Pożary w Lipinie i Chilmonach. 8-osobowa rodzina bez dachu...

  Pożary w Lipinie i Chilmonach. 8-osobowa rodzina bez dachu nad głową. Dwie osoby spłonęły (zdjęcia)

  (mck)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Pożar domu w Lipinie
  1/13
  przejdź do galerii

  Pożar domu w Lipinie ©KP PSP Sokółka

  W jednym z pożarów zginęły dwie osoby. Skutki drugiego to pozbawienie dachu nad głową 8-osobowej rodziny.
  Do serii 4 pożarów budynków mieszkalnych doszło w przeciągu 2 dni na terenie powiatu sokólskiego – w jednym z nich w miejscowości Chilmony, w gm. Nowy Dwór, zginęły 2 starsze osoby.  Chilmony. Tragiczny pożar domu - dwie osoby nie żyją  Do pierwszego zdarzenia doszło w miniony piątek. O godz. 16.23 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sokółce wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Chilmony.
  Z informacji wynikało, że w środku mogą znajdować się 2 osoby. Po 2 minutach do Stanowiska Kierowania KP PSP wpływa kolejne zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Grodziszczany, gm. Dąbrowa Białostocka znajdującej się w pobliżu siedziby Posterunku JRG Sokółka w Dąbrowie Białostockiej.

  Więcej po tragedii w Chilmonach poniżej:


  Pożar domu w Grodziszczanach  Natomiast po dojechaniu na miejsce pożaru budynku mieszkalnego w m. Grodziszczany strażacy stwierdzili, że pali się poddasze drewnianego budynku mieszkalnego – ogień wydostawał się przez szczeliny popękanego eternitu. Z informacji uzyskanych od osób postronnych wynikało, że budynek jest zamieszkiwany przez dwóch mężczyzn i moga oni znajdować się w środku. Na szczęście informacje nie potwierdziły się. Po opanowaniu sytuacji pożarowej przeszukano wszystkie pomieszczenia budynku i nie stwierdzono osób w pomieszczeniach obiektu.  Pożar domu w Lipinie. 8-osobowa rodzina straciła dach nad głową  W kolejnym dniu doszło do kolejnego groźnego pożaru budynku mieszkalnego. O godz. 9.04 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sokółce wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza budynku mieszkalnego w miejscowości Lipina.

  Po dojechaniu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów z JRG Sokółka stwierdzono, że pali się użytkowane poddasze drewnianego budynku mieszkalnego. Dym wydobywał się spod dachu i ze szczytów obiektu. Koło komina buchały płomienie. Dom zamieszkiwany był przez 8-osobową rodzinę. Gdy wybuchł pożar, 3 z nich przebywały w środku. Na szczęście udało się je w porę ewakuować. O zdarzeniu powiadomiony został burmistrz Sokółki, ponieważ pogorzelcom potrzebna będzie pomoc socjalna.

  Tragiczny pożar przy Sukiennej w Białymstoku. Nie żyje mężczyzna

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Współczesna.pl to aktualne informacje z woj. podlaskiego i części woj. warmińsko-mazurskiego. POLUB NAS na Facebooku

  Współczesna.pl jest na Twitterze

  Polecamy

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Czyste powietrze! Sprawdź jak walczyć o czyste powietrze w naszym mieście.

  Czyste powietrze! Sprawdź jak walczyć o czyste powietrze w naszym mieście.

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)