PO: publiczne ataki niedopuszczalne

KA
Do białostockiego koła nr 3 Platformy Obywatleskiej należał lider partii na Podlasiu, Robert Tyszkiewicz
Do białostockiego koła nr 3 Platformy Obywatleskiej należał lider partii na Podlasiu, Robert Tyszkiewicz
Białystok. Lokalna Platforma Obywatelska rozwiązała jedno ze swoich miejskich kół, ponieważ jego członkowie naruszali statut partii. Jak? PO twierdzi, że najpoważniejszym argumentem było zbyt długie przetrzymywanie deklaracji nowych członków.

Drugi argument to jednak publiczne atakowanie władz partii. Członkowie PO uznali taką krytykę za niedopuszczalną i rozwiązali "niegrzeczne" koło.

Konflikt wewnątrz koła nr 3 trwa od kilku miesięcy, odkąd wystąpili z niego m.in. Robert Tyszkiewicz i Barbara Kudrycka, a więc osoby stojące na szczycie podlaskiej PO. Nie byli w stanie porozumieć się z członkami własnego koła, do którego należą głównie przedstawiciele środowisk medycznych. Wystąpienie nie rozwiązało jednak problemu. Medycy zbuntowali się najbardziej, gdy okazało się, że wojewoda nie wziął pod uwagę ich protegowanych przy mianowaniach na stanowiska wojewódzkich konsultantów medycznych. Wówczas rozpoczęli (droga elektroniczną) wewnętrzną dyskusję na temat polityki personalnej partii. Maile na ten temat przedostały się do mediów.

Choć władze Platformy nie komentowały sprawy, autora krytycznego maila czeka sąd partyjny. Natomiast koło, w którym niekorzystnie oceniano działania władz podlaskiej PO, rozwiązano - m.in. za, jak to określono w komunikacie, działalność, która "w sposób karygodny naruszyła dobre imię przedstawicieli PO".

FLESZ: Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 25

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

J
J.M.

Cóż. Coś mi się wydaje, że wszyscy po trosze mają rację. Nie pracuję w żadnym urzędzie, ale mam dość częsty kontakt z urzędami. Nie należę do żadnej partii. Wyciągam wnioski z tego co widzę i słyszę. Jeśli wolno mi się podzielić swoimi refleksjami, zrobię to. Głosowałam na pana Truskolaskiego. Miałam nadzieję, że wreszcie górować będzie sprawiedliwość, uczciwość i zdrowy rozsądek. A cóż widzę? Do urzędów trafia dużo młodych ludzi- to dobrze, ale...Podobno większość z nich to krewni lub znajomi znajomych? Podobno już po kilku miesiącach dostają większe podwyżki (np.400 zł), niż starzy pracownicy z 20-30-letnim stażem (np.130 zł brutto)? Jeśli to prawda, to czy nie jest to kumoterstwo??? Powstało nowe stanowisko: ogrodnik miejski. Któż wygrał konkurs na to stanowisko? Wydawać by sie mogło, że ktoś kto zna zapach ziemi,zna nomenklaturę ogrodniczą, ma wieloletnie doświadczenie i ręce "po łokcie ubrudzone glebą" . Hm...Otóż, nie. A jakiż cudowny musi być nowy komendant Straży Miejskiej, skoro, mimo 25 lat, w konkursie pokonał starszych doświadczeniem kandydatów. Przepraszam. Nie mam najmniejszego zamiaru kogokolwiek obrazić. Ja tylko się głośno zastanawiam: czy to nie jest kumoterstwo? Za komuny było: Może być głupi, ale nasz. Nie dziwię się, jeśli młodzi przy starszych się uczą i nabierają doświadczenia, ale odwrotnie??? Właśnie dlatego nabieram przekonania, że PO drwi ze społeczeństwa. A co gorsze wystawia siebie na pośmiewisko. Jest mi bardzo smutno. Czy to moje głosowanie,zaufanie, nadzieja były pomyłką? A może zainteresuje się tym jakiś dociekliwy dziennikarz? Wszystkim życzę zdrowych i spokojnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

~puma~
W dniu 19.03.2008 o 15:24, darou napisał:

Rozumiem, że koleżanka puma sama tego doświadczyła, i stąd takie wnioski o kolesiostwie? Bo jeżeli nie to mam nadzieje, że nie należy do pokolenia młodego, które już powinno zerwać z PRL'owską mentalnością "bez znajomości nic nie dostaniesz". kolesiostwo było, ale jest zwalczane, coraz częściej znajdują się ludzie kompetentni na właściwych stanowiskach, a konkursy są przeprowadzane (przynajmniej w Białymstoku) rzetelnie. Mówię, gdyż znam zasady ich funkcjonowaqnia, a nie z tego powodu, że jestem do tego przekonany, lub taką mam opinię.Rany, ale Ty głupi jesteś, aż mi Cię szkoda człowieku! Szkoda po prostu. "kolesiostwo jest zwalczane"-cytuję. Koń by się usmiał! Weź choćby fakt zatrudnienia w MPEC żona obecnego marszałka D. Od kiedy to ta baba jest specjalistką od ciepłownictwa,co? i to specjalistką za kilka tysięcy złotych miesięcznie netto! Ty się obudź gościu, albo się lecz.
G
Gość
W dniu 19.03.2008 o 15:24, darou napisał:

