Na placu Wiosny Ludów w Poznaniu pojawił się nowy billboard - to element akcji Białe Kłamstwa, organizowanej przez fundację Viva! Akcja dla zwierząt. W niedzielę pod billboardem można było otrzymać ulotkę, w której członkowie akcji opisali, jak według ich wiedzy wygląda proces produkcji mleka w Polsce.

Na placu Wiosny Ludów pojawił się billboard nawiązujący do ich nowej akcji "Białe Kłamstwa". Ma ona przybliżyć proces produkcji mleka w Polsce i zachęcić do rezygnowania z niego i korzystania z roślinnych odpowiedników.

- Przeciętny okres użytkowania krowy mlecznej w Polsce wynosi 3,1 roku. W celu utrzymania nieprzerwanej produkcji mleka, co roku jest sztucznie zapładniana i rodzi cielę. Gdy już przestaje być wydajna, zostaje sprzedana na ubój - tłumaczą przedstawiciele fundacji Viva! Akcja dla zwierząt.

Czytaj też: Cierpienia krowy w kiełbasie nie widać. Jest afera!

Od godziny 11 w niedzielę, 10 lutego na placu Wiosny Ludów, pod nowym billboardem trwała akcja rozdawania ulotek przechodniom. Osoby zaangażowane chcą w ten sposób nagłośnić kampanię pod hasłem "Białe Kłamstwa". Oprócz ulotek pojawiły się też z planszami i klatkami filmowymi.

Zobacz zdjęcia:

Zobacz też:

"Doili" kobiety i karmili "cielę" ludzkim mlekiem. Protest przeciwko niehumanitarnemu traktowaniu krów - zobacz wideo: