Podlasie w blasku złota

Paulina Mikiewicz (nr 776) wygrała bieg juniorek na 2 kilometry
Paulina Mikiewicz (nr 776) wygrała bieg juniorek na 2 kilometry W. Wojtkielewicz
Zamość. Podlasie Białystok wygrało drużynową klasyfikację w kategorii juniorów podczas Mistrzostw Polski w biegach przełajowych w Zamościu. Indywidualnie złote medale wywalczyły Paulina Mikiewicz na dystansie 2 kilometrów i Paula Kopciewska na 4 km.

Mikiewicz stoczyła na finiszu pasjonujący pojedynek z Sarą Marmon z Budowlanych Nowy Sącz. Zawodniczka Podlasia ostatecznie wygrała z rezultatem 8.33. Marmon zmierzono sekundę więcej - 8.34. Pięć sekund za nią przybiegła Patrycja Prudaczuk z Żaka Biała Podlaska. O podium otarła się 4. na mecie Ewelina Lubiejewska z Prefbetu Śniadowo Łomża.

Kopciewskiej złoto dał rezultat 17.02. Druga Justyna Jendro (Podium Kup) finiszowała 5 sekund za nią.

W gronie seniorów nie było tak wielkich sukcesów, jednak nie zabrakło niezłego wyniku. W biegu kobiet na 4 kilometry 7. miejsce zajęła Joanna Tekień z Prefbetu.

Klasyfikacje drużynowe mistrzostw Polski w biegach przełajowych w Zamościu
Juniorzy i juniorki - kluby: 1. Podlasie Białystok 38 pkt, 2. Żak Biała Podlaska 36, 3. AZS Poznań 28, 4. Piast Lwówek Śląski 23, 5. Gwda Piła 23, 6. Budowlani Nowy Sącz 21...13. Prefbet Śniadowo Łomża 16.
Juniorzy i juniorki - województwa: 1. Wielkopolskie 96 pkt, 2. Pomorskie 87, 3. Dolnośląskie 86...5 Podlaskie 55.

Seniorzy: 1. Ekonomik-Maratończyk Lębork 33 pkt, 2. Talex Borzytuchom 40, 3. Agros Zamość 41
Seniorki: 1. AZS AWF Kraków 7, 2. Vectra-DGS Włocławek 12, 3. Płomień Sosnowiec 27.