Porażka w Młodej Ekstraklasie

Krzysztof Sokólski
Michał Renusz był najlepszym zawodnikiem Jagiellonii
Michał Renusz był najlepszym zawodnikiem Jagiellonii W. Oksztol
Wronki. Zespół białostockiej Jagiellonii w zaległym meczu 2. kolejki rozgrywek Młodej Ekstraklasy uległ 1:2 we Wronkach Lechowi Poznań.

- Pozostaje duży niedosyt. Szkoda zwłaszcza pierwszej połowy spotkania - mówi trener Jagi Sławomir Kopczewski. - Mieliśmy dwie wyborne okazje do zdobycia gola, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać.

Przed szansą stanęli Michał Steć oraz Michał Renusz. Niestety, w decydujących momentach zabrakło im odrobiny szczęścia.

Gospodarze objęli prowadzenie po samobójczym strzale Pawła Mogielskiego. "Kolejorz" podwyższył wynik meczu kilkanaście sekund po rozpoczęciu drugiej części pojedynku, wykorzystując nieporozumienie w białostockich szeregach. Rozmiary porażki już w doliczonym czasie gry zmniejszył Jakub Ambrożewicz.

- Zabrakło nam siły ognia w ataku, jednego zawodnika, który wykończyłby akcje Michała Renusza - ocenił Kopczewski.

W kolejnym meczu, w niedzielę o godz. 12.00, Jagiellonia podejmie Legię Warszawa.

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 2:1 (1:0)

Bramki: Mogielski 10-sam. i gol w 46 minucie - dla Lecha; Ambrożewicz 90+2 - dla Jagiellonii.

Jagiellonia: Gikiewicz - Hryszko (60 Sulkowski), Mogielski, Gogol, Gudewicz - Dołubizna, Grzybowski, Ambrożewicz, Renusz - Zaniewski (46 Świderski), Steć (83 Murawski).