Początek nie zapowiadał końcowego triumfu siatkarek BAS Białystok

Siatkarki BAS Białystok wygrały pierwszy mecz w play-off
Siatkarki BAS Białystok wygrały pierwszy mecz w play-off Anatol Chomicz
Od wyjazdowej wygranej 3:2 z Ósemką Siedlce siatkarki KS BAS Kombinat Budowlany Białystok rozpoczęły fazę play–off.

Pierwszy set to fatalna postawa białostoczanek praktycznie we wszystkich elementach i w konsekwencji porażka do 10.
– W tej sytuacji na boisku pojawiły się rezerwowe i jedna z nich Julia Iber dała impuls do lepszej gry – mówi Sebastian Grzegorek, trener BAS.

Białostoczanki wygrały drugiego seta 25:23, ale w kolejnym znowu górą były gospodynie. Jednak zawodniczki BAS doprowadziły do tie – breaka, którego wygrały 15:7.

– W piątym secie przegrywaliśmy już 0:4, ale potem zdobyliśmy dziesięć punktów przy jednym straconym – opowiada Grzegorek. – Spora w tym zasługa Anety Szczygielskiej, której zagrywka robiła duże problemy po drugiej stronie siatki.

Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych. Drugi mecz 7 kwietnia w Białymstoku.

Ósemka Siedlce – KS BAS Kombinat Budowlany Białystok 2:3 (25:10, 23:25, 25:21, 16:25, 7:15)
BAS:
Szymańska, Czeropska, Pisarczyk, Gronostajska, Irzemska, Szczygielska, Dziewiątkowska (libero) oraz Iber, Kutikow, Kundzicz, Manczak, Lichodziejewska.

Inne wyniki I rundy play–off
Nike Wegrów – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 0:3, Krótka Mysiadło – Mazovia Warszawa 0:3, Dargfil Rawa Mazowiecka – Legionovia II Legionowo 3:1.