AIP
Przemyslaw Swiderski
Po pięciu meczach przerwy Krystian Nowak wrócił do wyjściowego składu Slavena Koprivnica. W piątkowym starciu, które inaugurowało 17. kolejkę ligi chorwackiej, rozegrał pełne 90 minut i strzelił gola. Jego zespół pokonał Inter Zapresić 3:0.

Na inaugurację 17. kolejki chorwackiej najwyższej klasy rozgrywkowej Slaven Koprivnica podejmował Inter Zapresić. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy, którzy pokonali zamykającego stawkę rywala 3:0. Pierwszy gol dla Slavena padł już po kwadransie gry, a strzelił go polski obrońca - Krystian Nowak. Autorami pozostałych dwóch trafień okazali się Ivan Krstanović oraz Bożo Mikulić.

Dla urodzonego w 1994 roku stopera to już drugi gol w tym sezonie. Co ciekawe, swoją pierwszą bramkę zdobył również w starciu z Interem Zapresić. Tamto wyjazdowe spotkanie ekipy z Koprivnicy zakończyło się ich porażką 1:3.

Tym golem Nowak odwdzięczył się trenerowi za kolejną szansę. Dla niego był to pierwszy występ w wyjściowym składzie po pięciu spotkaniach przerwy. W sumie sprowadzony latem 2018 roku do Chorwacji obrońca w tym sezonie pojawił się na murawie dwunastokrotnie. Aż dziewięć razy grał od początku.

Po rozegraniu 17 meczów jego Slaven, który w ubiegłym sezonie długo bił się o utrzymanie, ma 18 punktów, o siedem więcej niż znajdujące się w strefie spadkowej beniaminek rozgrywek NK Varazdin i Inter Zapresić.

Były piłkarz m.in. Widzewa Łódź oraz Podbeskidzia Bielsko Biała ma kontrakt do 15 czerwca 2020 roku.