Prasówka 3.10: top 3 artykuły z wczoraj
Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?
📢 Łomża. Oddanie do ruchu obwodnicy usprawniło ruch. Teraz pozostał problem zniszczonych dróg
Poniedziałek 30 września zapisze się w historii Ziemi Łomżyńskiej. Po długim wyczekiwaniu wreszcie częściowo do ruchu oddano fragment drogi S61, który stanowi obwodnicę Łomży. Dzięki inwestycji z miasta i gmin ościennych wyprowadzony zostanie ruch tranzytowy, który był zmorą mieszkańców. Wzmożony ruch i budowa jednak nadszarpnęły lokalną infrastrukturę drogową.
Nie przegap promocji!
📢 Nowe dane o zarobkach leśników po podwyżce. Zarobki w Lasach Państwowych w 2024 roku [3.10.24]
Średnia płaca w Lasach Państwowych wynosiła 11 100 złotych brutto. Ale niebawem wzrośnie, bo planowane są solidne podwyżki. Jako pierwsi publikujemy nowe stawki wynagrodzeń dla wszystkich pracowników.
📢 Uroda i wysportowane ciała. Oto najpiękniejsze siatkarki Tauron Ligi 2024-2025
Po koniec września rozpoczyna się sezon 2024-2025 w Tauron Lidze siatkarek. W stawce jest 12 drużyn, które powalczą o mistrzostwo Polski. Zobacz, kogo będzie można podziwiać na ekstraklasowych parkietach w naszym kraju. Wybraliśmy najpiękniejsze, najgorętsze siatkarki, która na Instagramie prezentują swoje wdzięki i wysportowane ciała. Zobacz zdjęcia - w GALERII.
Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości
Prasówka 3.10: pozostałe wydarzenia
Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?
📢 Rekordowy wysyp borowików w lasach. Ogromne ilości grzybów to już fakt. Zobacz aktualną mapę grzybów w Polsce
Rekordowy wysyp grzybów w weekend to już fakt. Jesień to najlepsza pora na zbieranie grzybów. W lasach obrodziły teraz m.in. kanie, rydze, borowiki i maślaki. Takie grzyby są świetne na domowe przetwory na zimę. Pamiętajmy jednak, by zbierać tylko te okazy, które znamy i co do których mamy pewność, że są jadalne. Zobaczcie, jakich grzybów jest najwięcej i gdzie najlepiej ich teraz szukać.
📢 Łapy. Młodzież z Niemiec odwiedziła gminę. Wszystko w ramach programu aktywizującego młodzież
Spotkania z rówieśnikami w Szkole Podstawowej nr 1 i w Domu Kultury, wspólne ognisko przy wieży widokowej w Uhowie, spacery po Łapach, wycieczki na kładki Śliwno-Waniewo oraz do Białowieży, Supraśla i Białegostoku wypełniły program wizyty grupy młodzieży, która przyjechała do Łap z Wunsiedel - niemieckiego miasta partnerskiego. Realizacja przedsięwzięcia pn. "Przyjacielska wizyta - wymiana młodzieży w ramach partnerstwa miast: Łapy-Wunsiedel" została dofinansowana z budżetu województwa podlaskiego.
📢 Perły 2024. Podlaskie produkty i dania zostały nagrodzone. Kto dostał wyróżnienie?
Podlascy producenci zostali nagrodzeni Perłami. Tradycyjnie podczas Targów Smaki Regionów w Poznaniu odbyło się wręczenie prestiżowych statuetek. Łącznie wyróżniono siedem produktów z woj. podlaskiego i jedno danie. Perły podlaskim producentom wręczył wiceminister rolnictwa Stefan Krajewski.
📢 Tak mieszka Grażyna Torbicka bez męża. Zobacz, jak się pięknie urządziła w modnej dzielnicy. Czy takie wnętrza pasują do ikony stylu?
Tak mieszka Grażyna Torbicka, gdy rozstaje się z ukochanym mężem. Gwiazda telewizji często ucieka do stolicy. Ikona stylu od dawna żyje na dwa domu. Zobacz, jakie wnętrza pokochała telewizyjna gwiazda. Zajrzyj do domowego zacisza córki Krystyny Loski i sprawdź, jak się urządziła dziennikarka w modnej dzielnicy.
📢 Za nami V Festyn Archeologiczny w Parku Kulturowym Korycin - Milewszczyzna. Działo się! Zobacz zdjęcia
V Festyn Archeologiczny w Parku Kulturowym w Korycinach - Milewszczyźnie przeszedł do historii. Były to aż cztery dni pełne nauki, emocji i dobrej zabawy. Przez te kilka dni w wydarzeniu wzięły udział setki gości, którzy nie mogli narzekać na brak atrakcji.
📢 68. Wystawa Ogierów Rasy Koń Polski Zimnokrwisty w Szepietowie. Zobacz najpiękniejsze okazy
W Szepietowie na terenach wystawienniczych Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zawitali najlepsi hodowcy ogierów zimnokrwistych rasy Koń Polski. Ocenie poddanych zostało łącznie 24 konie, gdzie o miano najlepszych rywalizowały ogiery w 2 kategoriach rasy: polski koń zimnokrwisty i polski koń zimnokrwisty w typie sokólskim. Organizatorami wydarzenia byli: Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku i Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.