Rozumiem, że koleżanka puma sama tego doświadczyła, i stąd takie wnioski o kolesiostwie? Bo jeżeli nie to mam nadzieje, że nie należy do pokolenia młodego, które już powinno zerwać z PRL'owską mentalnością "bez znajomości nic nie dostaniesz". kolesiostwo było, ale jest zwalczane, coraz częściej znajdują się ludzie kompetentni na właściwych stanowiskach, a konkursy są przeprowadzane (przynajmniej w Białymstoku) rzetelnie. Mówię, gdyż znam zasady ich funkcjonowaqnia, a nie z tego powodu, że jestem do tego przekonany, lub taką mam opinię.


Podaj przykład, gdzie w sferze zależnej od polityki a nie od biznesu(urzedy miejski, marszałkowski, wojewódzki, spółki miejskie i skarbu państwa) chociaż jeden konkurs nie został rozstrzniety "po koleżeńsku"? Proszę o jeden malutki przykładzik.... Tak się składa, że ja też wiem jak to się odbywa.
d
darou
W dniu 19.03.2008 o 10:20, ~puma~ napisał:

No widzę, że masz ptasi móźdżek przynajmniej z dwóch powodów: 1. tak się składa, że gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem, to wiedziałbyś "kolego darrou" czy jak Cię tam zwą, że puma to rodzaj żeński:)))) 2. Nie przyjmujesz do wiadomości i świadomości oczywistych faktów: koloesiostwo było,. jest i będzie. I tylko stołki zajmują ci, którzy wiedzą, że należy klaskać i przytakiewać władzom. Ot i cała filozofia. I nie łudź się że jest inaczej, bo nie jest.Rozumiem, że koleżanka puma sama tego doświadczyła, i stąd takie wnioski o kolesiostwie? Bo jeżeli nie to mam nadzieje, że nie należy do pokolenia młodego, które już powinno zerwać z PRL'owską mentalnością "bez znajomości nic nie dostaniesz". kolesiostwo było, ale jest zwalczane, coraz częściej znajdują się ludzie kompetentni na właściwych stanowiskach, a konkursy są przeprowadzane (przynajmniej w Białymstoku) rzetelnie. Mówię, gdyż znam zasady ich funkcjonowaqnia, a nie z tego powodu, że jestem do tego przekonany, lub taką mam opinię.
j
jan

Każda władza nie lubi krytyki. Dlatego niektóre wpisy usuwane sa dość szybko. Wystarczy napisać, że inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu na naszym terenie zgwałcici swoją koleżankę - inspektora pracy, prawnika to też za chwlilę może być zdjęte z forum. Główny Inspektor Pracy wszczął postępowanie oraz prokuratura w Białymstoku również. No cóz tyle się chłopaki w pracy nasłuchali o mobingu rzekomo stosowanym przez pradowców na pracownikach, że musieli sami wypróbować jak to jest w praktyce. Szefowie wybrali swoją podwladną i grupowo zgwałcili.

~puma~
W dniu 18.03.2008 o 23:40, darou napisał:

Widzę, że z kolegą trudno się będzie porozumieć... "rozumiem więcej niż Ty"... no sorry, ale z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że zamiast znaleźć odpowiedź na mój post próbujesz po prostu bluzgać, a to nie jest dyskusja... Zauważyłem, że duża część przeciwników PO, to klakiery, które mają zaśmiecać fora głupimi tekstami... szkoda, ja wolę wymieniać sięargumentami, bo tego tematu już i tak nikt oprócz kolegi pumy nie czyta...No widzę, że masz ptasi móźdżek przynajmniej z dwóch powodów: 1. tak się składa, że gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem, to wiedziałbyś "kolego darrou" czy jak Cię tam zwą, że puma to rodzaj żeński:)))) 2. Nie przyjmujesz do wiadomości i świadomości oczywistych faktów: koloesiostwo było,. jest i będzie. I tylko stołki zajmują ci, którzy wiedzą, że należy klaskać i przytakiewać władzom. Ot i cała filozofia. I nie łudź się że jest inaczej, bo nie jest.
d
darou
W dniu 18.03.2008 o 12:44, ~puma~ napisał:

Hm, wyobraź sobie, że rozumiem wiećej niż Ty! Jeśłi chcesz wmówić ludziom, ze wyrzucenie z kołsa ludzi, którzy śmieją mieć inne zdanie iż wielmożny Poseł T to walka z kolesiostwem, to się mylisz i to grubo! Kolesiostwo w tej partii było, jest i bedzie! Tyle tylko, że aby dostrać stołek trzeba przyklaskiwać Posłowi T! Więc nie wmawiaj zdrowym choroby i nie wybielaj PO. To co piszesz to wierutna bzdura po prostu.Widzę, że z kolegą trudno się będzie porozumieć... "rozumiem więcej niż Ty"... no sorry, ale z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że zamiast znaleźć odpowiedź na mój post próbujesz po prostu bluzgać, a to nie jest dyskusja... Zauważyłem, że duża część przeciwników PO, to klakiery, które mają zaśmiecać fora głupimi tekstami... szkoda, ja wolę wymieniać sięargumentami, bo tego tematu już i tak nikt oprócz kolegi pumy nie czyta...
a
aaa

Jak w PZPR -niedaleko padło jabłko od jabłoni PO co oponenci!!!

