Podlascy mundurowi triumfowali na mistrzostwach Polski w martwym ciągu RAW (zdjęcia)

OPRAC.:
Izabela Krzewska
Policjant z Białegostoku podniósł 300 kg i pobił rekord Polski służb mundurowych w kategorii do 100 kg. Z kolei suwalski strażak zwyciężył w kategorii wagowej 82,5 kg. Gratulujemy!

Starszy posterunkowy Grzegorz Rólka z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, w formacji służy od 2019 r. Od najmłodszych lat każdą wolną chwilę poświęca na aktywność fizyczną. Wiele lat grał w klubie piłkarskim, ale jego pasją są sporty siłowe. Trenował dwubój olimpijski, a od 1,5 roku swoją uwagę skupia na trójboju siłowym. Startował w szeregu imprez sportowych, w tym w I Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Koluchstyl. Rywalizując z najlepszymi zawodnikami sztuk walki w Polsce, wywalczył srebrny medal w kategorii do 100 kilogramów.

Właśnie odnotował kolejny sukces. Funkcjonariusz zdobył trzy medale podczas IV Otwartych Mistrzostw Polski w Martwym Ciągu RAW w kategorii do 100 kg służb mundurowych. W zawodach, które odbyły się w miniony weekend we Wrocławiu, podlaski policjant nie miał sobie równych. St. post. Grzegorz podczas finałów podniósł 300 kilogramów w martwym ciągu i swym wyczynem pobił wszystkich mundurowych konkurentów. Oprócz tego, że zdobył tytuł mundurowego Mistrza Polski w kategorii do 100 kilogramów, to jeszcze ustanowił nowy rekord Polski służb mundurowych. Wywalczył również tytuł najlepszego zawodnika Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W tym samych zawodach startował także mł. ogn. Wojciech Barszczewski - reprezentując Komendę Miejską PSP w Suwałkach. Strażak uzyskał wynik 260 kg, który uklasyfikował go na pierwszym miejscu w kategorii wagowej 82,5 kg oraz pierwszym miejscu w kategorii 82,5 kg służb mundurowych.

Obu funkcjonariuszom gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy kolejnych świetnych występów.