Porażka Dojlid na początek rundy

W pierwszym meczu rundy rewanżowej Lotto Superligi Dojlidy Białystok przegrały 1:3 z Politechniką Rzeszów. Wojciech Wojtkielewicz
W pierwszym meczu rundy rewanżowej Lotto Ekstraklasy Dojlidy Białystok u siebie przegrały 1:3 z Politechniką Rzeszów.

Gościom udał się rewanż za spotkanie z pierwszej rundy. Wtedy białostoczanie po ponad trzygodzinnym boju wygrali 3:2. Tym razem także nie brakowało zaciętej walki, długich wymian i efektownych akcji.

Gospodarze zaczęli dobrze, od wygranej 3:1 Wang Zeng Yi z grającym trenerem Politechniki Tomaszem Lewandowskim. Potem były dwa pięciosetowe pojedynki, niestety wygrane przez Politechnikę. Paweł Płatonow zaczął starcie z liderem rankingu indywidualnego Lotto Superligi Wasilijem Łakiejewem od wygranej w pierwszym secie do 5. Potem Białorusin z białostockiego klubu prowadził w setach 2:1 i miał bardzo dużą szansę na zakończenie pojedynku, gdyż wygrywał 10:9. Niestety Rosjanin obronił piłeczkę meczową i sam wygrał do 10, a w trzecim secie do 9.

Dobrze zaczął się także pojedynek Aleksandra Chanina z Mateuszem Gołębiowskim. Po wygranym w pierwszym secie zawodnik Dojlid w drugim prowadził 10:7 i coś się zacięło, przegrał do 10. W dalszej części pojedynek był wyrównany, ale w decydującym piątym secie tenisista Politechniki był lepszy.

W czwartym starciu Wandżi przegrał 1:2 z Łakiejewem i mecz zakończył się wygraną 3:1 Politechniki.

Dojlidy Białystok - Politechnika Rzeszów 1:3
Wyniki pojedynków
Wang Zeng Yi - Tomasz Lewandowski 3:0 (12:10,11:5, 11:5)
Paweł Platonow - Wasilij Łakiejew 2:3 (11:5, 7:11, 11:9, 10:12, 9:11)
Aleksander Chanin - Mateusz Gołębiowski 2:3 (11:4, 10:12, 10:12, 12:10, 10:12)
Wang Zeng Yi - Wasilij Łakiejew 1:2 (14:12, 6:11, 8:11)

Inne wyniki 12. kolejki
PKS Jarosław - Dekorglass Działdowo 1:3, Palmiarnia Zielona Góra - Polonia Bytom 3:1, Gwiazda Bydgoszcz - Morliny Ostróda 2:3.
Mecz AZS AWFiS Gdańsk - KST Toruń zostanie rozegrany w niedzielę, a spotkanie Pogoń Lębork - Bogoria Grodzisk Mazowiecki zostało przełożone na wtorek.