PlusLiga. ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Ślepsk Malow Suwałki 3:0. Blok ZAKSY zatrzymał Ślepsk Malow

Bartosz Filipiak zdobył 17 punków dla Ślepska Malow Suwałki w meczu z ZAKSĄ
Bartosz Filipiak zdobył 17 punków dla Ślepska Malow Suwałki w meczu z ZAKSĄ Miłosz Kozakiewicz fotografia
Porażka 0:3 z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle mogła by wskazywać na łatwe zwycięstwo mistrzów Starego Kontynentu, ale tak wcale nie było. Ślepsk Malow Suwałki rozegrał bardzo dobry mecz i przegrał z honorem pozostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle przystąpiła do meczu ze Ślepskiem Malow Suwałki po powrocie z Belgii, gdzie zwyciężyła 3:0 Prefaxis Menen w Lidze Mistrzów.

Pierwszy set sobotniego spotkania, tak zresztą jak całe spotkanie, był bardzo wyrównany. Przewagę gospodarze zawdzięczali bardzo dobrej grze blokiem, m.in. kilkakrotnie na lewym skrzydle zatrzymywali ataki Pawła Halaby, który nie miał najlepszego początku spotkania. W końcówce kilka popsutych zagrywek nie pomogło i gospodarze wygrali 25:22.

W drugim secie o wszystkim decydowała walka na przewagi. Suwalczanie mogli wyjść na prowadzenie 25:24, ale Sapiński nieznacznie pomylił się w ataku. Gospodarze zaś po asie serwisowym Kaczmarka cieszyli się z wygranego drugiego seta.

Największą różnicę ZAKSA zrobiła dziś na wysokiej piłce. Po tym meczu i tak możemy trzymać głowę w górze, bo na pewno nie przynieśliśmy wstydu naszym kibicom. Pokazujemy w tym sezonie, że walczymy z każdy i tak będzie w kolejnym meczu z Jastrzębskim Węgiel - mówi siatkarz Ślepska Malow Suwałki Mariusz Magnuszewski

Trzecia partia to popis Aleksandra Śliwki, który punktował dla ZAKSY. Gospodarze dopiero w końcówce uzyskali przewagę i wygrali 25:21 i cały mecz 3:0.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:22, 26:24, 25:21)
ZAKSA: Janusz, Śliwka, Żaliński, Wiltenburg, Paszycki, Kaczmarek, Shoji (libero) oraz Staszewski.
Ślepsk Malow: Sanchez, Halaba, Sapiński, Takvam, Kujundzić, Filipiak, Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta, Magnuszewski, Smoliński.
MVP: Aleksander Śliwka (ZAKSA).