Porażka z Hiszpanią. Debiuty Walczaka i Korneckiego

PK
Andrzej Szkocki/Polska Press
W pierwszym meczu na turnieju w hiszpańskim Irun reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przegrała z gospodarzami.

Hiszpania – Polska 30:20 (11:11)

Polska: Malcher (8 obron), Morawski, Kornecki (3 obrony) – Krajewski 1 (1), Jachlewski – T. Gębala 4, Jurkiewicz 2, Chrapkowski 1 – Niewrzawa 1, Gierak 1 – Przybylski 4, Łyżwa – Daszek 2 (2) – M. Gębala 2, Walczak, Daćko 2.

Bardzo dobra w wykonaniu mocno przebudowanej polskiej reprezentacji pierwsza połowa, bardzo słaba druga. Najlepiej nasz zespół zagrał w końcówce pierwszej części gry, kiedy grając dobrze w obronie (z dużą pomocą Adama Malchera w bramce) nasz zespół z wyniku 10:6 doprowadził do remisu 10:10.

W 31 minucie, po golu Tomasza Gębali, drużyna trenera Tałanta Dujszebajewa jedyny raz w tym spotkaniu wyszła na prowadzenie (12:11), ale reszta drugiej połowy to była dla naszych zawodników dość bolesna lekcja w wykonaniu wicemistrzów Europy. Gospodarze zacieśnili obronę, świetnie w ich bramce spisywał się 39-letni debiutant (!), Gurutz Aginagalde i zaczęli seryjnie zdobywać gole z kontrataków, błyskawicznie budując przewagę. W 53 minucie wynosiła ona już 10 bramek (26:16).

W 16 minucie w biało-czerwonych barwach zadebiutował obrotowy Vive Tauronu Kielce, Patryk Walczak, a w 47 do polskiej bramki wszedł wychowanek KSSPR Końskie, Mateusz Kornecki, również debiutując w pierwszej reprezentacji. Jedną bramkę dla Hiszpanii zdobył obrotowy Vive Tauronu, Julen Aginagalde, a w pierwszej połowie w bramce naszych rywali stał Rodrigo Corrales z Orlenu Wisły Płock.

W sobotę o godzinie 16 Polacy grają z Katarem, a w niedzielę o 11 z Argentyną. Transmisje na TVP Sport.

Materiał oryginalny: Porażka z Hiszpanią. Debiuty Walczaka i Korneckiego - Echo Dnia Świętokrzyskie