Podlaskie drużyny z jedną wygraną w grupie o utrzymanie w III lidze piłkarskiej

Piłkarze KS Wasilków (niebieskie stroje) jako jedyna drużyna z naszego województwa zdobyła punkty w pierwszej kolejce grupy o utrzymanie  w III lidze.
Piłkarze KS Wasilków (niebieskie stroje) jako jedyna drużyna z naszego województwa zdobyła punkty w pierwszej kolejce grupy o utrzymanie w III lidze. Wojciech Wojtkielewicz
W niedzielę w III lidze grały nasze zespoły walczące o utrzymanie. Niestety dwa pierwsze mecze, rozegrane na wyjazdach skończyły się porażkami. Olimpia uległa Błoniance 1:3, a MKS Ruch Wysokie Mazowieckie Kaliszowi 1:3. O niespodziankę postarali się natomiast piłkarze KS Wasilków wygrywając w Łowiczu z Pelikanem 1:0. Przypomnijmy, że w piątek, w grupie mistrzowskiej Jagiellonia II Białystok uległa Unii Skierniewice 0:4.

Błonianka Błonie postawiła bardzo trudne warunki Olimpii Zambrów, która w ostatnich meczach nie zawodziła swoich kibiców. Tym razem rywale, bardzo szybko, bo już w 45 sekundzie strzelili pierwszą bramkę. W 33 minucie po rzucie karnym prowadzili już 2:0. Zambrowianie nie potrafili znaleźć recepty na dobrą grę gospodarzy, którzy w drugiej połowie strzelili jeszcze dwie bramki. Honorowy gol dla Olimpii zdobył Kamil Zalewski w samej końcówce meczu.

Także porażki w stosunku 1:3 doznali piłkarze MKS Ruch Wysokie Mazowieckie przegrywając z KKS Kutno. Rozstrzygnięcie w meczu zapadło w ciągu 10 minut w drugiej połowie meczu, w których gospodarze strzelili aż trzy gole. W 47 minucie Adrian Kralkowski, w 52 minucie z karnego Mateusz Broź i w 57 minucie Bartosz Bujalski zdobyli gole. Po takich ciosach Ruch nie podniósł się, ale także potrafił zdobyć honorową bramkę. Strzelił ją Michał Grochowski.

O dużą niespodziankę postarała się drużyna KS Wasilków, która na wyjeździe pokonała czołową drużynę grupy o utrzymanie Pelikan Łowicz 1:0. Zwycięskiego gola zdobył w 62 minucie Jakub Jakimiuk.

Błonianka Błonie - Olimpia Zambrów 3:1 (2:0).
Bramki: 1:0 Sebastian Czapa 1, 2:0 Sebastian Czapa 33 z karnego, 3:0 Patryk Kostyk 76, 3:1 Kamil Zalewski 89.
Olimpia: Taudul - Wyszomierski, Paczkowski, Łydkowski, Jastrzębski (78. Wierzbowski), Malinowski (70. Kraska), Garcia Roque (46. Ciborowski), Shibata, Głowicki (78. Gołaszewski), Kalinowski (46. El Handi), Zalewski.

KS Kutno - MKS Ruch Wysokie Mazowieckie 3:1 (0:0).
Bramki: 1:0 Adrian Kralkowski 47, 2:0 Mateusz Broź 52 z karnego, 3:0 Bartosz Bujalski 57, 3:1 Michał Grochowski 72.

Pelikan Łowicz - KS Wasilków 0:1 (0:0).
Bramka: 0:1 Jakub Jakimiuk 62.

Pozostałe wyniki 22. kolejki:
Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Polonia Warszawa 3:3 (1:0)
Bramki: 1:0 Sebastian Kobiera 23, 2:0 Bartosz Broniarek 58, 3:0 Damian Jaroń 75, 3:1 Łukasz Piątek 79, 3:2 Jakub Wyszkowski 81, 3:3 Łukasz Piątek 90.

Legionovia Legionowo - Legia II Warszawa 3:1 (3:0).
Bramki: 1:0 Andrzej Trubeha 5, 2:0 Bartosz Mroczek 6, 3:0 Dariusz Zjawiński 24, 3:1 Damian Warchoł 90.

Znicz Biała Piska - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:2 (0:2).
Bramki: 0:1 Łukasz Sosnowski 4, 0:2 Sebastian Cuch 13.

Unia Skierniewice - Jagiellonia II Białystok 4:0 (2:0).
Bramki: 1:0 Paweł Czarnecki 36, 2:0 Dawid Dzięgielewski 44, 3:0 Konrad Kowalczyk 76, 4:0 Jakub Jasiński 90.

Huragan Morąg - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:5 (0:2).
Bramki: 0:1 Szymon Sołtysiński 10, 0:2 Igor Kania 27, 0:3 Szymon Sołtysiński 47 z karnego, 0:4 Kacper Dziuba 58, 1:4 Youri Roseboom 76, 1:5 Szymon Sołtysiński 89,

RKS Radomsko - Ursus Warszawa 1:2 (1:2).
Bramki: 0:1 Patryk Kamiński 15 z karnego, 0:2 Patryk Kamiński 34, 1:2 Rafał Babul 35.

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Concordia Elbląg 2:1 (0:1).
Bramki: 0:1 Jakub Bojas 9, 1:1 Krystian Mroczek 60, 2:1 Artur Amroziński 82.

GKS Wikielec - Broń Radom 2:2 (0:1).
Bramki: 0:1 Przemysław Śliwiński 43, 0:2 Krzysztof Kiercz 51, 1:2 Michał Jankowski 61 z karnego, 2:2 Michał Jankowski 68.