Politycy PiS odpowiadają na zarzuty opozycji o zaniechania przy realizacji S19: Pierwszy przetarg nawet w październiku (zdjęcia, wideo)

Izabela Krzewska
Izabela Krzewska
Na zwołanej w czwartek konferencji prasowej Politycy PiS podkreślali, że to PO i PSL (po przejęciu władzy) zaniechało jakichkolwiek prac związanych budową S19, a rząd premiera Tuska usunął projekt z listy projektów priorytetowych. - Dziś mówienie przez szefa Platformy Obywatelskiej w naszym województwie, że ma jakiekolwiek pretensje do Prawa i Sprawiedliwości, że coś nie zostało zrobione, jest czystą hipokryzją - uważa Dariusz Piontkowski, szef podlaskich struktur PiS. Anatol Chomicz
Platforma Obywatelska mówi o propagandzie, nieudolności i niedotrzymywaniu obietnic przez władzę. PiS odbija piłeczkę, i zarzuca uprzednio rządzącym hipokryzję i traktowanie Polski Wschodniej po macoszemu.

Chodzi o ekspresową trasę S19, inaczej Via Carpatia. Obie strony zgadzają się w jednej kwestii. S19 to strategiczna inwestycja, nie tylko z puntu widzenia naszego regionu, ale i całej Polski. Łączy północne i południowe województwa (lubelskie, podkarpackie), a zarazem północ z południem Europy. Dla Podlaskiego to lepsza infrastruktura drogowa, szansa na ożywienie regionu i szlak komunikacyjny, który uwolni centra miast od ruchu ciężkich pojazdów.

I tu należy postawić kropkę. Budowa wciąż nie ruszyła, a stary i obecny rząd wzajemnie obarczają się za to odpowiedzialnością.

- Po kilku latach nie robienia niczego, a wręcz działania na szkodę budowy trasy S19, przywódcy Platformy Obywatelskiej z naszego regionu tuż przed wyborami poinformowali, że ta trasa została wpisana do sieci dróg krajowych i autostrad naszego kraju, bez zapewnienia nawet złotówki na przygotowanie dokumentacji, całych prac przygotowawczych i samą budowę. Potem ogłosili to jako wielki sukces. Oczywiście to był jeden wielki "pic na wodę". Dziś mówienie przez szefa Platformy Obywatelskiej w naszym województwie, że ma jakiekolwiek pretensje do Prawa i Sprawiedliwości, że coś nie zostało zrobione, jest czystą hipokryzją - uważa Dariusz Piontkowski, szef podlaskich struktur PiS.

Wybory 2019. Koalicja Obywatelska obiecuje niezwłoczną budowę S19. Politykom PiS zarzuca, że nie zrobili w tej sprawie nic

W czwartek w Białymstoku odbyła się konferencja prasowa z udziałem kandydatów tej partii do Sejmu i Senatu. Była odpowiedzią na zarzuty pod adresem rządzących, jakie sformułował zaledwie dwa dni wcześniej szef podlaskiej PO, Robert Tyszkiewicz, na swojej konferencji.

- Przez cztery lata nie zrobiono kompletnie nic. To jest przykład wyjątkowej nieudolności i i niedotrzymywania słowa przez obecną władzę - mówił we wtorek Robert Tyszkiewicz, twierdząc, że budowa S19 miała się rozpocząć już w 2018 r.

Politycy PiS przypominają, że to PO i PSL po przejęciu władzy zaniechało jakichkolwiek prac związanych z tą inwestycją, a rząd premiera Tuska usunął projekt z listy projektów priorytetowych.

Dodają, że proces administracyjny (w tym uzyskanie warunków środowiskowych, konsultacje społeczne) trwa często dłużej niż sama budowa.

- Te cztery lata wykorzystaliśmy na przygotowanie tej inwestycji - podkreślał Jacek Bogucki. - Teraz odbywają się już pierwsze zlecenia.

Via Carpatia. Znów czarne chmury nad podlaską S19. Są odwołania od decyzji środowiskowej. W tle orlik krzykliwy

Na konferencji PiS zaprezentowało harmonogram prac przygotowawczych podlaskiej części S19. Według Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad już na przełomie października lub listopada tego roku może się odbyć pierwszy przetarg w systemie P&B (Projektuj i Buduj) na budowę drogi od węzła Białystok Zachód do Dobrzyniewa.

W tym roku jest również szansa na zorganizowanie podobnego przetargu na odcinek od węzła Białystok Południe do Plosek, a na przełomie 2019/2010 roku od Plosek do Chlebczyna.

Dopiero wiosną 2021 r. może zostać wyłoniony wykonawca odcinka Kuźnica - Białystok Północ. Wciąż nie znany jest bowiem ostateczny wariant tej trasy. Pojawiła się propozycja przez Knyszyn i Korycin. PiS i samorządowcy optują za przywróceniem możliwości realizacji inwestycji po tzw. starodrożu, czyli Sokółka- Czarna Białostocka - Wasilków - węzeł Białystok Północ jako bardziej optymalnej.

Mariusz Gromko poinformował w czwartek, że pozytywną opinię w tej sprawie wydała Komisja Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych przy Generalnym Dyrektorze Dróg Krajowych i Autostrad.

- Zatwierdzenie protokołu z posiedzenia komisji, a ma to nastąpić w październiku, otwiera drogę do wystąpienia o warunki środowiskowe dla budowy tej inwestycji i szybkiej realizacji - twierdzi Gromko.

Wideo

Komentarze 11

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

c
cryo
20 września, 00:49, cryo:

Sposób przygotowania przepisu:

Śledzie po białostocku

1. Śledzie płuczemy w TVPiS i zapluwamy homofobiczną flegmą na ok 30 minut. Cebulę kroimy w piórka "dobrej zmiany". Śledzie ponownie płuczemy,tym razem w niezaleznaodrozumu.pl i kroimy na kawałki. Mieszamy dokładnie z pieprzeniem "przez osiem lat Peło", goryczą Misiewicza i ce"bul"ą . Do słoika wciskamy śledzie tak , jak Pisiorg wciska kit dla Polaków . Całość zalewamy wielokrotnie używanym populistycznym olejem ... i czekamy na wybory

20 września, 14:41, Fm:

Idiot!

Znacie dobrze hejtującą gnidę Pana R.... fm i tysiące innych nicków na tym forum...Nie znacie ? To przeczytajcie....

W istocie paranoja to występowanie usystematyzowanych i logicznie ze sobą powiązanych urojeń . Najczęściej są to

urojenia prześladowcze ( wszędzie źli pederaści , co czyhają na cnotę Rafallusa oraz Żydzi usiłujący ukraść psichoojowe pieniądze) , ksobne (podziwiajcie Psichooja ,podziwiajcie i czytajcie posraneniezalezneodrozumu.pl strony ), wielkościowe ( Rafallus jest jak antyczny Czak Norris ...cyt "I co jeszcze chcesz zboku? Mamsz juz karte LGBT , bo ja jestem homofobem i będę ciebie i innych dewiantów zwalczał" ) , hipochondryczne ( oj jak ten cryo tępi Rafallusa) i erotyczne ( NIEUSTANNIE - skamlał w internecie ''mam małego , ale chłopcy byli zadowoleni" i podpisywał się jako cryo ). Urojenia są głównym objawem tej choroby i nie towarzyszą im zwykle omamy ani też inne objawy schizofrenii. W razie podejrzenia paranoi należy zwrócić się o pomoc do psychiatry ( ja tam uważam , że to stan utrwalony i nieuleczalny - kilkanaście lat codziennego hejtowania , zostało może 1/4 mózgu i dalej mocno poosranego ).... W stosunku do chorego powinno się wykazywać dużą dozę tolerancji (eeetam ... bez sensu , nic to nie da ), należy ograniczyć się do wyraźnego negowania prawdziwości treści wytwórczych bez omawiania ich i tłumaczenia ich nieprawdziwości , co zwykle nie przynosi pożądanego rezultatu..... i dlatego cryo nie dyskutuje z psychopatą-paranoikiem ...wali prosto z mostu , kim jest ta szuja, kanalia , paranoik hejtujący na tym forum ....

F
Fm
20 września, 00:49, cryo:

Sposób przygotowania przepisu:

Śledzie po białostocku

1. Śledzie płuczemy w TVPiS i zapluwamy homofobiczną flegmą na ok 30 minut. Cebulę kroimy w piórka "dobrej zmiany". Śledzie ponownie płuczemy,tym razem w niezaleznaodrozumu.pl i kroimy na kawałki. Mieszamy dokładnie z pieprzeniem "przez osiem lat Peło", goryczą Misiewicza i ce"bul"ą . Do słoika wciskamy śledzie tak , jak Pisiorg wciska kit dla Polaków . Całość zalewamy wielokrotnie używanym populistycznym olejem ... i czekamy na wybory

Idiot!

F
Fm
20 września, 05:14, Gość:

Konfederacja. Lista nr 4. Każde rządy autorytarne zaczynają się od masowego rozdawnictwa dla mas, co ma zasłonić przejmowanie i kontrolowanie przez władzę instytucji w demokratycznym państwie prawa, które mają patrzeć władzy na ręce, dbać o czyste reguły gry, kontrolować władze, te instytucje przestają to robić, istnieją tylko stają się fikcją, ponieważ nie wykonują swoich obowiązków. Masowe rozdawnictwo dla mas kończy się najczęściej kryzysem gospodarczym lub w momencie wprowadzenia dyktatury, czyli przejęcia wszystkiego przez jeden ośrodek władzy, niekoniecznie konstytucyjny. W rzeczywistości każda władza autorytarna wszystko chce kontrolować. Komuniści z PiS trafili na dobrą koniunkturę gospodarczą. Mieli szczęście to wszystko. Gospodarka rozwija się w cyklach koniunkturalnych, bardzo nieregularnych, w uproszczeniu co kilkanaście lat mamy dołki i górki. Komuniści z PiS trafili na górkę i zamiast ją wykorzystać i pieniądze z dobrej koniunktury przeznaczyć na obniżkę podatków, składek ZUS, żeby podnieść rzeczywiście poziom życia dla obywateli, inwestycje w infrastrukturę i spłatę długów w celu przedłużenia dobrej koniunktury i złagodzenia spowolnienia w czasie dołka gospodarczego. Komuniści z PiS przejadają oszczędności z Otwartych Funduszy Emerytalnych, zadłużają Polskę i Polaków na potęgę, przeznaczają wszystko na konsumpcję, rozrost administracji, biurokracji, przywileje dla władzy, budują wręcz Bizancjum dla administracji. Budują muzea, teatry, cmentarze, centra kongresowe, ścieżki rowerowe i pomniki. Przypominam, że za kacyka komunistycznego Edwarda Gierka wzrost gospodarczy był znacznie szybszy niż obecnie, budowano fabryki, przemysł zbrojeniowy, mieszkania. Dzisiaj komuniści z PiS przeznaczają gigantyczne pieniądze na zakup broni z USA, ale bez offsetu, czyli transferu nowoczesnych technologii do przemysłu, czyli w praktyce rozwijają przemysł zbrojeniowy w USA i tam tworzą miejsca pracy, a przemysł zbrojeniowy w Polsce podupada. Mało tego, jak w kolonii Polska finansuje pobyt obcych wojsk z USA na swoim terytorium, które zajmują się jedynie szkoleniem, jak szybko ewakuować się z Polski w przypadku zagrożenia. Polska jest jedynym krajem na świecie, co przyznał sam prezydent USA Pan Donald Trump, że USA nie musi płacić miliardów USD za pobyt wojsk USA w Polsce, jak w innych krajach, przeciwnie na tym USA jeszcze zarabia, to Polska płaci USA. Komuniści z PiS zadłużają Polskę i Polaków znacznie szybciej niż PZPR Polską Rzeczpospolitą Ludową. To musi skończyć się katastrofą w gospodarce. Cudów nie ma, takie są żelazne prawa ekonomii. Ja mogę jedynie ostrzegać, nic więcej i prosić o głos na Konfederację. Jeszcze można to szaleństwo zatrzymać, oddając swój głos na listę nr 4, Konfederację.

Nie pieprz bzdur pajacu!

G
Gość

Konfederacja. Lista nr 4. Każde rządy autorytarne zaczynają się od masowego rozdawnictwa dla mas, co ma zasłonić przejmowanie i kontrolowanie przez władzę instytucji w demokratycznym państwie prawa, które mają patrzeć władzy na ręce, dbać o czyste reguły gry, kontrolować władze, te instytucje przestają to robić, istnieją tylko stają się fikcją, ponieważ nie wykonują swoich obowiązków. Masowe rozdawnictwo dla mas kończy się najczęściej kryzysem gospodarczym lub w momencie wprowadzenia dyktatury, czyli przejęcia wszystkiego przez jeden ośrodek władzy, niekoniecznie konstytucyjny. W rzeczywistości każda władza autorytarna wszystko chce kontrolować. Komuniści z PiS trafili na dobrą koniunkturę gospodarczą. Mieli szczęście to wszystko. Gospodarka rozwija się w cyklach koniunkturalnych, bardzo nieregularnych, w uproszczeniu co kilkanaście lat mamy dołki i górki. Komuniści z PiS trafili na górkę i zamiast ją wykorzystać i pieniądze z dobrej koniunktury przeznaczyć na obniżkę podatków, składek ZUS, żeby podnieść rzeczywiście poziom życia dla obywateli, inwestycje w infrastrukturę i spłatę długów w celu przedłużenia dobrej koniunktury i złagodzenia spowolnienia w czasie dołka gospodarczego. Komuniści z PiS przejadają oszczędności z Otwartych Funduszy Emerytalnych, zadłużają Polskę i Polaków na potęgę, przeznaczają wszystko na konsumpcję, rozrost administracji, biurokracji, przywileje dla władzy, budują wręcz Bizancjum dla administracji. Budują muzea, teatry, cmentarze, centra kongresowe, ścieżki rowerowe i pomniki. Przypominam, że za kacyka komunistycznego Edwarda Gierka wzrost gospodarczy był znacznie szybszy niż obecnie, budowano fabryki, przemysł zbrojeniowy, mieszkania. Dzisiaj komuniści z PiS przeznaczają gigantyczne pieniądze na zakup broni z USA, ale bez offsetu, czyli transferu nowoczesnych technologii do przemysłu, czyli w praktyce rozwijają przemysł zbrojeniowy w USA i tam tworzą miejsca pracy, a przemysł zbrojeniowy w Polsce podupada. Mało tego, jak w kolonii Polska finansuje pobyt obcych wojsk z USA na swoim terytorium, które zajmują się jedynie szkoleniem, jak szybko ewakuować się z Polski w przypadku zagrożenia. Polska jest jedynym krajem na świecie, co przyznał sam prezydent USA Pan Donald Trump, że USA nie musi płacić miliardów USD za pobyt wojsk USA w Polsce, jak w innych krajach, przeciwnie na tym USA jeszcze zarabia, to Polska płaci USA. Komuniści z PiS zadłużają Polskę i Polaków znacznie szybciej niż PZPR Polską Rzeczpospolitą Ludową. To musi skończyć się katastrofą w gospodarce. Cudów nie ma, takie są żelazne prawa ekonomii. Ja mogę jedynie ostrzegać, nic więcej i prosić o głos na Konfederację. Jeszcze można to szaleństwo zatrzymać, oddając swój głos na listę nr 4, Konfederację.

P
Pracujacy
19 września, 20:51, Gość:

Przepraszam ale kim jest poseł Tyszkiewicz z zawodu ?

Zachęcam do sprawdzenia!

Z orłami jak burmistrz Zwolińska będzie jak jest

Według Wikipedii nie ma żadnego zawodu, studiował na uniwersytecie w Białymstoku, ale go nie ukończył Od 2001 roku w polityce a więc pracą się nigdy nie zhańbił

G
Gość

Już na pełowcy autostrady budowali doprowadzając do bankructwa setki firm. przed ostatnimi wyborami też sie obudzili i s19 kusili. Pewnie przy ozkach U Sowy to dokładnie omówili. 8 lat ich rządów i gdzie ich praca nad 19-ką ? Jaja sobie z ludzi robią, może do kolejnego wypadku drogowego dojadą nagrać kolejny spot ..

c
cryo

Sposób przygotowania przepisu:

Śledzie po białostocku

1. Śledzie płuczemy w TVPiS i zapluwamy homofobiczną flegmą na ok 30 minut. Cebulę kroimy w piórka "dobrej zmiany". Śledzie ponownie płuczemy,tym razem w niezaleznaodrozumu.pl i kroimy na kawałki. Mieszamy dokładnie z pieprzeniem "przez osiem lat Peło", goryczą Misiewicza i ce"bul"ą . Do słoika wciskamy śledzie tak , jak Pisiorg wciska kit dla Polaków . Całość zalewamy wielokrotnie używanym populistycznym olejem ... i czekamy na wybory

M
Mieszkaniec

Najważniejszy jest odcinek Białystok - Lublin a to co na północ nie ma już takiego znaczenia dla regionu podlaskiego.

Mam tylko nadzieje ze droga ta powstanie w standardzie 2 plus 2 a nie 2 plus 1 bo jak już dziś wiemy to absolutne minimum dla drogi łączących regiony.

G
Gość

peoska propaganda przez 8 lat w tej sprawie nic nie zrobili tylko teraz mordy drą szuje

G
Gość

Przepraszam ale kim jest poseł Tyszkiewicz z zawodu ?

Zachęcam do sprawdzenia!

Z orłami jak burmistrz Zwolińska będzie jak jest

G
Gość

STRASBURG, PODKARPACIE. Eurodeputowani PO zagłosowali za zamknięciem petycji od mieszkańców Podkarpacia.

– Po raz pierwszy doświadczyłem sytuacji, że polscy europosłowie przykładają rękę do tego, żeby pogrzebać strategiczny dla Polski projekt – tymi słowami europoseł PiS Tomasz Poręba podsumował dyskusję na posiedzeniu Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego, na którym głosami Europejskiej Partii Ludowej, w tym 3 europosłów Platformy Obywatelskiej, zamknięto petycję mieszkańców Podkarpacia w sprawie budowy Via Carpathia – międzynarodowej drogi od Grecji do Litwy, której częścią ma być w Polsce S19. Tak pisały Super Nowości 24 5 grudnia 2014 roku - WARTO PRZYPOMNIEĆ TYM KTÓRZY ZAPOMNIELI i Tyszkiewiczowi też

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3