Pogoń Siedlce - Wigry Suwałki. Zwycięstwo suwalczan na koniec jesiennych wyjazdów

Adam Muśko
Adam Muśko
Josip Soljić (z prawej) zdobył pierwszego gola w barwach Wigier
Josip Soljić (z prawej) zdobył pierwszego gola w barwach Wigier Miłosz Kozakiewicz
W ostatnim w tym roku meczu wyjazdowym Wigry wygrały 2:1 z Pogonią Siedlce

Trener Wigier Dawid Szulczek na mecz w Siedlcach zdecydował się na taki sam skład jaki miał zacząć odwołane z powodu złego stanu boiska środowe spotkanie z Górnikiem Polkowice. Tak więc w wyjściowej jedenastce zneleźli się wracający po kontuzjach Bartłomiej Babiarz i najlepszy strzelec drużyny Kamil Adamek.

Od pierwszych minut spotkania żadna z drużyn nie uzyskała większej przewagi, ale w dziesiątej minucie błąd popełnił Łukasz Bugusławski z Wigier, który w polu karnym sfaulował Eryka Więdłochę. Arbiter nie miał najmniejszych wątpliwości i wskazał na rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Piotr Pierzchała.

Po straconej bramce Wigry uzyskały optyczną przewagę, jednak nie przekładała się ona na klarowne sytuacja bramkowe. Ale suwalski zespół potrafi zdobywać bramki także po stałych fragmentach gry. I tak było w 33 minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Daniel Liszka, a strzałem głową wyrównał Josip Soljić. Dla 33-letniego obrońcy z Chorwacji to pierwszy gol w barwach suwalskiej drużyny.

Po zmianie stron to suwalczanie utrzymywali się dłużej przy piłce. Dobrze prowadził grę drużyny Babiarz, a aktywny był Denis Gojko. Ten ostatni zmarnował dwie dobre okazje bramkowe, aż w 77 minucie dopiął swego. Piłkę w środku pola przejął Patryk Czułowski i prostopadłym podaniem uruchomił Gojko. Ten ograł obrońcę i technicznym uderzeniem ponad bramkarzem wyprowadził Wigry na prowadzenie 2:1, które utrzymało się do końca.

To dziesiąta wygrana i szósta na wyjeździe suwalskiej drużyny w tym sezonie.

Przed przerwą zimową do rozegrania została jeszcze jedna kolejka. Za tydzień Wigry podejmą ostatnią w tabeli Olimpię Grudziądz. Być może jeszcze w grudniu zostanie rozegrane zaległe spotkanie z Górnikiem Polkowice.

Pogoń Siedlce – Wigry Suwałki 1:2 (1:1)
Bramki:
1:0 – Piotr Pierzchała (11. - karny), 1:1 – Josip Šoljić (33), 1:2 – Denis Gojko (77).
Pogoń: Rafał Misztal – Wiktor Preuss (51. Patryk Kostyk), Piotr Pierzchała, Ivan Očenáš, Bartłomiej Olszewski (46. Krystian Miś) – Marcin Kozłowski I, Mateusz Piotrowski, Oskar Repka (71. Piotr Marciniec), Marcin Kozłowski II (61. Miłosz Przybecki), Eryk Więdłocha – Ishmael Baidoo.
Wigry: Hieronim Zoch – Paweł Gierach (74. Michał Ozga), Josip Šoljić, Łukasz Bogusławski, Martin Dobrotka, Daniel Liszka – Denis Gojko (90. Oskar Furst), Patryk Czułowski, Bartłomiej Babiarz, Cezary Sauczek (74. Kacper Wełniak) – Kamil Adamek.
Żółte kartki: Repka, Olszewski, Marciniec (Pogoń), Bogusławski, Šoljić, Dobrotka, Furst (Wigry).

Inne wyniki 17. kolejki
Górnik Polkowice – Motor Lublin 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 – Ernest Terpiłowski (25), 1:1 – Daniel Świderski (71).

Znicz Pruszków – Śląsk II Wrocław 1:3 (0:0). Bramki: 0:1 – Sebastian Bergier (66), 1:1 – Maciej Machalski (68. - karny), 1:2 – Grzegorz Kotowicz (85), 1:3 – Bartosz Boruń (90).

Olimpia Elbląg – Garbarnia Kraków 1:2 (0:0). Bramki: 1:0 – Janusz Surdykowski (58), 1:1 – Jakub Kowalski (63.- karny), 1:2 – Marek Masiuda (72).

Błękitni Stargard – Skra Częstochowa 1:0 (0:0). Bramka: Hubert Krawczun (90).

Mecze GKS Katowice – Chojniczanka Chojnice i Olimpia Grudziądz – KKS Kalisz zakończyły się po zamknięciu wydania, a spotkanie Hutnik Kraków – Stal Rzeszów zostało odwołane.
Pauza: Sokół Ostróda.