~puma~
W dniu 18.03.2008 o 09:02, MN napisał:

Heheh widac kolega puma, nie rozumie co napisal poprzednik, przeczytaj jeszcze kilka razy a moze zrozumiesz sens wypowiedzi. Walka o stolki i to wszytsko naprawde dosc kolesiostwa. Myslisz ze jak jestes w PO to juz stanowisko sie nalezy? Bo jestes wielkim wielmoznym lekarzem? Malo prywatna praktyka i etaty w sluzbie zdrowia? Jeszcze krzeseleczko konsultanta potrzebne? Wstyd poprostu....Hm, wyobraź sobie, że rozumiem wiećej niż Ty! Jeśłi chcesz wmówić ludziom, ze wyrzucenie z kołsa ludzi, którzy śmieją mieć inne zdanie iż wielmożny Poseł T to walka z kolesiostwem, to się mylisz i to grubo! Kolesiostwo w tej partii było, jest i bedzie! Tyle tylko, że aby dostrać stołek trzeba przyklaskiwać Posłowi T! Więc nie wmawiaj zdrowym choroby i nie wybielaj PO. To co piszesz to wierutna bzdura po prostu.
d
darou

MN: no właśnie, uważam, że z tego powodu dobre jest działanie Tyszkiewicza w tej kwestii

M
MN
W dniu 18.03.2008 o 08:37, ~puma~ napisał:

Jasne - niekompetentni w sferze małpiego klaskania Tyszkiewiczowi. To ci niekompetencja dopiero!


Heheh widac kolega puma, nie rozumie co napisal poprzednik, przeczytaj jeszcze kilka razy a moze zrozumiesz sens wypowiedzi. Walka o stolki i to wszytsko naprawde dosc kolesiostwa. Myslisz ze jak jestes w PO to juz stanowisko sie nalezy? Bo jestes wielkim wielmoznym lekarzem? Malo prywatna praktyka i etaty w sluzbie zdrowia? Jeszcze krzeseleczko konsultanta potrzebne? Wstyd poprostu....
~puma~
W dniu 17.03.2008 o 21:48, darou napisał:

wątpliwe - bo zbuntowali się z powodu nie otrzymania stołków, na które znaleziono bardziej kompetentne osoby. Wykształcenie medyczne jest w porządku, ale w zawodzie lekarza. Służba zdrowia musi być zarządzana przez ludzi znających się na zarządzaniu, a na uczelniach medycznych nie naucza się zarządzania, tylko leczenia ludzi. Wykształceni - tak, jak najbardziej, ale prawdopodobnie niekompetentni w pewnych sferach.


Jasne - niekompetentni w sferze małpiego klaskania Tyszkiewiczowi. To ci niekompetencja dopiero!
d
darou

wątpliwe - bo zbuntowali się z powodu nie otrzymania stołków, na które znaleziono bardziej kompetentne osoby. Wykształcenie medyczne jest w porządku, ale w zawodzie lekarza. Służba zdrowia musi być zarządzana przez ludzi znających się na zarządzaniu, a na uczelniach medycznych nie naucza się zarządzania, tylko leczenia ludzi. Wykształceni - tak, jak najbardziej, ale prawdopodobnie niekompetentni w pewnych sferach.

~puma~
W dniu 17.03.2008 o 14:54, darou napisał:

Heh... Nie pozwalają walczyć o stołki ludziom, których niewiele więcej interesuje, to jasne, że nie będzie się im to podobało. Mówi się tyle o walce z kolesiostwem, a jak PO zadziałała w tę stronę to wszyscy mają pretensję. Popieram tę decyzję! Niech ludzie o wątpliwych przesłankach nie będą dopuszczani do władzy!Ludzie o wątpliwych przesłankach????/ A cóż to na Boga znaczy???? Wątpliwe przesłanki???? Rozumiem, że chodzi o tych działaczy PO, którzy śmieli zacząć samodzielnie myśleć? A co- wszystkim członkom PO POwinno się mózgi wyciąć, czy jak? Mają myśleć jak wódz Tyszkiewicz albo nie myśleć w ogóle??? ty się gosciu zastanów, co piszesz. W tym kole byli wykształceni ludzie, ze środowiska medycznego, a nie ciemne tłumoki. Wątpliwe to są przesłanki Twojego listu.
d
darou

Heh... Nie pozwalają walczyć o stołki ludziom, których niewiele więcej interesuje, to jasne, że nie będzie się im to podobało. Mówi się tyle o walce z kolesiostwem, a jak PO zadziałała w tę stronę to wszyscy mają pretensję. Popieram tę decyzję! Niech ludzie o wątpliwych przesłankach nie będą dopuszczani do władzy!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3