Powstało innowacyjne rozwiązanie dla przedszkoli i żłobków. Ułatwia pracę

Materiał informacyjny FIRSTWEB SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Białostocka firma wprowadziła na rynek innowacyjny produkt dedykowany przedszkolom i żłobkom. To „Pan Licznik”

Pan Licznik to innowacyjny i zaawansowany system do zliczania czasu pobytu dzieci w przedszkolu, rozliczania posiłków w placówkach edukacyjnych, płatności za pobyt w przedszkolach i żłobkach. Na temat technologii i nowych, atrakcyjnych możliwości systemu, rozmawiamy z jego współtwórcą, Pawłem Adamczukiem.

Pan lubi liczyć Panie Pawle?

A kto nie lubi? (śmiech)

Pan Licznik. Co to takiego?

Jest to ułatwienie w pracy między innymi w placówkach edukacyjnych. System dedykowany przedszkolom, żłobkom, ale też bardzo wspierający rodziców, którzy posyłają dzieci do tych placówek. Dodatkowo nasz system posiada moduł KADRY który daje możliwość min. ustalenie grafiku pracowników, czy rozliczenie godzin pracy.

Tu podaj tekst alternatywny

Jak powstawał ten system?

System Pan licznik jest stworzony od podstaw przez naszych wykwalikowanych programistów. Wszystkie dane są zabezpieczone, a przy płatnościach online współpracujemy z Krajową Izbą Rozliczeniową. Oprogramowanie, które stworzyliśmy jest elastyczne i możemy je dostosować do różnych celów. Aktualnie pracujemy nad wprowadzeniem systemu do stołówek szkolnych.

Ale nie do zliczania ile kto zjadł?

(Śmiech) Nie. To już według zapotrzebowania. Będzie to wygodne rozwiązanie zarówno dla rodziców, dzieci jak i Dyrekcji szkół podstawowych. Dzięki temu rozwiązaniu rodzice mają kontrolę nad tym, ile rzeczywiście wynosi koszt obiadów na stołówce.

Jak działa ta usługa?

Pan licznik zlicza czas pobytu dziecka w przedszkolu, żłobku lub innej placówce, w której pobyt jest rozliczany godzinowo. Duża liczba placówek na terenie naszego miasta, powiatu, a nawet województwa w dalszym ciągu pracuje na tzw. kartkach. Oznacza to, że każde wejście dziecka do placówki jest zapisywane przez pracownika przedszkola (godzina wejścia i wyjścia), co o ile nie jest aż tak problematyczne w przypadku samego wpisywania godzin, to przy miesięcznym rozliczeniu i załóżmy setce dzieci może generować nadmiar pracy, który można w łatwy sposób zniwelować. Nasz system działa na zasadzie zaczytywania kart magnetycznych w czytniku. Rodzic przyprowadzając dziecko przykłada kartę, gdzie system oznacza dziecko jako obecne w danym dniu.

Tu podaj tekst alternatywny

A co z tymi stołówkami szkolnymi?

System Pan Licznik możemy zamontować również w stołówkach szkolnych do rozliczenia obiadów dzieci i pracowników. Działa to na takich samych zasadach jak przy wejściu i wyjściu z placówki.

Czyli jest to pewnego rodzaju aplikacja ułatwiająca wszystkim funkcjonowanie?

Otóż to. W czasie gdy wszyscy cierpimy na jego brak, nasz system – Pan Licznik jest bardzo czytelny, łatwy w obsłudze, a co najważniejsze odciążający ludzi z pracy. Zarówno opiekun przedszkola, jak i rodzic otrzymują dostępy do systemu Pan Licznik. Rodzic ze swojej strony może zgłaszać nieobecność dziecka w placówce, sprawdzić aktualny stan konta, czy opłacić pobyty dziecka on-line oraz zweryfikować godziny dziecka w przedszkolu. W systemie rodzic ma możliwość komunikacji (tzw.: CZAT) z pracownikiem przedszkola, który obsługuje system Pan licznik. Wiemy, że do tej pory w dużej liczbie placówek odbywa się to w wersji papierowej, gdzie może wkraść się błąd, co może działać na finansową niekorzyść rodzica albo podmiotu. System „Pan Licznik” nie myli się, a jedynym zadaniem rodzica jest przyłożenie karty do czytnika przy przyprowadzeniu i odebraniu dziecka z placówki.

Czy widzi Pan zainteresowanie tym systemem na naszym rynku? Czy są już placówki, które korzystają z Waszego rozwiązania? I ile taka przyjemność kosztuje?

Musimy tu podkreślić, że system „Pan Licznik” jest najtańszy w Polsce. Niezależnie od liczby dzieci, miesięczna kwota abonamentu nie zmienia się. Dodatkowym atutem jest dostępność do systemu przez aplikację w telefonie. Rodzice bardzo chwalą sobie ten sposób komunikacji z przedszkolem. Z naszego systemu „Pan Licznik” korzysta już kilka placówek na terenie miasta Białystok, jak i również pozyskaliśmy kilka przedszkoli i żłobków z innych województw. Po przeprowadzeniu badań rynku przez naszą firmę, okazuje się że jesteśmy najtańszą Firmą udostępniającą w Polsce tak zaawansowany system. Placówki, z którymi współpracujemy chwalą sobie prostotę i łatwość w obsłudze systemu, ale także aplikację na telefon, którą udostępniamy za darmo w ramach umowy.

Czy możemy podać jaki jest konkretny koszt, który trzeba ponieść?

Koszt usługi „Pan Licznik” waha się od 160 zł do 270 zł miesięcznie. Jest to uzależnione od modułów, które dane przedszkole potrzebuje. Dodatkowo do systemu potrzebujemy karty w cenie 15 zł za sztukę.

Tu podaj tekst alternatywny

Jakie są to moduły?

Rozliczenie godzin dzieci w placówce – (moduł godzinowy); zaawansowany kalendarz placówki – (moduł lista obecności); rozliczenie obiadów, catering lub kuchnia własna – (moduł obiadowy); rozliczenie rodziców – (moduł kwitariusz); płatności online – (moduł PanLicznikPAY) i moduł grafiki pracowników – (moduł kadry).

Aktualnie prowadzimy promocję dla wszystkich placówek. Udostępniamy wszystkie moduły w cenie 160 zł, a przechodząc z innej Firmy do systemu Pan licznik podmioty otrzymują karty za darmo.

Jakie macie informacje zwrotne od placówek, które wdrożyły system Pan Licznik?

Otrzymujemy bardzo dużo sygnałów. Regularnie spływają do nas informacje z podziękowaniami, że ułatwiliśmy i uprawniliśmy pracę przedszkoli czy żłobków. Zadowoleni są sami rodzice, ponieważ pomagamy w ten sposób nadzorować rozliczenia między rodzicem a przedszkolem. Dodatkowo płatności online wykonane przez rodziców za pobyt w placówce, automatycznie rozliczają się w systemie w module Kwitariusz. Dzięki temu nie ma problemów w sprawie zliczenia godzin czy rozliczenia obiadów. Co ważne, system ułatwia również pracę księgowości, ponieważ umożliwione jest generowanie potrzebnych raportów. Rodzice otrzymują czytelny raport z danego miesiąca na pocztę e-mail, a także mogą sprawdzić swoje rozliczenia w aplikacji na telefonie.

Czy system „Pan Licznik” to już gotowy produkt na rynku?

Tak, natomiast my, w naszej firmie, cały czas pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, ulepszeniem już istniejących systemów, także tego, o którym teraz rozmawiamy. Mogę zdradzić, że jesteśmy na etapie powolnego wdrażania autorskiego systemu KONTROLI DOSTĘPU PAN LICZNIK, w celu zwiększenia bezpieczeństwa dzieci w placówkach edukacyjnych. A ostatnio wprowadziliśmy nasz autorski dziennik elektroniczny.

Co to oznacza?

Oznacza to, że jedną karta będziemy mogli otworzyć drzwi do placówki oraz wczytać naszą pociechę do systemu PAN LICZNIK. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z naszą usługą, o której dowiecie się więcej na naszej stronie internetowej https://panlicznik.pl/

Materiał oryginalny: Powstało innowacyjne rozwiązanie dla przedszkoli i żłobków. Ułatwia pracę - Kurier Poranny

Dodaj ogłoszenie