Nasza Loteria

Pojemnik na nakrętki w Bielsku Podlaskim - to pomoc. Gdzie go postawić?

Donata Żmiejko
Donata Żmiejko
Jarosław Borowski, burmistrz Bielska Podlaskiego w internecie zapytał mieszkańców miasta: „Czy uważasz, że pojemnik na nakrętki powinien znaleźć się przy jednej z alejek - w Parku królowej Heleny czy na Skwerze Izabeli Branickiej?”
Jarosław Borowski, burmistrz Bielska Podlaskiego w internecie zapytał mieszkańców miasta: „Czy uważasz, że pojemnik na nakrętki powinien znaleźć się przy jednej z alejek - w Parku królowej Heleny czy na Skwerze Izabeli Branickiej?” Piotr Lozowik
W związku z licznymi akcjami charytatywnymi Urząd Miasta w Bielsku Podlaskim zamówił pojemnik na nakrętki. Pojemnik pojawi się w miejscu często uczęszczanym przez mieszkańców Bielska Podlaskiego. Burmistrz zapytał mieszkańców - gdzie go postawić.

Jarosław Borowski, burmistrz Bielska Podlaskiego w internecie zapytał mieszkańców miasta: „Czy uważasz, że pojemnik na nakrętki powinien znaleźć się przy jednej z alejek - w Parku królowej Heleny czy na Skwerze Izabeli Branickiej?”.

- Często są komunikaty, że ludzie zbierają plastikowe nakrętki w ramach akcji charytatywnej, aby komuś pomóc i dlatego zamówiliśmy pojemnik na nie - mówi Jarosław Borowski, burmistrz Bielska Podlaskiego. - Są ludzie, którzy chcą pomóc innym i poprzez zbieranie nakrętek mogą pomóc potrzebującym wsparcia finansowego. Dlatego postawimy na nie pojemnik. Potem będziemy je przekazywać w ramach poszczególnych akcji. Zapytałem naszych mieszkańców, gdzie warto go postawić.

Zaglądamy do naszego archiwum i przypominamy jak wyglądały miasta regionu 20-30 lat temu.

Bielsk Podlaski i Sokółka w latach 90. Poznajecie te miejsca...

Dwa miejsca lokalizacji umieszczenia skrzynki na nakrętki są często odwiedzane przez mieszkańców Bielska Podlaskiego. Znajdują się w centru miasta. Skwer Izabeli Branickiej o powierzchni 1,66 ha znajduje się w pobliżu szkoły podstawowej i II Liceum Ogólnokształcącego. Jej imię otrzymał w 2008 r. Izabela Branicka z Poniatowskich została patronką skweru, ponieważ za czasów, gdy była starościną, Bielsk Podlaski zaczął podnosić się z ruiny po wielkim pożarze, jaki strawił miasto w 1784 roku. Powstały wówczas pierwsze murowane domy, odbudowano ratusza i klasztor karmelicki. Starościna Branicka dbała o ład publiczny w mieście. Trwałym świadectwem jej rządów są budowle funkcjonujące do dziś. Tutaj w ramach budżetu obywatelskiego powstała siłownia i plac zabaw. Do parku przychodzi wiele rodzin z dziećmi i jest to teren rekreacyjny. Natomiast Park Królowej Heleny ma powierzchnię 0,74 ha i znajduje się pomiędzy Urzędem Miasta w Bielsku Podlaskim i Bielskim Domem Kultury. Królowa Helena Iwanowna (niekoronowana) była żoną Aleksandra Jagiellończyka. W 1506 r.otrzymała dożywotnie władanie nad Bielskiem. W ramach rewitalizacji powstała tutaj wiata, gdzie odbywają się różne zajęcia rekreacyjne dla mieszkańców miasta. W parku są ładne klomby kwiatowe.

Czytaj też: W Bielsku Podlaskim nie tylko łatają drogi, ale też budują nowe

Pojemnik na nakrętki nie jest pierwszą społeczną inicjatywą niesienia pomocy przez bielskich urzędników. Biorą udział w niesieniu pomocy osobom jej potrzebującym. Pracownicy urzędu np. zbierali już pieniądze do skarbonki wystawionej w urzędzie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

III Konwój św. Mikołaja przemierzy nie tylko powiat szczecinecki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna