Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pojemnik na nakrętki w Bielsku Podlaskim - to pomoc. Gdzie go postawić?

Donata Żmiejko
Donata Żmiejko
Jarosław Borowski, burmistrz Bielska Podlaskiego w internecie zapytał mieszkańców miasta: „Czy uważasz, że pojemnik na nakrętki powinien znaleźć się przy jednej z alejek - w Parku królowej Heleny czy na Skwerze Izabeli Branickiej?”
Jarosław Borowski, burmistrz Bielska Podlaskiego w internecie zapytał mieszkańców miasta: „Czy uważasz, że pojemnik na nakrętki powinien znaleźć się przy jednej z alejek - w Parku królowej Heleny czy na Skwerze Izabeli Branickiej?” Piotr Lozowik
W związku z licznymi akcjami charytatywnymi Urząd Miasta w Bielsku Podlaskim zamówił pojemnik na nakrętki. Pojemnik pojawi się w miejscu często uczęszczanym przez mieszkańców Bielska Podlaskiego. Burmistrz zapytał mieszkańców - gdzie go postawić.

Jarosław Borowski, burmistrz Bielska Podlaskiego w internecie zapytał mieszkańców miasta: „Czy uważasz, że pojemnik na nakrętki powinien znaleźć się przy jednej z alejek - w Parku królowej Heleny czy na Skwerze Izabeli Branickiej?”.

- Często są komunikaty, że ludzie zbierają plastikowe nakrętki w ramach akcji charytatywnej, aby komuś pomóc i dlatego zamówiliśmy pojemnik na nie - mówi Jarosław Borowski, burmistrz Bielska Podlaskiego. - Są ludzie, którzy chcą pomóc innym i poprzez zbieranie nakrętek mogą pomóc potrzebującym wsparcia finansowego. Dlatego postawimy na nie pojemnik. Potem będziemy je przekazywać w ramach poszczególnych akcji. Zapytałem naszych mieszkańców, gdzie warto go postawić.

Zaglądamy do naszego archiwum i przypominamy jak wyglądały miasta regionu 20-30 lat temu.

Bielsk Podlaski i Sokółka w latach 90. Poznajecie te miejsca...

Dwa miejsca lokalizacji umieszczenia skrzynki na nakrętki są często odwiedzane przez mieszkańców Bielska Podlaskiego. Znajdują się w centru miasta. Skwer Izabeli Branickiej o powierzchni 1,66 ha znajduje się w pobliżu szkoły podstawowej i II Liceum Ogólnokształcącego. Jej imię otrzymał w 2008 r. Izabela Branicka z Poniatowskich została patronką skweru, ponieważ za czasów, gdy była starościną, Bielsk Podlaski zaczął podnosić się z ruiny po wielkim pożarze, jaki strawił miasto w 1784 roku. Powstały wówczas pierwsze murowane domy, odbudowano ratusza i klasztor karmelicki. Starościna Branicka dbała o ład publiczny w mieście. Trwałym świadectwem jej rządów są budowle funkcjonujące do dziś. Tutaj w ramach budżetu obywatelskiego powstała siłownia i plac zabaw. Do parku przychodzi wiele rodzin z dziećmi i jest to teren rekreacyjny. Natomiast Park Królowej Heleny ma powierzchnię 0,74 ha i znajduje się pomiędzy Urzędem Miasta w Bielsku Podlaskim i Bielskim Domem Kultury. Królowa Helena Iwanowna (niekoronowana) była żoną Aleksandra Jagiellończyka. W 1506 r.otrzymała dożywotnie władanie nad Bielskiem. W ramach rewitalizacji powstała tutaj wiata, gdzie odbywają się różne zajęcia rekreacyjne dla mieszkańców miasta. W parku są ładne klomby kwiatowe.

Czytaj też: W Bielsku Podlaskim nie tylko łatają drogi, ale też budują nowe

Pojemnik na nakrętki nie jest pierwszą społeczną inicjatywą niesienia pomocy przez bielskich urzędników. Biorą udział w niesieniu pomocy osobom jej potrzebującym. Pracownicy urzędu np. zbierali już pieniądze do skarbonki wystawionej w urzędzie.

od 7 lat
Wideo

echodnia Policyjne testy - jak przebiegają

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna