Polscy siatkarze bez straty seta przeszli przez grupę na uniwersjadzie

PS
Kamil Semeniuk i jego koledzy wygrywają mecz za meczem na uniwersjadzie
Kamil Semeniuk i jego koledzy wygrywają mecz za meczem na uniwersjadzie PS
Cztery mecze, cztery zwycięstwa, bez straconego seta. Polscy siatkarze wygranym 3:0 meczem z Kanadą zakończyli zmagania w grupie C 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu. W czwartek zagrają w ćwierćfinale z Tajwanem.

Już przed meczem było jasne, że Polacy wygrają rozgrywki w grupie C. Trener Paweł Woicki wykorzystał zatem starcie z Kanadą na wypróbowanie nowych ustawień i po raz pierwszy zdecydował się zmienić wyjściową szóstkę. Wśród rezerwowych zostali środkowy Jan Nowakowski, rozgrywający Łukasz Kozub i przyjmujący Paweł Halaba, których zastąpili Patryk Niemiec, Michał Kędzierski i Bartłomiej Lipiński.

Biało-czerwoni kolejny raz nie mieli żadnych problemów z pokonaniem rywala w grupie, kontrolując mecz od pierwszej do ostatniej piłki. Początki wszystkich partii były nawet wyrównane, ale później Polacy przyspieszali i uciekali rywalom, zapewniając sobie bezpieczną przewagę.

– Przede wszystkim fajnie wychodzi nam gra w siatkówkę, naprawdę prezentujemy się dobrze i fajnie, że z boku też to dobrze wygląda. Traktujemy tę uniwersjadę bardzo poważnie, bo czujemy, że możemy tu zrobić coś wielkiego – mówi libero polskiego zespołu Mateusz Masłowski.

Biało-czerwoni kończą fazę grupową z czterema zwycięstwami i bez ani jednego straconego seta. To najlepszy bilans na uniwersjadzie – żadna inna drużyna nie ma bilansu setów 12:0. Nazywana przed startem turnieju „grupą śmierci” grupa C, bo polski zespół za rywali miał m.in. Brazylię, Francję i Iran nie sprawiła drużynie Woickiego żadnych problemów.

– Jak się chce wygrać dużą imprezę to zazwyczaj trzeba wygrać grupę. Nastawialiśmy się bardzo bojowo przed turniejem, ale faktycznie to, że nie straciliśmy żadnego seta trzeba zapisać na duży plus – mówi kapitan polskiej drużyny Michał Kędzierski.

W środę Polacy będą odpoczywać, a w czwartek przystąpią do gry w fazie pucharowej. Ich ćwierćfinałowym rywalem będzie Tajwan, który z trzema zwycięstwami zakończył zmagania w grupie A na drugim miejscu. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.30 w Eboli. Dzień później zaplanowano półfinały, a spotkania medalowe – o brąz i złoto – odbędą się w sobotę.

Udział naszych reprezentantów w zawodach uniwersjadowych wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki. Strategicznym Sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski jest Grupa LOTOS S.A.

Polska – Kanada (25:20, 25:16, 25:18)