Porażki II-ligowych piłkarek ręcznych

Paweł Lisiecki
Pierwszej porażki w tym sezonie doznały piłkarki ręczne drugoligowej Dwójki Łomża. Przed własną publicznością podopieczne Stanisława Niedbały uległy 23:27 drużynie z Lubicza.

Zawsze bardzo trudno grało nam się z zespołem Drwęcy, ale dotychczas wygrywaliśmy te spotkania – podkreślał po meczu trener Dwójki Stanisław Niedbała. – Ale w tym meczu wybitnie nam nie szło w każdym elemencie gry.

Łomżanki tylko do 10 min. dotrzymywały kroku rywalkom. W tym momencie na tablicy wyników był remis 4:4. W kolejnych minutach przyjezdne systematycznie budowały przewag�ę, która do przerwy wzrosła do 6 bramek.
– Dziewczęta zagrały źle w obronie, gdzie pozostawiły lewą stronę praktycznie otwartą dla zespołu z Lubicza – ocenia opiekun Dwójki.

W drugiej połowie gospodynie wzięły się do pracy i powoli zaczynały odrabiać straty, tracąc w 50 min. do rywalek tylko dwie bramki. Na więcej jednak łomżanki tego dnia nie było stać. Gry obydwu zespołom nie ułatwiała także praca arbitrów z Białegostoku: Michała Czeremchy i Karola Kosińskiego, których decyzje wywoływały protesty w szeregach obydwu zespołów. W samej końcówce spotkania czerwoną kartkę za uderzenie rywalki zobaczyła Katarzyna Siennicka. Sęk w tym, że chwilę wcześniej to łomżanka została uderzona.
– Nie będę oceniał pracy sędziów – krótko skomentował sytuację Niedbała. – Naszym głównym problemem był brak skuteczności.
Dwójka spadła na drugie miejsce w tabeli.

Z kolei KPR TPD Białystok przegrał 16:24 wyjazdowe starcie z BKS-em Bydgoszcz.

Dwójka Łomża – Drwęca Lubicz 23:27 (9:15)
Dwójka: Badowska, Kaja Gryczewska - Amanda Szymbroska 7, Aleksandra Szymborska 4, Klej 3, Rejka2, Jabłońska 2 Konert 2, Siennicka 1, Matysek 1, Michalina Gryczewska 1, Serowik, Zawadzka.

BKS Bydgoszcz – KPR Białystok 24:16 (11:8)
KPR: Matela, Bolesta – Bulsewicz 9, Soroka 2, Słoma 2, Zastocka 2, Bałdowska 1, J. Szymborska, Brzezińska, Wnorowska, Kopeć, Wysocka, Trusewicz.