Radomiak Radom przegrał sparing z Wisłą Płock

/sid/
W zespole Radomiaka Radom w sparingu przeciwko Wiśle Płock zagrał Brazylijczyk Direcu S. Stachura
Piłkarze Radomiaka Radom przegrali 2:4 pierwszy mecz sparingowy z Wisłą Płock, beniaminkiem zaplecza ekstraklasy. Mecz rozpoczął się ze sporym opóźnieniem i ostatecznie rozegrany został nie w Pęcławiu, a w Miętnem.

W radomskim zespole zagrali trenujący od poniedziałku zawodnicy Łukasz Skowron, Mikołaj Tokaj, Jacek Moryc, Wojciech Wocial oraz Brazylijczyk Direcu i Marcina Domańskiego z drużyny Młodej Ekstraklasy Polonii Warszawa.

Pojedynek z beniaminkiem I ligi wstępnie był zaplanowany na godz. 11 w Pęcławiu koło Góry Kalwarii. Gwałtowne, intensywne ulewy, które przeszły nad Mazowszem nie ominęły jednak tej miejscowości. Boisko, na którym miały zmierzyć się drużyny zostało zalane. Sparing rozpoczął się niemal półtorej godziny później na boisku w Miętnem.

Trener Dariusz Dźwigała sprawdził w czasie sparingu z Wisłą trzech bramkarzy. Łukasz Skowron, który rozpoczął mecz, zszedł z boiska po 30 minutach. Zastąpił go Jakub Studziński, który dotrwał między słupkami do 60 minut. Do końca meczu bramki radomian strzegł Piotr Banasiak.

Wisła Płock - Radomiak 1910 Radom 4:2 (1:1), Jaroń 42, Chwastek 50, Daniel 64, 90 - Tarnowski 14, Wnuk 77.

Radomiak, 1. połowa: Skowron (31 Studziński) - Szary, Moryc, Świdzikowski, Rolak, Domański, Czpak, Tokaj, Barzyński, Wocial, Tarnowski; 2. połowa: Studziński (61 Banasiak) - Moryc, Sikorski, Gromadzki, Direcu, Wnuk, Zięba, Radecki, Puton, Oziewicz, Skałbania