Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Przesuń zdjęcie palcem
LUTY...

Podsumowanie sportowego roku 2019 na Podlasiu. Więcej zwycięstw niż porażek

LUTY
3 - Natalia Maliszewska (ŁKS Juvenia Białystok) zajęła 3. miejsce w wyścigu na 500 metrów w Pucharze Świata w Dreźnie. W wyścigu na 1000 metrów była piąta.
3 - Adrian Dziółko z Hubala Białystok i Kamila Augustyn z SKB Suwałki zostali mistrzami Polski w grach pojedynczych mistrzostw Polski w Gnieźnie. Podwójnie złota została Agnieszka Wojtkowska (Hubal Białystok), która wraz z siostrą Aneta była najlepsza w deblu, a z Pawłem Pietryją w mikście. Na drugim miejscu w mikście byli Paweł Śmiłowski (Hubal) i Magdalena Świerczyńska z Baranowa, a na trzecim para Hubala Białystok Aneta Wojtkowska i Adrian Dziółko. Ponadto w singlu mężczyzn srebro zdobył Michał Rogalski (Hubal), a brąz Maciej Poulakowski (Hubal). W grze podwójnej mężczyzn Michał Łogosz (SKS Suwałki) z Przemysławem Wachą (Technik Głubczyce) wywalczyli srebro, a Piotr Wasiluk (Hubal) z Jackiem Kołumbajewem z Łodzi brąz. Ponadto Wiktoria Dąbczyńska z OSSM Białystok zdobyła srebro w singlu i w deblu. Brąz dołożył Robert Cybulski (OSSM) w mikście.
5 - Klaudia Kardasz (Podlasie Białystok) ustanowiła halowy rekord życiowy w pchnięciu kulą w mityngu Orlen Cup w Łodzi. Jej nowy najlepszy wynik to 18,14 m.
5 - Piotr Łobodziński (LŁKS Prefbet Sniadowo) w Dubaju wygrał bieg po schodach na wieżowiec Almas Tower.
5 - Futsalistki Włókniarza Białystok awansowały do ekstraklasy.
10 - Natalia Maliszewska z ŁKS Juvenii Białystok sięgnęła po wielki sukces wygrywając końcową klasyfikację Pucharu Świata w short tracku na dystansie na 500 metrów. W ostatnich dwóch wyścigach Pucharu Świata w Turynie była druga i w drugim odpadła w półfinale.
10 - Drużyna SKB Litpol Malow Suwałki została wicemistrzem Polski w drużynowych mistrzostwach Polski, a Hubal Białystok brązowym medalistą.
10 - Alekandra Chmielewska (Grot Suwałki) wywalczyła srebrny medal bojerowych mistrzostw świata w klasie DN junior i Ice Optimist.
10 - Biegaczki Podlasia Białystok Anna Gosk, Katarzyna Jankowska, Aleksandra Brzezińska, Paulina Mikiewicz-Łapińska zajęły trzecie miejsce w Klubowych Mistrzostwach Europy w przełajach.
13 - Złote medale Halowych MP juniorów w Toruniu zdobyli: do lat 18 Elżbieta Milewska (Podlasie) w skoku w dal 5,69 i Dominik Mieczkowski do lat 20 w skoku w dal - 7,12.
17 - Trzy medale halowych mistrzostw Polski w Toruniu zdobyli zawodnicy Podlasia Białystok. Na najwyższym stopniu podium stanęli Klaudia Kardasz (kula) 18,21, Damian Czykier (60 m ppł) 7,71 s. Srebro wywalczyła Anna Gosk (3000 m) 9:19,05 m.

Zawodnik ORLEN Teamu po raz pierwszy w Wietnamie. Szansa na kolejny dobry wynik

Plany polskich tenisistów na pierwsze dni kwietnia. W których turniejach wystartują?

Talant Dujszebajew: Jestem dumny ze swoich podopiecznych