MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prasówka 15.10.2024 - najważniejsze wydarzenia. Przygotowaliśmy przegląd prasy z wczoraj

Redakcja Wiadomości
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 14.10. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Dom Krzysztofa Rutkowskiego! Zobacz jak mieszka detektyw Rutkowski! Rewolwer i różaniec przy łóżku detektywa Rutkowskiego! 14.10.2024”?

Prasówka 15.10: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Dom Krzysztofa Rutkowskiego! Zobacz jak mieszka detektyw Rutkowski! Rewolwer i różaniec przy łóżku detektywa Rutkowskiego! 14.10.2024

Dom Krzysztofa Rutkowskiego! Najsławniejszy detektyw w Polsce oprowadza nas po swoim domu. Detektyw Rutkowski śpi z rewolwerem i różańcem przy łóżku, a latem relaksuje się w basenie, a w spiżarni ma słoiki z grzybkami od mamy.

Nie przegap promocji!

📢 Dzień Edukacji Narodowej. Zarząd województwa nagrodził pedagogów

Z okazji tego święta w poniedziałek, 14.10, wicemarszałek Marek Malinowski wyróżnił cztery osoby za szczególny wkład w rozwój edukacji w regionie. Wyraził przy tym wdzięczność za ich zaangażowanie oraz profesjonalizm.

📢 Takich rzeczy nie jedz przed snem! Zjesz to - nie zaśniesz! Co powoduje bezsenność? Nie jedz tego przed snem! 14.10.2024

Zjesz to - nie zaśniesz! Wieczorami nachodzi cię ochota na podjadanie? Nie wiesz co możesz zjeść na kolację? Zobacz produkty, których należy unikać przed położeniem się wieczorem do łóżka. Ich jedzenie może źle wpływać na sen i powodować nadwagę.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 15.10: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Pożar auta w Bielsku Podlaskim. Ogień przeszedł na dom

W poniedziałek (14.10.2024) około godziny 10 na jednej z posesji w Bielsku Podlaskim doszło do pożaru auta osobowego.

📢 Dzień Edukacji Narodowej w Podlaskiem. Zobacz, jak świętowały szkoły w Mońkach, Bielsku Podlaskim i Sokółce

Dziś Dzień Edukacji Narodowej. To w środowisku oświatowym ważne święto, gdyż stanowi docenienie wysiłków kadry pedagogicznej oraz pracowników. Z tej okazji w szkołach i przedszkolach w regionie odbyły się uroczystości. Były występy artystyczne uczniów, ale też gratulacje, wyróżnienia i nagrody dla nauczycieli. Zobacz, jak świętowano w szkołach w woj. podlaskim.

📢 14-latek na skuterze wymusił pierwszeństwo. Poniósł śmierć na miejscu

Tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce w poniedziałek (14.10.2024) w miejscowości Srebrna w gminie Szumowo. Zginął 14-letni chłopak.

📢 Groby znanych Polaków na Powązkach - mapa. Zobacz, jak wyglądają - 1 listopada 2024

Na cmentarzu powązkowskim w Warszawie zostali pochowani ludzie zasłużeni dla polskiej historii. Wśród nich są żołnierze, politycy, artyści i sportowcy. Jak dziś wyglądają ich groby?

📢 Piękne stroiki na grób na Wszystkich Świętych 2024. Wyjątkowe dekoracje na cmentarz na 1 listopada. Te wiązanki na grób to hit

Stroiki na cmentarz warto wybrać już teraz, bo lada chwila przypada jedno z najważniejszych świąt w roku, czyli dzień Wszystkich Świętych. 1 listopada dekorujemy nagrobki kompozycjami na cmentarz i zapalamy znicze, żeby uczyć pamięć bliskich i przyjaciół. Podpowiadamy, jakie wiązanki na Wszystkich Świętych wybrać. Zobacz w galerii, jak pięknie można udekorować rodzinne groby.

📢 IX Rajd Tropami Bohaterów przemierzył drogi powiatu sokólskiego. 60 motocyklistów z całej Polski przemierzało Podlasie. Zobacz zdjęcia

Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę (12.10) w Sokółce, a w trasę wyruszyło ponad 60 motocyklistów z różnych części Polski. Rajd zainaugurowano przy Pomniku Sybiraka znajdującym się na terenie Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce, gdzie złożono znicze i odmówiono modlitwę za zesłańców na Sybir, a także za ofiary zsyłek.

📢 Remont drogi z Moniek do Knyszyna. Umowa na kolejny odcinek trasy już podpisana

Inwestycja dotyczy fragmentu drogi powiatowej łączącej gminy Mońki i Knyszyn, a konkretnie odcinka Ciesze - Przytulanka (2,5 km). Będzie kosztować ponad 7,7 mln zł. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku i potrwają 11 miesięcy.

📢 Święto Opieki Matki Bożej czyli popularna Pokrowa. Tłumy wiernych prawosławnych w cerkwi Pokrowskiej w Bielsku Podlaskim

Pokrowa czyli Święto Opieki Matki Bożej to ważny dzień w Cerkwi prawosławnej. Jest to święto stałe i przypada na 14 października. W wielu miejscach w kraju i w naszym regionie wierni w sposób szczególny celebrowali wczoraj i dzisiaj to święto. Również w cerkwi p.w. Opieki Matki Bożej w Bielsku Podlaskim odbywały się świąteczne nabożeństwa, którym przewodniczył abp bielski Grzegorz, w asyście kilkunastu duchownych i tłumu wiernych.

📢 Kobiety o tych imionach mają dobry charakter i piękną osobowość. Sprawdź znaczenie imion 14.10.2024

Czy imię nadane przy narodzinach może zdefiniować życie człowieka? Czy może wpłynąć na jego rozwój, na jego osobowość, charakter? Są osoby, które imionom nadają duże znaczenie.

📢 Dania jednogarnkowe. TOP 10 przepisów naszych Czytelników [PRZEPISY]

Dania jednogarnkowe: smaczne, sycące i proste. Na korzyść potraw przygotowanych w jednym garnku przemawia także ich wyrazisty i wielowymiarowy smak. Kliknijcie w galerię i zobaczcie TOP 10 propozycji naszych Czytelników na dania jednogarnkowe.
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

📢 Pomysł na obiad. Przepisy na proste obiady z tego, co jest w domu. TOP 12 przepisów naszych Czytelników

Proste i łatwe obiady z tego, co jest w domu! W każdym domu znajdzie się mąka, kasza, ryż i mięso w zamrażalniku, a w lodówce jajka, kawałek kiełbasy lub boczku i ser żółty! A w spiżarni przecier pomidorowy, cebula i ziemniaki. Z tych kilku składników można wyczarować pyszne obiady dla całej rodziny. Kliknijcie w galerię i zobaczcie nasze propozycje!

📢 U cioci na imieninach, czyli kultowe przekąski i dania PRL na każdej domówce [PRZEPISY]

Sałatka jarzynowa, zimne nóżki, jajka w majonezie, koreczki z kiełbasy i żółtego sera, sos tatarski i obowiązkowo paluszki w szklance – oto kultowe przekąski na każdej domówce w PRL-u. Macie ochotę zorganizować imprezę w stylu „czasów słusznie minionych”? Zobaczcie nasze propozycje na menu rodem z PRL-u. Będzie smacznie i sentymentalnie.

📢 60-lecie zespołu Wasiloczki. Jubileuszowy koncert w Bielskim Domu Kultury zgromadził tłumy. Zobacz zdjęcia

W sobotni wieczór w Bielskim Domu Kultury odbył się wyjątkowy koncert z okazji 60-lecia Chóru Pieśni i Tańca Wasiloczki. W wydarzeniu wzięło udział wielu sympatyków muzyki, a także przyjaciół zespołu, nie zabrakło przedstawicieli władz lokalnych i wojewódzkich. Sala widowiskowo-kinowa zapełniła się niemal do ostatniego miejsca.

📢 Złote Gody - Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zostały wręczone mieszkańcom Gminy Poświętne

Złote gody obchodzą ci, którzy naprawdę długo trwają w małżeństwie - jest to całe półwiecze. Taka rocznica to prawdziwy powód do dumy, dlatego ze złotymi godami wiążą się pewne zaszczyty jak choćby wręczanie pamiątkowych medali czy odznak przez włodarzy. Małżeństwa z 50-letnim stażem zostały docenione w Gminie Poświętne.

📢 Fryzury wyszczuplające twarz. Dzięki nim ukryjesz pulchne policzki i odejmiesz sobie wizualnie kilka kilogramów

Okrągłą twarz możesz wyszczuplić odpowiednią fryzurą. Sprawdź, jakie cięcia ukryją pulchne policzki. Te uczesania są modne i kobiece. Twarz można wysmuklić nie tylko odpowiednim cięciem. Z pomocą przychodzi również koloryzacja włosów.

📢 Moda i włosy w czasach PRL. Tak się wtedy czesano. Cóż to były za fryzury! Zobacz!

O czasach PRL-u mówi się głównie podczas wspominania kolejek do sklepów i braku podstawowych produktów. Jednak nie wszystko w tym okresie było szare i smutne. Dla wielu ludzi to lata młodości i studenckich szaleństw. Mała podróż w czasie i szczypta nostalgii? Czemu nie! Zobaczcie, jakie były najmodniejsze fryzury w czasach PRL.

📢 Kolekcjonerzy poszukują tych antyków. Unikalne przedmioty do kupienia w internecie. Masz je w domu? 14.10.2024

Unikalne antyki poszukiwane przez kolekcjonerów mogą zapewnić Wam dużo pieniędzy. Możemy na nich zarobić fortunę. Często nie mamy świadomości, że przedmioty posiadane w domu warte są dużo pieniędzy. Oto unikalne antyki poszukiwane przez kolekcjonerów. Sprawdźcie, za ile możecie je sprzedać!

📢 Dzień Edukacji Narodowej, czyli Dzień Nauczyciela. Szkolne wspomnienia - nauczyciele na archiwalnych zdjęciach

Dzień Edukacji Narodowej, nazywany także Dniem Nauczyciela, to dziś święto wszystkich pracowników oświaty. Dzień ten bardziej cieszy uczniów, ze względu na czas wolny od lekcji, ale i nauczyciele mogą mieć powody do radości - to dzień uhonorowania ich ciężkiej pracy. Z tej okazji przygotowaliśmy i dla jednych, i dla drugich, galerię archiwalnych zdjęć z nauczycielami w roli głównej.

📢 Sezon na grzyby. Memy o grzybiarzach i grzybobraniu to jesienny hit. Zobaczcie najlepsze memy i śmieszne obrazki o zbieraniu grzybów

Czy można się pośmiać ze zbieraczy i zbierania grzybów? Internauci udowadniają, że tak. Dla wielu amatorów grzybów to najlepsza jesienna frajda. Inni nie widzą nic atrakcyjnego w godzinnych spacerach po lesie w poszukiwaniu grzybów. Ale tylko zapaleni grzybiarze to rozumieją. I jedni, i drudzy komentują pasję zbierania grzybów w internecie. Zobaczcie MEMY i śmieszne obrazki o grzybiarzach i grzybobraniu.

📢 Tragiczny pożar we wsi Nowodziel (gm. Kuźnica). Płonął drewniany dom, mężczyzna zginął

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę (13.10) w miejscowości Nowodziel. W pożarze drewnianego domu zginął ok. 50-letni mężczyzna.

📢 Archidiecezjalna pielgrzymka seniorów do sanktuarium w Różanymstoku

Seniorzy z Archidiecezji Białostockiej pielgrzymowali do sanktuarium w Różanymstoku. Była modlitwa i występy chórów.

📢 Zenek Martyniuk wspiera pogorzelców z Borek. Zagra na charytatywnym koncercie dla Teatru Latarnia

Zenek Martyniuk, gwiazda disco polo, zagra wraz z zespołem Akcent na charytatywnym koncercie dla Moniki, Mateusza, Niebianki i Teatru Latarnia, których dom spłonął w sierpniu tego roku. Wydarzenie jest organizowane, by wesprzeć odbudowę domu i siedziby Fundacji Teatr Latarnia. Koncert odbędzie się w niedzielę, 20 października w amfiteatrze nad zalewem w Zarzeczanach.

📢 Wypadek na drodze Ełk - Nowa Wieś Ełcka. Czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe

Do groźnego wypadku doszło w sobotę wieczorem (12.10) na drodze Ełk - Nowa Wieś Ełcka. Czołowo zderzyły się tam dwa samochody osobowe, jedna osoba została poszkodowana.

📢 IV liga. KS Wasilków zastopowany przez Warmię Grajewie. Hetman znalazł sposób na MOSP Białystok. Promień lepszy od Tura

Każda seria ma swój koniec. Po 11 wygranych liderujący w IV lidze KS Wasilków przegrła na wyjeździe 1:2 z Warmią Grajewo i nie była to jedyna niespodzianka. MOSP Białystok przegrał u siebie 1:3 z Hetmanem Skłodowscy Tykocin, Promień Monki wygrał 5:3 z Turem Bielsk Podlaski.

📢 Obłóczyny trzech alumnów w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie. Zobacz zdjęcia z przyjęcia sutanny

Trzech alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie podczas obrzędu obłóczyn przyjęło szatę duchowną - sutannę.

📢 Obrodziło grzybami w podlaskich lasach. Sprawdź, jakie grzyby obecnie można znaleźć w podlaskich lasach. Zobacz zdjęcia

Obrodziło grzybami w podlaskich lasach. Czytelnicy podesłali nam swoje zdjęcia z grzybobrań. Informują, że szczególnie dużo grzybów jest w południowej części woj. podlaskiego. Zobaczcie zdjęcia! A w koszykach grzybiarzy przeważają podgrzybki. O czym należy pamiętać wybierając się na grzyby?

📢 Orlęta Radzyń Podlaski - Jagiellonia Białystok 0:3. Przyjazd mistrza Polski był wielkim wydarzeniem

W towarzyskim meczu piłkarskim Orlęta Radzyń Podlaski przegrały z Jagiellonią Białystok 0:3. Dwa gole dla Żółto-Czerwonych strzelił Peter Kovacik, a jedno trafienie dołożył Jesus Imaz. Przyjazd mistrza Polski na stadion obchodzącego stulecie powstania czwartoligowca z województwa lubelskiego był wielkim świętem.

📢 Pogrzeb ks. abp. seniora Edwarda Ozorowskiego w Archidiecezji Białostockiej. Uroczystości potrwają dwa dni

Uroczystości pogrzebowe arcybiskupa seniora Edwarda Ozorowskiego potrwają dwa dni. Abp Ozorowski (Metropolita Białostocki w latach 2006-2017) zmarł 12 października 2024 r., w wieku 83 lat. Pochowany zostanie w krypcie bazyliki archikatedralnej.

📢 Liczenie wiernych w niedzielę 13 października 2024 we wszystkich kościołach w Polsce

Ilu katolików uczestniczy we mszy św. i przyjmuje komunię? Kościół katolicki policzy wiernych. Robi to co roku, w tym roku liczenie odbędzie się w niedzielę 13 października.

📢 Ceny jesiennych warzyw i owoców w 2024 r. Jest drożej niż w poprzednich latach. Jak bardzo? Są owoce, które zdrożały nawet 60 procent

Jak zmienił się cennik jesiennych warzyw i owoców w 2024 r.? Winogrona, brzoskwinie, dynie są smaczne, ale wielu kupujących zniechęcają swoją ceną. Dane z paragonów potwierdzają, że za większość sezonowych lubianych owoców i warzyw trzeba zapłacić znacznie więcej niż w poprzednich latach. Niektóre podrożały nawet o 60 proc. Zobacz, jak zmieniły się ceny warzyw i owoców w ciągu ostatnich dwóch lat.

📢 XVI Biegi Papieskie i X Memoriał im. Ks. Henryka Mirona 2024 w Mońkach. Na stracie niemal 500 zawodników. Zobacz zdjęcia

Dzieci, młodzież, dorośli - biegacze opanowali w sobotę monieckie ulice, bo Biegi Papieskie w Mońkach to już tradycja. Niemal 500 zawodników pobiegło 12 października 2024 r. w XVI edycji Biegów Papieskich i X Memoriale im. Ks. Henryka Mirona 2024. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Wypadek w Popiołówce. Kolizja kilku aut. Była zablokowana w obu kierunkach DK8 Białystok - Korycin

Uwaga kierowcy. Na DK8 w kierunku Korycina, na wysokości skrętu na Popiołówkę, kolizja kilku aut. Droga w obu kierunkach była zablokowana.

📢 Rolnicy Podlasie. Tylko dla wytrwałych i o stalowych nerwach. Remont, naprawa pługa w Plutyczach. W akcji Andrzej i Waldek Złota Rączka

Rolnicy Podlasie. Najnowszy filmik Gienek i Andrzej Plutycze to propozycja dla najbardziej wytrwałych fanów słynnych gospodarzy. Tym razem można śledzić remont... pługa. I jeszcze się doszkolić. Bowiem w tym przedsięwzięciu Andrzejowi pomaga Waldek zwany Złota Rączka. A właściwie nie pomaga tylko sam naprawia. Andrzej uczy się dopasowywania śrubek, kluczy i z uwagą słucha rad i poleceń Waldka. Macie czas? To zobaczcie, co się wydarzyło w najnowszym odcinku u Andrzeja Onopiuka.

📢 Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych jesień 2024. Kocie piękności w Hali Sportowej Uniwersytetu w Białymstoku. Zobacz zdjęcia

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych to gratka nie tylko dla hodowców, ale dla wszystkich miłośników tych zwierząt. Przez dwa dni można podziwiać wyjątkowe koty prezentowane na hali UwB w Białymstoku. Zobaczcie na zdjęciach kocie piękności.

📢 MPK w Łomży świętowało 55-lecie. Nagrody dla pracowników z okazji jubileuszu

MPK w Łomży uroczyście świętowało swoje 55-lecie. To była okazja nie tylko do przedstawienia jej historii, ale przede wszystkim wręczenia odznaczeń, nagród i wyróżnień pracownikom miejskiej komunikacji. Zobacz, kto otrzymał nagrody.

📢 Podlaskie miasta na archiwalnych zdjęciach. Tak kiedyś wyglądały m.in. Suwałki, Łomża, Białystok, Zambrów. Zobaczcie te stare fotografie

Jak dawniej wyglądały miasta w Podlaskiem? Zapraszamy do fotograficznej podróży w czasie i obejrzenia fascynujących zdjęć podlaskich miast z dawnych lat. Są miejsca, które rozpoznacie i są też takie, które was zadziwią. Zobaczycie, jak kiedyś wyglądały m.in. Suwałki, Augustów, Zambrów, Łomża, Białystok, Grajewo, Wysokie Mazowieckie.

📢 Otwarto nowoczesny kompleks sportowy przy LO w Siemiatyczach. Boiska będą służyć nie tylko uczniom

Przy Liceum Ogólnokształcącym w Siemiatyczach oficjalnie otwarto kompleks boisk wielofunkcyjnych. Z wybudowanych obiektów będą mogli korzystali nie tylko uczniowie zespołu szkół.

📢 Te sławne i znane osoby pochodzą z Podlasia! Znacie ich? To aktorzy, piosenkarki, sportowcy i celebryci związani z naszym regionem

Są znani z ekranów kinowych i telewizyjnych, słuchamy ich przebojów i czytamy ich książki. Wiele osób pochodzi lub jest związanych z naszym regionem. Okazuje się, że województwo podlaskie to prawdziwe zagłębie gwiazd i znanych osób. Możecie być zaskoczeni. Zobaczcie naszą galerię.

📢 Opiekunowie wycieczki szkolnej zostawili dziecko. Dyrektor szkoły w Białowieży podjął już kroki dyscyplinarne

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Białowieży przyjechali na wycieczkę do Białegostoku. Jednym z punktów programu była zabawa w Strefie Wysokich Lotów. Po jej zakończeniu poszli do autokaru i udali się w drogę powrotną. Okazało się jednak, że nie wszyscy. O jednym z uczniów opiekunowie zapomnieli. To się nie miało prawa wydarzyć - ubolewa dyrektor szkoły w Białowieży. Sprawa trafiła do rzecznika dyscyplinarnego nauczycieli.

📢 Rozdamy wrzosy za przybory szkolne i higieniczne. Zebrane rzeczy przekażemy suwalskiej "Przystani"

Już tylko tydzień dzieli nas od akcji, w której rozdamy aż 1000 wrzosów. Wystarczy, że 19 października do Centrum Handlowo-Rozrywkowego Suwałki Plaza przyniesiecie przybory szkolne lub higieniczne. Wszystkie zebrane rzeczy przekażemy organizacji pożytku publicznego - Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci "Przystań".

📢 Tak mieszka Grażyna Torbicka bez męża. Zobacz, jak się pięknie urządziła w modnej dzielnicy. Czy takie wnętrza pasują do ikony stylu?

Tak mieszka Grażyna Torbicka, gdy rozstaje się z ukochanym mężem. Gwiazda telewizji często ucieka do stolicy. Ikona stylu od dawna żyje na dwa domu. Zobacz, jakie wnętrza pokochała telewizyjna gwiazda. Zajrzyj do domowego zacisza córki Krystyny Loski i sprawdź, jak się urządziła dziennikarka w modnej dzielnicy.

📢 Przepiękny dom Krzysztofa Mirucia zachwyca. Tak żyje w lesie architekt. Krzysztof Miruć mieszka w domu Jerzego Połomskiego

Dom Krzysztofa Mirucia jest wyjątkowy, jak przystało na specjalistę od aranżacji wnętrz. Zaglądamy do zacisza ulubionego projektanta wielu Polaków. Tak mieszka Krzysztof Miruć w przepięknej okolicy za miastem. Zobacz, jaki znany artysta był poprzednim właścicielem domu Krzysztofa Mirucia.

📢 Okazje od wojska specjalnie dla rolników! AMW sprzedaje tanio pojazdy rolnicze i użytkowe. Zobacz nowe przetargi

Ogłoszono sporo nowych przetargów od Agencji Mienia Wojskowego. Znów na sprzedaż będą samochody, sprzęt warsztatowy, elektronika i wiele przydatnych drobiazgów w dobrych cenach! Ceny są okazyjne, do wzięcia są m. in. ciągnik i przyczepy rolnicze. Zobaczcie sami, co ciekawego tym razem ma do sprzedania wojsko.

📢 Zapachowe wspomnienia PRL. Pamiętacie takie perfumy? Sentyment pozostał do dziś...

Zapachowe wspomnienia są trwalsze niż jakiekolwiek inne. Choć jesteś dziś kobietą, świetnie pamiętasz zapachy, które używała mama. Pierwsze własne doświadczenia z perfumami też zostają na zawsze zakodowane w pamięci. Zapach perfum jest przecież marzeniem, fantazją, naszą małą tajemnicą... Wybierzcie się z nami w sentymentalną podróż do zapachowych lat 90.

📢 Budowa obwodnicy Bielska Podlaskiego. Zobacz prace na nowych zdjęciach oraz film. Jesień 2024

Budowa obwodnicy Bielska Podlaskiego trwa. Mieszkańcy muszą jeszcze trochę uzbroić się w cierpliwość, bowiem zakończenie inwestycji zaplanowano w 2025 roku. Za to teraz możecie zobaczyć, jak "dziś" wygląda teren budowy i co się zmieniło, a także procentowe zaawansowanie prac. Najnowsze zdjęcia oraz wideo z września i października 2024.

📢 Rail Baltica. 223 mln euro na modernizację linii Białystok – Osowiec. Zmodernizowane zostanie ok. 23 km linii kolejowej

Ponad 360 mln euro dofinansowania z unijnego programu „Łącząc Europę” – CEF Transport 2023, pozyskały PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na dwa ważne projekty kolejowe. Jednym z nich jest modernizacja linii kolejowej na trasie Białystok – Osowiec. Wartość unijnego dofinansowania to 223 mln euro.

📢 Najlepsze trasy rowerowe w woj. podlaskim. Długość, poziom trudności, atrakcje. Zobacz, gdzie można się wybrać na rower

Pagórkowata Suwalszczyzna, tereny nadrzeczne czy raczej krajobraz kulturowy południowego Podlasia z jego drewnianą zabudową i kolorowymi cerkwiami? To przykładowe propozycje wypadów rowerowych na terenie całego woj. podlaskiego. Warto z nich skorzystać, póki pogoda dopisuje.

📢 Oto najlepsze mleczarnie w Polsce. Kto rządzi w przemyśle mleczarskim w kraju? Podlaskie nie daje szans konkurencji

Zwykło się mawiać, że nasz region mlekiem stoi, a może dokładniej mlekiem płynie. Na Podlasiu swoje siedziby mają wyróżniające się mleczarnie w kraju. Dobrze są znane wyroby z Wysokiego Mazowieckiego, Grajewa czy Piątnicy. Produkty tych firm znajdziemy na półkach sklepowych w całej Polsce, ale i za granicą. Sprawdźmy jak wypadają na tle innych czołowych spółdzielni w kraju.

📢 Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje sprzęt rolniczy. W październikowej ofercie Ursus i przyczepy

Sprawdź październikowe przetargi Agencji Mienia Wojskowego. Jak zwykle w ofercie AMW jest też sprzęt dla rolników. Można kupić m.in. ciągnik Ursus i przyczepy transportowe. Przedstawiamy sprzęt rolniczy z najnowszych przetargów w Agencji Mienia Wojskowego.

📢 PODR Szepietowo. 68. Wystawa-Sprzedaż Ogierów Zimnokrwistych. Zobacz nowe zdjęcia pięknych koni

Miłośnicy koni mogli podziwiać 24 ogiery, które zaprezentowali na 68. Wystawie-Sprzedaży Ogierów Zimnokrwistych w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie hodowcy z woj. podlaskiego. Konie o tytuł najlepszego rywalizowały w 2 kategoriach rasy: polski koń zimnokrwisty i polski koń zimnokrwisty w typie sokólskim. Zobacz nowe zdjęcia tych pięknych zwierząt.

📢 Dom wójta z serialu Ranczo - tak wygląda w rzeczywistości. Serialowe Wilkowyje na co dzień

Jeruzal, wieś znana z serialu "Ranczo", przyciąga turystów z całej Polski. Po premierze tego kultowego programu, miejsce to zyskało na popularności, a ławeczka przed sklepem "U Krysi" stała się symbolem tej lokalizacji. Przekonaj się, co sprawia, że Jeruzal jest tak wyjątkowy.

📢 Tak było w PRL-u! Kto pamięta ten klimat, sprzęt i smaki? Zobaczcie najlepsze memy o PRL

Jak wyglądało życie w PRL-u? Jedni dobrze to pamiętają, dla innych to odległe czasy, których już nie rozumieją. Zapraszamy do galerii, gdzie możecie sobie przypomnieć klimat tamtych czasów, sprzęt, smaki, po prostu codzienność. Dziś niektórzy tamte lata wspominają z uśmiechem. Zobaczcie najlepsze memy z czasów PRL.

📢 Rolnicy.Podlasie. Dom Gienka zatrząsł się w posadach. To wyburzenie zapamiętamy na długo

Gospodarstwo Andrzeja i Gienka zmienia się w ostatnich latach bardzo dynamicznie. Po latach zastoju rolnicy wzięli się do roboty i inwestycja goni inwestycje. Największe wrażenie na fanach zrobiła demolka w domu w Plutyczach, która miała miejsce równo rok temu. Czy nowe wiadomości od bohaterów serialu Rolnicy.Podlasie są w stanie ją przebić?

📢 Zenek Martyniuk mieszka jak król, ale Magda Narożna ma większy dom. Oboje wybrali Podlasie

Województwo podlaskie potrafi zachwycać. Zenek Martyniuk i Magda Narożna nigdy nie wyprowadzili się z regionu w którym przyszli na świat i stawiali pierwsze kroki w karierze. Każde z nich właśnie na Podlasiu wybudowało swe okazałe domy i tutaj lubią wracać po występach w całym kraju i za jego granicami. Zobaczcie jak mieszka Zenek Martyniuk - niekwestionowany król disco polo a jak Magda Narożna, wokalistka zespołu "Piękni i Młodzi".

📢 Rolnicy. Podlasie. Jak wyglądał Gienek Onopiuk zanim stał się sławny? Zobacz zdjęcia gospodarstwa

Program Rolnicy.Podlasie sprawił, że rolnik z Plutycz stał się sławny na całą Polskę. Od początku był sobą i szybko zdobył sympatię widzów. Czy pamiętacie jak wyglądał, gdy dopiero rozpoczynał swoją przygodę z telewizją? Nasza dziennikarka odwiedziła go jako jedna z pierwszych, niedługo po rozpoczęciu emisji serialu. Zobaczcie, jak ją przyjął i jak wtedy wyglądało wtedy gospodarstwo największej gwiazdy programu Rolnicy.Podlasie.

📢 Zabawne i nietypowe nazwy wsi na Podlasiu! Najśmieszniejsze określania miejscowości w regionie wciąż bawią. Słyszałeś o tych wsiach?

Polskie wsie, kolonie i przysiółki mają często bardzo dziwne nazwy. Nie inaczej jest i w naszym regionie. Wybraliśmy 30 nazw miejscowości z Podlaskiego, które wydały nam się najbardziej interesująco. Być może część z nich znacie, ale na pewno niektóre was zaskoczą. Nasuwa się pytanie: jak nazwać mieszkańców tych wsi?

📢 Pogrzeb księdza mitrata Eugeniusza Nielipińskiego w cerkwi św. Michała w Bielsku Podlaskim. Prawosławny duchowny miał 88 lat

Dzisiaj (1.10) w cerkwi świętego Archanioła Michała w Bielsku Podlaskim odbył się pogrzeb lubianego i cenionego duchownego - o.Eugeniusza Nielipińskiego. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyła liczna rodzina oraz wielu księży z miasta i pobliskich parafii. Nabożeństwu przewodniczył abp bielski Grzegorz.

📢 Okres PRL na starych zdjęciach z regionu. Podlasie, Suwalszczyzna i Ziemia Łomżyńska sprzed lat. Zobaczcie, jak kiedyś wyglądały

Zobacz unikatowe zdjęcia z okresu PRL. Tak przed 1989 rokiem wyglądały Podlasie, Suwalszczyzna i Ziemia Łomżyńska, tworzące wówczas odrębne województwa. Nasi fotoreporterzy docierali do miejsc, których dziś już nie ma; lub zmieniły się nie do poznania. Te unikatowe zdjęcia koniecznie musicie zobaczyć!

📢 Michał i Adrianna z "Rolnik szuka żony" żyją jak w bajce. Dom i 130 hektarowe gospodarstwo na Podlasiu robią wielkie wrażenie

Michał i Adrianna to bohaterowie dziewiątego sezonu programu "Rolnik szuka żony", emitowanego w TVP. Para mieszka w 130. hektarowym gospodarstwie, w którym hodowane są krowy mleczne oraz konie ciężkie, zimnokrwiste. Piękne tereny i malownicza okolica znajduje się w miejscowości Kalinówka-Basie na Podlasiu. Zobacz gdzie wspólne chwile spędzają gwiazdy rolniczego show.

📢 Kto zarządza Cerkwią Prawosławną w regionie? Część 5. Dekanat bielski - arcybiskup Grzegorz, proboszczowie, struktura i cerkwie

Bielsk Podlaski jest bardzo ważnym punktem na mapie polskiego prawosławia, już od wczesnego średniowiecza w mieście prężnie rozwijało się życie religijne. Obecnie w niespełna 30-tysięcznym Bielsku istnieje 5 parafii prawosławnych, miasto jest również siedzibą wikariusza diecezji warszawsko-bielskiej. Miasto i okoliczne miejscowości tworzą dekanat bielski.

📢 Święto Ścięcia Głowy św. Jana Chrzciciela w Cerkwi prawosławnej. Wierni świętowali popularną Hołowosiekę

Dziś (11.09) Cerkiew prawosławne wspomina ścięcie głowy świętego Jana Chrzciciela. Świąteczne uroczystości odbywały się w świątyniach całego regionu. Wierni w tym dniu odwiedzają groby bliskich, odprawiane jest również nabożeństwo w intencji zmarłych.

📢 Miastowi są bezczelni. Znowu się śmieją! Nowe najgłupsze memy o wsi i rolnikach z Podlasia

Z rolnika najłatwiej sobie żartować, bo w lecie jest zazwyczaj zajęty robotą i nie ma czasu na ciągle przeglądanie internetu. Ciekawe ile osób potrafiłoby tak zażartować z rolnika w prawdziwym świecie. Podlaska wieś to dla wielu "dowcipnisi" symbol zacofania. Oczywiście, województwo podlaskie to ostoja tradycji, ale należy to doceniać, a nie stroić swoje żarty. Z drugiej strony każdy mieszkaniec Podlasia powinien mieć do siebie dystans, bo przecież prawdziwa cnota krytyk się nie boi!

📢 Ostre riposty nauczycieli dla bezczelnych uczniów. Czas na zemstę! Zobacz najnowsze hity sprawdzianów

Wakacje, wakacje i po wakacjach. Na razie lekcje są trochę luźniejsze, ale już niedługo uczniowie usłyszą słynne hasło "wyciągamy karteczki". Niektórzy uczniowie pozwalają sobie na niecodzienne komentarze na sprawdzianach, ale coraz częściej i nauczyciele nie gryzą się w język! Zobaczcie na jakie odpowiedzi na sprawdzianach zdecydowali się najbardziej bezczelni uczniowie. Potrafilibyście tak napisać do nauczyciela?

📢 Jawa, MZ, SHL, WSK...Legendarne motocykle z PRL, które obecnie są cennymi zabytkami. Ile obecnie trzeba zapłacić za legendy motoryzacji?

Motocykle z okresu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (1947–1989) są często uważane za ikony ówczesnej motoryzacji. W czasach PRL-u symbolizowały wolność i niezależność, co czyniło je niezwykle popularnymi, zwłaszcza wśród młodzieży, choć były również powszechnym środkiem transportu dla różnych grup społecznych. Wielu pasjonatów motoryzacji zaczynało swoją przygodę właśnie na tych maszynach, dlatego dziś często wracają do nich z sentymentem. Sprawdź, jakie ceny osiągają te kultowe motocykle z PRL-u na obecnych portalach aukcyjnych.

📢 Żony Podlasia. Aldona z popularnego serialu podbija serca widzów. Niedługo pojawi się biografia bohaterki

Serial "Żony Podlasia" zyskuje coraz większą popularność wśród widzów. W produkcji TTV możemy oglądać między innymi życie codzienne Aldony z niewielkiej podlaskiej wsi przy granicy z Białorusią. Niedługo ukaże się biografia bohaterki serialu "Żony Podlasia".

📢 Dożynki gminne 2024. Wieś Zubry gościła tłumy na dożynkach gminy Gródek. Pochód dożynkowy, wspólna modlitwa i część zabawowa

Wczoraj (sobota 31.08) w przygranicznej wsi Zubry odbyły się dożynki gminne gminy Gródek. Uczestnicy spotkania w barwnym korowodzie dożynkowym przeszli ze Skweru na Jamach do Kapliczki św. Mikołaja, gdzie odbyła się modlitwa dziękczynna w intencji rolników oraz poświęcenie tegorocznych plonów.

📢 Plutycze rozsławiły program Rolnicy. Podlasie. To tam mieszkają Gienek i Andrzej. Bogato zdobione, drewniane domy tworzą wyjątkowy klimat

Podlaskie wsie słyną z ciekawej drewnianej zabudowy. Największym bogactwem tradycyjnej architektury drewnianej może się poszczycić powiat hajnowski. Również w powiecie bielskim można trafić na prawdziwe perełki, jak np. na wieś Plutycze. To właśnie w tej miejscowości mieszkają bohaterowie popularnego programu programu "Rolnicy. Podlasie", Gienek i jego syn Andrzej.

📢 Gdzie na grzyby blisko Białegostoku? Zobacz najlepsze miejsca na grzybobranie

Na Podlasiu długo było sucho i mieszkańcy naszego regionu musieli uzbroić się w cierpliwość, by ruszyć do lasów w poszukiwaniu borowików, podgrzybków i kurek. Ale w końcu zaczęło trochę padać i grzyby pojawiły się - w lasach powiatu białostockiego jest ich już całkiem sporo - szczególnie kurek. Podpowiadamy gdzie warto wybrać się na grzyby w okolicach Białegostoku i w województwie podlaskim. Na pewno nie wrócicie z pustymi koszami.

📢 Magda Narożna ma duży dom w lesie. Zobacz, jak mieszka wokalistka "Pięknych i Młodych"

Wakacje to czas dużej ilości koncertów, więc Magda Narożna ma sporo pracy. Na szczęście jest miejsce, gdzie może zregenerować siły - to dom pod Łomżą. Wokalistka niedawno przeszła sporą metamorfozę i teraz jeszcze bardziej zachwyca urodą. Wokalista "Pięknych i Młodych" mieszka w niewielkiej wsi w okolicach Nowogrodu (woj. podlaskie). Ma duży dom i niewielki staw. Chętnie pokazuje swoją posiadłość na swoim koncie na Instagramie. Zobaczcie, jak mieszka gwiazda disco polo.

📢 Moda plażowa na archiwalnych zdjęciach. Zobacz jak wyglądały stroje kąpielowe przed erą bikini. Stare fotografie prosto z plaży i nie tylko

Moda plażowa przez lata bardzo się zmieniła, przeszła długą drogę od zakrywających praktycznie całe ciało strojów do skąpych strojów kąpielowych, które zakrywają tylko najbardziej newralgiczne części ciała. Sprawdziliśmy jak kiedyś wyglądały stroje kąpielowe. Sprawdź jak zmieniały się trendy na przestrzeni pół wieku. Najstarsze zdjęcia pochodzą sprzed stu lat!

📢 Znane dzieci znanych rodziców czyli niedaleko pada jabłko od jabłoni. Zobacz spis rodzin związanych z Podlasiem z genem sukcesu

Powiedzenia "niedaleko pada jabłko od jabłoni" albo "genu nie wydłubiesz" są dość popularne i przyznać trzeba, że często są bardzo prawdziwe. Oznacza to po prostu, że dziecko dziedziczy cechy swoich rodziców, czy to wizualne czy charakterologiczne. Musicie przyznać, że często to przysłowie sprawdza się doskonale. Sprawdziliśmy czy w Białymstoku i w ogóle na Podlasiu mamy takie przykłady. Zobacz kto znalazł się na liście!

📢 Rolnicy. Podlasie. Gienek i Emilka pokazują swoje domy w środku. Tak mieszkają bohaterowie programu Fokus TV

W domu Gienka i Andrzeja w tym roku zaszły ogromne zmiany. Rolnicy dobudowali sobie pokój, wymienili okna i odnowili elewację domu. U Emilki z Laszek takich rewolucji nie było. Najbardziej lubianych rolników i rolniczkę z programu Rolnicy. Podlasie odwiedzaliśmy wielokrotnie. Zobacz najciekawsze zdjęcia z naszych wizyt i nie tylko.

📢 Dwie dekady temu prowadziła Wiadomości TVP. Małgorzata Prokopiuk z Podlasia nadal wygląda zjawiskowo! Zobacz jej prywatne zdjęcia

Patrząc na ładną, zgrabną blondynkę o olśniewającym uśmiechu trudno uwierzyć, że ta urodzona w Białymstoku dziewczyna zadebiutowała na ekranie ponad 25 lat temu! Małgorzata Prokopiuk znana z prowadzenia programów informacyjnych nadal prezentuje się świetnie i chętnie chwali się swoimi zdjęciami w mediach społecznościowych.

📢 Rolnicy. Podlasie. Tych bohaterów już nie ma w popularnym programie. Zobacz, kto opuścił produkcję serialu

Serial Rolnicy. Podlasie jest emitowany od 2019 roku i niezmiennie cieszy się dużą popularnością. Produkcja telewizji Fokus TV wykreowała wielu bohaterów, których losy śledzimy od pierwszych odcinków. Ale są także postacie, które występowały krócej lub dłużej, a aktualnie nie ma już ich w serialu. Przedstawiamy bohaterów, których już nie możemy oglądać w serialu Rolnicy. Podlasie.

📢 Tak się buduje droga ekspresowa od granicy z Białorusią do Sokółki. W niektórych miejscach prace są już bardzo zaawansowane. Zobacz zdjęcia

Inwestycja warta ponad 526 mln zł ruszyła na początku 2023 roku. Planowana data zakończenia prac to koniec tego roku. Zaawansowanie rzeczowe prac na odcinku drogi S19 Kuźnica-Sokółka wynosi nieco ponad 57 procent. To pierwszy fragment przyszłej trasy ekspresowej S19 w województwie podlaskim.

📢 Święto Bielskiej Ikony Matki Bożej. Tłumy wiernych przeszły ulicami miasta z cudowną ikoną. Zobacz zdjęcia

Po raz dziewiąty ulicami Bielska Podlaskiego przeszła uroczysta procesja z Bielską Ikoną Bogurodzicy. Wydarzenie tradycyjnie zgromadziło wielu wiernych. Uroczystościom przewodniczył metropolita Sawa w asyście kilku biskupów i licznie zgormadzonego duchowieństwa. Tradycja czerwcowej procesji już na stałe wpisała się do kalendarza cerkiewnego i miejskiego.

📢 Dyrektorzy i dyrektorki podlaskich LO. Zobacz kto zarządza liceami ogólnokształcącymi w naszym regionie

W województwie podlaskim funkcjonuje około pół setki liceów ogólnokształcących, lwia część znajduje się oczywiście w stolicy Podlasia. Większość to samodzielne placówki, ale są i takie, które funkcjonują w ramach zespołów szkół. Postanowiliśmy sprawdzić kto obecnie jest dyrektorką lub dyrektorem w LO mających swoją siedzibę poza Białymstokiem. Większość to kobiety, sprawdź!

📢 Oni rządzą Cerkwią Prawosławną w Polsce! Zdecydowana większość hierarchów pochodzi z Podlasia. Sprawdź, gdzie się urodzili i jak wygladają

Cerkiew Prawosławna w Polsce jest autokefaliczna czyli samorządna i niezależna. Podobnie jak w kościele katolickim również w prawosławiu wśród duchowieństwa funkcjonują pewne struktury. Przyjrzeliśmy się hierarchom prawosławnym, którzy działają w naszym kraju. Zdecydowana większość ma bardzo wiele wspólnego z naszym regionem.

📢 Rolnicy.Podlasie. To już koniec! Ostatni etap przebudowy podwórka Gienka i Andrzeja za nami. Zobacz, jak wygląda

Na podwórku Gienka i Andrzeja trwają ostatnie porządki. Praktycznie już wszystko jest gotowe. Zostało sporo polbruku i bloczki betonowe. Jarek żartował, że z pozostałych bloków Andrzej powinien zbudować budę dla Promila. Nareszcie widać, jak prezentuje się całe podwórko po przebudowie. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Kultowy film Znachor kręcono na Podlasiu. Tak wyglądają miejsca z legendarnej produkcji Hoffmana. Zobacz, jak wyglądają obecnie

Znachor to jeden z ulubionych filmów Polaków. Produkcja z lat 80-tych ubiegłego wieku dzierży miano obrazu kultowego. Większość scen filmu w reżyserii Jerzego Hoffmana nagrywanych było na Podlasiu, przede wszystkim w Bielsku Podlaskim. Sprawdziliśmy jak dziś wyglądają miejsca uwiecznione na taśmie filmowej ponad 40 lat temu.

📢 Rolnicy.Podlasie. Gospodarstwo Gienka i Andrzeja po wielkiej przebudowie. Podwórko jest nie do poznania!

W Plutyczach deszcz już nie straszny, bo błota nikt się już nie boi. Podwórko zostało elegancko wybetonowane, czasami aż trudno je poznać. Przed domem jest jeszcze układana kostka brukowa, pojawiło się nowe ogrodzenie. Zobaczcie efekty wielodniowych prac. Nie ma co, Gienek i Andrzej w końcu wkroczyli w XXI wiek!

📢 Największe wpadki architektów. Bubel, bublem pogania! Zobacz niesamowite pomyłki fachowców z internetu

Jeden rzut oka na zdjęcia i pojawia się pytanie: jak oni mogli to wybudować? Jedno jest pewne: tym architektom fantazji nie brakowało. Przygotujcie się na fascynującą podróż przez najśmieszniejsze i najbardziej interesujące wpadki architektów internetu. Musicie to zobaczyć.

📢 Rolnicy. Podlasie. Bohater serialu prawomocnie skazany za kradzież sianokiszonki z pola sąsiada

Grzywna w wysokości 4500 zł, nawiązka 1000 zł na rzecz ograbionego gospodarza. Sąd Okręgowy w Białymstoku w czwartek (18.04) utrzymał wyrok wobec Kamila T. z gm. Poświętne. Bohater popularnego serialu Rolnicy. Podlasie został skazany za kradzież 11 balotów z sianokiszonką. Oskarżony pogodził się z wyrokiem, ale nie pokrzywdzony sąsiad. Domagał się wyższej rekompensaty i surowszej kary, w tym osadzenia T. w więzieniu na 2 miesiące. Sąd nie znalazł podstaw.

📢 Gdzie warzone są najlepsze piwa kraftowe w regionie? Browary rzemieślnicze na Podlasiu. Sprawdź!

Amatorzy piwa od jakiegoś czasu mają bardzo duży wybór ulubionego trunku. Na rynku z przytupem pojawiło się piwo rzemieślnicze, które z sukcesami konkuruje z piwami wytwarzanymi w browarach korporacyjnych. Okazuje się, że na Podlasiu istnieje spora grupa browarników, którzy do warzenia złocistego napoju podchodzą z sercem i miłością.

📢 Tak zmieniała się Karolina Derpieńska. Od "queen of bikini" do supermodelki. Białostoczanka przeszła spektakularną metamorfozę

O pochodzącej z Białegostoku Karolinie Derpieńskiej w ostatnim czasie zrobiło się bardzo głośno. Modelka i influencerka, którą na Instagramie obserwuje już 8,5 miliona osób, przeszła niesamowitą metamorfozę na przestrzeni ostatnich kilku lat. Jak zmieniła się Karolina Derpieńska po wyjeździe z rodzinnego miasta do Stanów Zjednoczonych?

📢 Studniówka Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej. Przyszli maturzyści bawili się w Pensjonacie Poniatowski. Zobacz zdjęcia

W sobotni wieczór poloneza zatańczyli tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej. Bal studniówkowy otworzyli reprezentanci tegorocznych maturzystów. Powitali dyrekcję, grono pedagogiczne, pracowników szkoły, zaproszonych gości, rodziców, kolegów i koleżanki.

📢 Złote Gody w Dąbrowie Białostockiej. Małżonkowie z 50-letnim stażem świętowali wspólnie z burmistrzem

W Dąbrowie Białostockiej małżonkowie z 50-letnim stażem świętowali Złote Gody. Z tej okazji burmistrz Dąbrowy Białostockiej Artur Gajlewicz złożył jubilatom serdeczne życzenia, a także wręczył medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, nadane przez prezydenta RP. Jubilaci odnowili treść przysięgi małżeńskiej oraz obejrzeli prezentację, która przedstawiała ich ślubne zdjęcia. Nie brakowało wzruszeń, wróciły piękne wspomnienia. Wspólnie odśpiewano „100 lat”, był toast, tort i pamiątkowe zdjęcia.

📢 Wyszukiwarka grobów w Podlaskiem. Sprawdź, na którym cmentarzu znajdziesz mogiłę

W Podlaskiem już działa wyszukiwarka cmentarna. W sumie w tej chwili do rejestru trafiło 30 wirtualnych nekropolii. Zobacz, na którym cmentarzu dokonano ewidencji mogił i znajdź swój grób

📢 Pokrowa czyli Święto Opieki Matki Bożej. Tłumy wiernych prawosławnych w cerkwi Pokrowskiej w Bielsku Podlaskim

Święto Opieki Matki Bożej to ważny dzień w cerkwi prawosławnej. Jest to święto stałe i przypada na 14 października. Dzień ten jest znany wśród prawosławnych jako Pokrowa. W wielu miejscach w kraju i w naszym województwie wierni w sposób szczególny celebrowali ten dzień, tak było na przykład w Bielsku Podlaskim, gdzie znajduje się parafia pod wezwaniem Opieki Najświętszej Marii Panny.

📢 Pogrzeb Jana Gosiewskiego. W uroczystościach wzięła udział rodzina, przyjaciele, parlamentarzyści oraz samorządowcy

W poniedziałek 13 lutego odbył się pogrzeb Jana Gosiewskiego, ojca Przemysława Gosiewskiego - polskiego polityka związanego z Prawem i Sprawiedliwością, wicepremiera i posła ziemi świętokrzyskiej, który tragicznie zginął 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Jan Gosiewski zmarł w Warszawie, w wieku 85 lat, w poniedziałek 6 lutego.

📢 Duże święto w cerkwi prawosławnej - Święto Archanioła Michała. Tłumy wiernych w "starym soborze" w Bielsku Podlaskim

Dnia 21 listopada (8 wg kalendarza juliańskiego) Cerkiew Prawosławna wspomina pamięć Arcystratega Archanioła Michała oraz Św. Mocy niebiańskich. Święto zostało ustanowione na Soborze w Laodycei w IV w. W Nowym Testamencie Archanioł Michał pojawia się jako stojący na czele hufców niebieskich, zwycięsko walczący z szatanem i jego zwolennikami, jest patronem m.in. policjantów i żołnierzy.

📢 Łapy. Księża wspólnie świętowali 25-lecie kapłaństwa. W uroczystościach wziął udział abp Salvatore Pennacchio

Dziesięciu kapłanów świętowało 24 maja, swój jubileusz 25-lecie kapłaństwa w Parafii pw. Świętego Krzyża w Łapach. W intencji księży Mszę św. odprawił nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio. Tego dnia poświęcono również figurę Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych oraz Parafialny Dom Wsparcia Rodziny w Łapach.

📢 Wasilków. Archiwalne zdjęcia z festiwalu tańca. Na Podlasie zjeżdżali tancerze z całej Polski [ZDJĘCIA]

Jeszcze nie tak dawno cała Polska mówiła, że Podlasie to taneczna stolica kraju, a szkoły tańca w naszym regionie rosły jak grzyby po deszczu.

📢 Magda Narożna prawie nago w CKM. Najbardziej odważna sesja wokalistki Pięknych i Młodych. Zobacz zdjęcia 18+

Magda Narożna pokazała się niemal nago w magazynie dla panów CKM. Od momentu, kiedy wokalistka zespołu "Piękni i młodzi" pokazała swoje wdzięki w popularnym piśmie dla mężczyzn, minęło sześć lat. Gwiazda polskiej muzyki dance i disco polo wystąpiła na okładce lipcowego wydania magazynu CKM w 2015 roku. Naga sesja zdjęciowa Magdy Narożnej zrobiła furorę w Internecie. Gwiazda wspomina z zachwytem swoją przygodę w modelingu. Zobaczcie filmy i zdjęcia! [ZDJĘCIA 18+]

📢 Memy na Dzień Nauczyciela. Zobacz jak uczniowie spędzają Dzień Nauczyciela - śmieszne zdjęcia, gify i obrazki (14.10.2020)

Dzień Nauczyciela jest świętem, podczas którego uczniowie dziękują nauczycielom za ich pracę. W tym dniu też przełożeni nagradzają nauczycieli. Mimo podniosłego charakteru tego święta uczniowie lubią się pośmiać ze swoich belfrów, a w tym dniu zazwyczaj uchodzi im to na sucho. W związku z tym przygotowaliśmy szkolne memy na Dzień Nauczyciela.

📢 Seks-zabawy gimnazjalistów. "Słoneczko", "Wymiękasz" i inne

Jeśli byliście zażenowani grając w młodości w butelkę, to gra w słoneczko przez gimnazjalistów wzbudzi w was oburzenie i niesmak. A młodzi traktują ją jako dobrą zabawę.

📢 Miss mokrego podkoszulka

ZOBACZ KONIECZNIE

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna