Pokaż wszystkim, że wolontariat jest super!

Redakcja
Udostępnij:
Jeśli jesteś wolontariuszem, lubisz działać na rzecz innych, opisz nam swoją historię. Nie dość, że rozpropagujesz tę piękną ideę, możesz wygrać atrakcyjny wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. To nagroda, jaka czeka na laureatów konkursu "Wolontariat jest super!".

Wystarczy podzielić się z innymi swoją historią, opisujac ją w dowolnej formie i umieszczając na jednym
portali społecznościowych, organizujących konkurs. Do 31 pażdziernika czekamy na zgłoszenia w pierwszej z kategorii - wolontariat w organizacjach i instytucjach.

Wolontariuszu, pokaż się!
Konkurs skierowany jest do wolontariuszy aktywnie działających w: organizacjach pozarządowych, grupach samopomocowych, instytucjach państwowych i samorządowych, przedsiębiorstwach realizujących program wolontariatu pracowniczego oraz organizacjach i jednostkach organizacyjnych działających na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego i innych kościołów i związk ów wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego.

Jeżeli jesteś takim wolontariuszem, opisz swoją pracę, wyzwania, wrażenia, emocje czy motywacje, jakie towarzyszą działalności wolontarystycznej. Pokaż innym, jak mnóstwo satysfakcji i pozytywnej energii przynosi Ci taka aktywność. Niech dzięki Tobie inni przekonają się, że wolontariat daje wiele korzyści - jest szansą osobistego rozwoju i realizacji pasji, okazją do zdobycia nowych umiejętności, poznania ciekawych ludzi i przeżycia fantastycznej przygody. Wspólnie pokażmy, że wolontariat ma różne formy i oblicza (od wolontariatu hospicyjnego po sportowy) i jest aktywnością dobrą dla każdej grupy wiekowej oraz zawodowej!

W pażdzierniku czekamy na prace związane z wolontariatem w organizacjach i instytucjach. Laureat będzie wyłoniony przez specjalnie powołaną komisję konkursową i pojedzie na wycieczkę do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Wystarczą trzy kroki

Co musisz zrobić? Wystarczą trzy kroki:
1. Napisz tekst opisujący Twoją historię. Tekst może mieć dowolną formułę np. wspomnienie, relacja, refleksje, pamiętnik itp.
2. Zamieść swoją pracę na jednym z portali społecznościowych: mmbialystok.pl, mmsuwalki.pl, mmlomza.pl w zakładce "Wolontariat jest super".
3. Dostarcz do nas napisaną pracę wraz z formularzem zgłoszeniowym oraz deklaracją.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie