MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poznaj psiaki, które szukają domu w regionie. Podaruj miłość i bezpieczny dom, a zyskasz przyjaciela na dobre i na złe

Red.
Poznaj psiaki, które szukają domu w regionie. Podaruj miłość i bezpieczny dom.
Poznaj psiaki, które szukają domu w regionie. Podaruj miłość i bezpieczny dom. Schronisko dla Psów "Dolina Dolistówki"
Kochane, choć bardzo skrzywdzone przez los. Poznaj wspaniałe psy z regionu, które gotowe są do adopcji. Podaruj im miłość i bezpieczny dom, a w zamian otrzymasz prawdziwego przyjaciel na dobre i na złe. Jeden prosty gest wystarczy, by zapewnić jednemu stworzeniu kochający dom. Wszystkie zwierzęta pochodzą ze Schroniska dla Zwierząt Dolina Dolistówki.

Schroniskowe czworonogi to wyjątkowe i niepowtarzalne psy. Po przejściach, które kształtują charakter zwierzaka. Nie znajdziesz wśród nich dwóch takich samych. Ogromna różnorodność wielkości, charakteru i kształtów sprawiają, że każdy znajdzie wśród nich idealnego przyjaciela.

Poznaj psiaki, które szukają domu w regionie

Skoro podejmujesz decyzję, by przygarnąć psa ze schroniska, najprawdopodobniej jesteś osobą dobrą o wrażliwym sercu i masz szczerą chęć pomocy psu, którego los boleśnie doświadczył. To postawa bardzo piękna i godna szacunku. Pamiętaj każdy pies potrzebuje poczucia bezpieczeństwa i przynależności, więc jeśli otoczysz go mądrą miłością odpłaci Ci tym samym.

Jeśli zainteresuje Cię jeden z prezentowanych przez schronisko pupili, upewnij się telefonicznie, czy jest tam nadal. Aby uzyskać taką informację podaj numer i imię psa. Od pracownika otrzymasz szczegółowe informacje o przebiegu procesu adopcyjnego. Każda adopcja jest inna, czas trwania procedury jest uzależniony indywidualnie od potrzeb i usposobienia zwierzęcia. Pracownicy Schroniska dla Zwierząt Dolina Dolistówki pomogą przejść wszystkie etapy przed adopcją i będą wspierać po adopcji.

Chęć posiadania psa nie zwalnia od odpowiedzialności

Wiadomo że pies zawsze kocha swego opiekuna, dlatego być może tak wielu spośród nas decyduje się przygarnąć pieska. Ale czy robimy to mądrze? Jak często do wynajętego mieszkania chcemy wprowadzić psa nie pytając o zgodę właściciela. Właśnie straciliśmy pracę i na pocieszenie bierzemy sobie pieska lub też inna sytuacja – jak często zastanawiamy się przed przyprowadzeniem zwierzęcia do domu, czy nikt nie jest uczulony.

Lekceważące podejście do takich sytuacji i zbywanie ich jakże popularnym "jakoś to będzie" nie jest dobre dla psa. Za nasze nieodpowiedzialne decyzje zawsze płaci zwierzę.

Chciałbyś pomóc psom w formie wolontariatu? To bardzo proste...

W Schronisku dla Zwierząt "Dolina Dolistówki" w Białymstoku działa obecnie kilkudziesięciu wolontariuszy, którzy regularnie (co najmniej dwa razy w tygodniu) przychodzą do niego na kilka godzin.

Wolontariusz ma pod opieką od dwóch do 4 psów, w zależności od swoich umiejętności i możliwości czasowych. Najważniejszym celem wolontariuszy jest poprawa warunków bytowania i komfortu psów, przebywających w schronisku oraz pomoc w znalezieniu jak największej rzeszy podopiecznych nowych domów. Do ich zadań należy:

 • wychodzenie z psami na spacery,
 • pielęgnacja psów,
 • socjalizacja psów,
 • promowanie psów w mediach społecznościowych (np. Facebook, Instagram),
 • niektórzy z nich (fotowolontariusze) zajmują się wykonywaniem zdjęć psom, zarówno w schronisku, jak i w ramach różnych wydarzeń, w których bierzemy udział z psami,
 • w wybranych sytuacjach przeprowadzanie spacerów i wizyt przedadopcyjnych.

Wymagania potrzebne, by zgłosić się do pomocy

Systematycznie schronisko poszerza grono wolontariuszy, organizując nowy nabór zwykle 2 razy do roku lub w zależności od potrzeb. Jakie są wymagania konieczne do niesienia pomocy?

 • ukończone 16 lat (w przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest również zgoda rodzica/ opiekuna prawnego),
 • gotowość do rozpoczęcia pracy wolontariusza od zaraz,
 • pozytywne nastawienie do psów i wrażliwość na ich los,
 • zobowiązanie się do regularnych wizyt w schronisku i wyprowadzania psów na spacer co najmniej dwa razy w tygodniu, w dniach nie następujących po sobie,
 • systematyczność, odpowiedzialność, wytrwałość, zaangażowanie w promocję psów,
 • gotowość do uczestniczenia w różnorodnych akcjach, promujących psy,
 • umiejętność radzenia sobie ze stresem,
 • gotowość do wizyt w schronisku niezależnie od pogody (upały i mróz).

Poznaj psiaki, które szukają domu w regionie. Podaruj miłość i bezpieczny dom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna