Polska - Słowenia 60:76. Szanse na ćwierćfinał zmalały

P. Skraba
Łódź Polscy koszykarze po pierwszej dobrek kwarcie, w kolejnych grali przeciwko Słowenii coraz gorzej.

Biało-czerwoni wyszli na boisko zmotywowani i po 10 minutach twardej walki prowadzili 17:11. W drugiej kwarcie stracili całe prowadzenie, ale zaledwie dwa punkty straty dawały nadzieje na zwycięstwo. O losach spotkania zadecydowała fatalna, trzecia część meczu. Umiejętności Słoweńców wyraźnie wzięły górę i ostatnie minuty meczu przebiegały praktycznie bez emocji.

W środę w spotkaniu ostatniej szansy biało-czerwoni zmierzą się z mistrzami świata, Hiszpanią.

- Musimy się skupić na rywalizacji z Polską. Cały czas mamy w głowach spotkanie sparingowe w Hiszpanii, gdzie Polacy sprawili nam sporo problemów. Teraz zagrają u siebie więc będą jeszcze mocniejsi - powiedział hiszpański koszykarz Sergio Scariolo.

Polska - Słowenia 60:76 (17:11, 12:20, 11:22, 20:23)