Podlasie Białystok w złocie. Lekkoatleci zostali drużynowymi mistrzami Polski

Podlasie Białystok drużynowym mistrzem Polski
Podlasie Białystok drużynowym mistrzem Polski facebook/Podlasie Białystok
Lekkoatleci Podlasia Białystok na mistrzowskim tronie drużynowych mistrzostw Polski. W Karpaczu okazali się najlepszą drużyną klubową kraju.

Finał lekkoatletycznej ekstraklasy PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski 2022 rozegrany został na stadionie lekkoatletycznym im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu. Wspaniale spisali się w zawodach lekkoatleci Podlasia Białystok, którzy wywalczyli drużynowe mistrzostwo kraju zdobywając 60 punktów. Na drugim miejscu sklasyfikowani zostali zawodnicy AZS AWF Warszawa 56 pkt, a na trzecim OŚ AZS Poznań 55 punktów.

Do tytułu mistrzowskiego białostocki klub poprowadził mistrz olimpijski, mistrz Europy i srebrny medalista mistrzostw świata młociarz Wojciech Nowicki. Nasz reprezentant ponownie posłał młot poza granicę 80 metrów - 80,75 m. zdobywając tym samym dla Podlasia komplet 5 punktów.
Także 5 punktów wywalczył w biegu na 110 metrów przez płotki Damian Czykier wygrywając z czasem 13.77. Czykier do Karpacza przyjechał wprost z Lozanny gdzie dzień wcześniej startował na Diamentowej Lidze. W biegu na 400 metrów zwyciężył Maksymilian Klepacki uzyskując 46,49. Ponadto pierwsze miejsce w pchnięciu kulą wywalczyła Klaudia Kardasz z wynikiem 16,80 m. Na najwyższym stopniu podium uplasowała się również sztafeta 4x400m mixt w składzie Bartosz Dudek, Aneta Lemiesz, Justyna Jelska, Maksymilian Klepacki uzyskując czas 3,25,72 m.

Pięć punktów zdobyli dla Podlasia także Bartosz Dudek w biegu na 400 metrów przez płotki, Szymon Mazur w kuli, Piotr Konopko w skoku wzwyż.