Portugalia Korea Północna 7:0. Ronaldo i przyjaciele urządzili kanonadę (wideo)

online
Portugalia Korea Północna 7:0. W meczu z Brazylią (na zdjęciu) Koreańczycy pozytywnie zaskoczyli You Tube
Portugalia nie dała szans Korei Północnej. To jak do tej pory najwyższe zwycięstwo na Mundialu w RPA.

Nic nie zapowiadało takiego rozstrzygnięcia. W pierwszej połowie spotkania zespół z Korei Północnej dzielnie atakował, mimo straconego jednego gola (strzelcem był Meireles w 29 minucie). Jednak w drugiej połowie meczu worek z bramkami otworzył się. Strzelali: Sabrosa w 53 minucie, Almeida w 56 minucie, Tiago w 60 i 89 minucie, Liedson w 81 minucie, oraz Ronaldo 88 minucie.

Portugalia Korea Północna 7:0 - taki był ostateczny i surowy werdykt.

Mecz był transmitowany na żywo do Korei Północnej (wcześniejszy pojedynek z Brazylią nadano z kilkunastogodzinnym opóźnieniem).

Żółta kartka - Portugalia: Pedro Mendes, Hugo Almeida. Korea Północna: Pak Chol-jin.

Sędzia: Pablo Pozo (Chile). Widzów 60 000.

Portugalia: Eduardo - Miguel, Bruno Alves, Ricardo Carvalho, Fabio Coentrao - Pedro Mendes, Raul Meireles (70. Miguel Veloso), Tiago - Cristiano Ronaldo, Simao Sabrosa (74. Duda), Hugo Almeida (77. Liedson).

Korea Północna: Ri Myong-guk - Cha Jong-hyok (75. Nam Song-chol), Pak Chol-jin, Ri Jun-il, Ri Kwang-chon, Ji Yun-nam - Mun In-guk (58. Kim Yong-jun), An Yong-hak, Pak Nam-chol I (58. Kim Kum-il), Hong Yong-jo - Jong Tae-se.