Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powstanie galeria handlowa: 100 butików na 2 poziomach

Hubert Bar [email protected]
Tak miałaby wyglądać nowa galeria w Łomży. Zatrudnienie mogłoby w niej znaleźć od 250 do 300 osób.
Tak miałaby wyglądać nowa galeria w Łomży. Zatrudnienie mogłoby w niej znaleźć od 250 do 300 osób.
Łomża. Potężna galeria handlowa miałby powstać na terenie dawnych magazynów jednostki wojskowej przy al. Legionów. Ujawniamy szczegóły.

Parterowa też

Parterowa też

Echo Investment, firma, która planuje budować drugą galerię na rogu ul. Zawadzkiej i Sikorskiego, zdecydowała, że ten obiekt będzie miał jedną kondygnację. Zdaniem ekspertów, niska galeria lepiej się wpasuje w architekturę miasta. Wiadomo już, że na prośbę okolicznych lokatorów budynek będzie oddzielony od zabudowań mieszkalnych ekranami dźwiękoszczelnymi. Na rogu Zawadzkiej, naprzeciw powstającego stadionu "Orlik", planowane jest również wybudowanie stacji paliwowej.

Deweloper z Wrocławia, spółka Rank Progress, chciałby zbudować w Łomży piętrową galerię. Inwestor celowo unika słowa "hipermarket", bo plany budynku, który może powstać, zawierają przede wszystkim miejsce dla mnóstwa niewielkich sklepów.

Taniochy nie będzie
Sklep samoobsługowy zajmie niewielką część budynku i, zdaniem inwestora, mogłyby się tam znaleźć jedynie jakieś bardziej ekskluzywne delikatesy, np. w typie sklepów "Piotr i Paweł" lub "Alma". Poza nimi całą resztę wnętrze galerii wypełniałyby sklepiki. Ich liczba może się wahać od 90 do 100, bo niektóre sieci sklepów mają zwyczaj zajmować dwa poziomy.

- Koszt inwestycji to zwykle ok. 70 mln zł, ale w Łomży jej budowa wyniosłaby nawet 90 mln zł - informuje Barbara Dyś, pełnomocnik spółki. - Wszystko przez konieczność przebudowy ulic.

Miasto stawia warunki
Sporządzenie analizy oddziaływania na lokalny ruch jest wymogiem samorządu miasta. Żeby nie zakorkować doszczętnie centrum Łomży, za taką wielką galerią musiałaby powstać jeszcze jedna droga łącząca ul. Sikorskiego i Piłsudskiego. Przebiegałaby ona w miejscu obecnych torów kolejowych.

Chociaż inwestor uważa, że budynek może powstać w niewiele ponad rok, to do realizacji tych śmiałych planów potrzebny jest jeszcze plan zagospodarowania przestrzennego terenu, a ten jeszcze nie jest gotowy.

- Na razie jeszcze nie ma pewności, czy ten obiekt powstanie i czy właśnie tam - zastrzega Marek Jankowski, architekt miejski.

Za miesiąc inwestor zaprezentuje wszystkim radnym swój pomysł. Wtedy zdecydują oni co dalej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna