Polska Futbol Liga. Zwycięstwo Lowlanders Białystok w Olsztynie i jest już awans do półfinału

opr. [email protected]
Lowlanders Białystok pokonali na wyjeździe AZS UWM Olsztyn Lakers 32:0
Lowlanders Białystok pokonali na wyjeździe AZS UWM Olsztyn Lakers 32:0 Lowlanders Białystok / KamilTimoszuk.pl
W szóstej kolejce Polskiej Futbol Ligi Lowlanders Białystok pokonali na wyjeździe AZS UWM Olsztyn Lakers 32:0 (7:0), 15:0, 7:0, 3:0). Po tym zwycięstwie białostoczanie zapewnili sobie awans do półfinału i są lidera Grupy Północnej Polskiej Futbol Ligi.

Do Olsztyna białostoczanie pojechali m.in. bez Sebastiana Jagielskiego, Rafała Królewskiego, Damiana Wesołowskiego oraz Mateusza Samczuka. Miał być to sprawdzian dla zawodników, którzy na co dzień nie mają szansy gry w pełnym wymiarze czasowym i część z nich na pewno pokazała swoją gotowość do gry w dalszej części sezonu.

Atak białostoczan bardzo powoli przesuwał się w stronę pola punktowego Olsztynian, którzy na początku meczu postawili twarde warunki w obronie. W pierwszej połowie głównym egzekutorem po stronie Lowlanders był rozgrywający Clayton Uecker, który dwukrotnie wbiegał z piłką w pole punktowe oraz zaliczył przyłożenie podaniowe do Filipa Kosiora, który po raz pierwszy w swojej karierze zameldował się w polu punktowym przeciwnika. Dwukrotnie podwyższał Maksymilian Polcyn, raz Aaron Ortiz, który na jedną akcję stanął w roli rozgrywającego.

- Założenia przedmeczowe były takie, żeby zagrali wszyscy i chyba oprócz młodego Daniela Ogonowskiego, każdy miał szansę złapać trochę doświadczenia boiskowego. Cieszy na pewno gra naszych wychowanków, którzy albo punktowali, jak Filip Kosior albo mieli szansę na więcej minut w dorosłym futbolu jak Radek Mancewicz, Robert Puchalski, Dawid Klejna, Michał Czaban czy Dawid Kobus. Po to są takie mecze, żeby rotować składem i sprawdzać różne możliwości. Teraz mamy kilka dni przerwy i zaczynamy przygotowania do wyjazdowego meczu z Kings 4 czerwca oraz ostatniego meczu domowego, który zagramy na głównej płycie Stadionu Miejskiego w sobotę 10 czerwca - powiedział Piotr Morko, prezes Lowlanders Białystok.

Duże wyrazy uznania należą się Erykowi Paszkiewiczowi, który pod nieobecność Damiana Wesołowskiego był niekwestionowanym liderem linii defensywnej białostoczan i wraz z całą formacją skutecznie zatrzymywał ataki Lakers. W drugiej połowie punkty także zdobywali goście za sprawą Ueckera, który podał na przyłożenie do Jędrzeja Śmigielskiego oraz Maksymiliana Polcyna - skutecznie wykonany field goal w ostatniej kwarcie meczu.

W drugim meczu grupy północnej Warsaw Mets pokonali w derbach Warszawy Eagles, dzięki czemu na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu regularnego drużyna Lowlanders samodzielnie zajmuje 1 miejsce w grupie oraz ma pewny awans do półfinału.

AZW UWM Olsztyn Lakers - Lowlanders Białystok 0:32 (0:7, 0:15, 0:7, 0:3)