Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ponad 30 tysięcy wniosków w drugiej edycji programu "Moja woda". "Budżet wyczerpany w ciągu niespełna trzech miesięcy"

OPRAC.:
Maciej Badowski
Maciej Badowski
Dofinansowanie w formie dotacji, na nie więcej niż 80 proc. kosztów kwalifikowanych instalacji, wchodzących w skład przedsięwzięcia na kwotę do 5000 zł na jedno przedsięwzięcie.
Dofinansowanie w formie dotacji, na nie więcej niż 80 proc. kosztów kwalifikowanych instalacji, wchodzących w skład przedsięwzięcia na kwotę do 5000 zł na jedno przedsięwzięcie. Fot. Karolina Misztal
Ponad 31 tysięcy wniosków na dofinansowanie przydomowych instalacji retencyjnych zarejestrowano na Portalach Beneficjenta w ramach drugiej edycji rządowego programu „Moja Woda”- Poinformował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Łączna kwota finansowania we wnioskach złożonych elektronicznie wyniosła 160 mln zł. - Nie ma szybszego i skuteczniejszego sposobu, by zapobiegać suszy niż wykorzystanie tzw. deszczówki czy wód roztopowych- komentuje ekspert.

- Budżet drugiej edycji został wyczerpany w ciągu niespełna trzech miesięcy. To pokazuje, jak duże są potrzeby i zrozumienie problemu walki z suszą- skomentował minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

Minister wskazał także, że program oprócz aspektów czysto ekologicznych, ma również te ekonomiczne, bo wychwytując deszczówkę czy wody roztopowe, można obniżyć rachunki za wodę.

- Nie ma szybszego i skuteczniejszego sposobu, by zapobiegać suszy niż wykorzystanie tzw. deszczówki czy wód roztopowych. Tym bardziej cieszy nas skala zainteresowania i gotowość właścicieli nieruchomości do realizacji takich instalacji- dodał wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Lorkowski. - Wierzę, że wyzwolenie potencjału mikroinwestycji, może poprawić współczynnik retencji wody w Polsce- dodał.

Celem programu jest ochrona zasobów wodnych oraz minimalizacja zjawiska suszy w Polsce. Dotacją objęto zakup, montaż i uruchomienie instalacji retencyjnych, dzięki którym zmniejszy się odprowadzanie wód opadowych i roztopowych do kanalizacji deszczowej oraz poza teren nieruchomości. - Powinno to także zmniejszyć ryzyko lokalnych podtopień oraz pozytywnie wpłynąć na wydajność miejscowych oczyszczalni ścieków- wyjaśniono w komunikacie.

Dofinansowanie w formie dotacji, na nie więcej niż 80 proc. kosztów kwalifikowanych instalacji, wchodzących w skład przedsięwzięcia na kwotę do 5000 zł na jedno przedsięwzięcie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ponad 30 tysięcy wniosków w drugiej edycji programu "Moja woda". "Budżet wyczerpany w ciągu niespełna trzech miesięcy" - Portal i.pl

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna