić wynik - powiedział trener Ślepska Malow Suwałki Dominik Kwapisiewicz

MVP meczu został wybrany Mateusz Czunkiewicz. Suwalczanie zagrają o 9. miejsce i jest to lepszy wynik od tego sprzed roku, gdy zajęli 12. miejsce w PlusLidze.

W grze o 9. miejsce spotkają się z LUK Lublin. Pierwszy mecz 16 kwietnia w Suwałkach.

BBTS Bielsko-Biała - Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (12:25, 18:25, 23:25)
BBTS: Siek, Gil, Hunek, Sinoski, Puczkowski, Cupkovic, Teklak (libero) oraz Darlaczi.
Ślepsk Malow: Sanchez, Filipiak, Kujundzić, Takvam, Sapiński, Halaba, Czunkiewicz (libero) oraz Magnuszewski.
MVP: Mateusz Czunkiewicz (Ślepsk)