📢 Pogrzeb księdza protojereja Bazyla Sawczuka. Duchowny z Podlasia został pochowany w Warszawie
30 września w cerkwi pw. Św. Jana Klimaka w Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. prot. Bazylego Sawczuka. Duchowny urodzony w Hajnówce zmarł 27 września w wieku 56 lat.
📢 Kobiety o tych imionach mają dobry charakter i piękną osobowość. Sprawdź znaczenie imion 02.10.2024
Czy imię nadane przy narodzinach może zdefiniować życie człowieka? Czy może wpłynąć na jego rozwój, na jego osobowość, charakter? Są osoby, które imionom nadają duże znaczenie.
📢 Takich rzeczy nie jedz przed snem! Zjesz to - nie zaśniesz! Co powoduje bezsenność? Nie jedz tego przed snem! 2.10.2024
Zjesz to - nie zaśniesz! Wieczorami nachodzi cię ochota na podjadanie? Nie wiesz co możesz zjeść na kolację? Zobacz produkty, których należy unikać przed położeniem się do łóżka. Ich jedzenie może źle wpływać na sen i powodować nadwagę.
📢 Zobacz zdjęcia 100 Wpływowych Kobiet Województwa Podlaskiego. Ich listę przygotowało nasze Kolegium Redakcyjne [GALERIA]
Prezentujemy zdjęcia uczestniczek redakcyjnej akcji "100 Wpływowych Kobiet". Są wśród nich panie reprezentujące różne dziedziny - świat kultury, nauki, biznesu, sportu i polityki. Teraz głosami naszych Czytelników zostanie wybrana Wpływowa Kobieta Województwa Podlaskiego 2024, która w ogólnopolskim finale akcji będzie reprezentowała nasz region i będzie miała szansę na zdobycie tytułu Wpływowej Kobiety Polski 2024.
📢 Kolekcjonerzy poszukują tych antyków. Unikalne przedmioty do kupienia w internecie. Masz je w domu? 02.10.2024
Unikalne antyki poszukiwane przez kolekcjonerów mogą zapewnić Wam dużo pieniędzy. Możemy na nich zarobić fortunę. Często nie mamy świadomości, że przedmioty posiadane w domu warte są dużo pieniędzy. Oto unikalne antyki poszukiwane przez kolekcjonerów. Sprawdźcie, za ile możecie je sprzedać!
📢 Podlaska KAS zabezpieczyła blisko 100 litrów nielegalnego alkoholu. 48-latka odpowie przed sądem
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku zabezpieczyli niemal 100 l nielegalnego alkoholu. Alkohol bez polskich znaków akcyzy przewoziła w samochodzie kobieta zatrzymana do kontroli w Sokółce. 48-latka odpowie przed sądem. Grozi jej kara grzywny.
📢 Dom Krzysztofa Rutkowskiego! Zobacz jak mieszka detektyw Rutkowski! Rewolwer i różaniec przy łóżku detektywa Rutkowskiego! 2.10.2024
Dom Krzysztofa Rutkowskiego! Najsławniejszy detektyw w Polsce oprowadza nas po swoim domu. Detektyw Rutkowski śpi z rewolwerem i różańcem przy łóżku, a latem relaksuje się w basenie, a w spiżarni ma słoiki z grzybkami od mamy.
📢 Zabawne i nietypowe nazwy wsi na Podlasiu! Najśmieszniejsze określania miejscowości w regionie wciąż bawią. Słyszałeś o tych wsiach?
Polskie wsie, kolonie i przysiółki mają często bardzo dziwne nazwy. Nie inaczej jest i w naszym regionie. Wybraliśmy 30 nazw miejscowości z Podlaskiego, które wydały nam się najbardziej interesująco. Być może część z nich znacie, ale na pewno niektóre was zaskoczą. Nasuwa się pytanie: jak nazwać mieszkańców tych wsi?
📢 Wypadek w regionie. Na trasie Anusin - Boratyniec Ruski wywróciła się ciężarówka z piachem. Kierowca trafił do szpitala
Dzisiaj (1.10) w godzinach przedpołudniowych doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego na trasie Anusin - Boratyniec Ruski w gminie Siemiatycze. Jedna osoba została poszkodowana w wypadku po tym jak wywrócił się samochód ciężarowy z naczepą.
📢 Historyczna stolica Podlasia to świetna opcja na jednodniowy lub weekendowy wypad. Drohiczyn to zabytki, przyroda i wyjątkowy klimat!
Wakacje się skończyły, ale to nie powód aby utknąć w domu. Warto wyrwać się choćby na weekend. W regionie jest wiele urokliwych miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest z pewnością Drohiczyn - wyjątkowe miasto nad Bugiem. Warto tu zajrzeć z wielu powodów. Wspaniała przyroda, zaklęta w zabytkowych murach historia i sporo atrakcji sprawiają, że jest to miasteczko wyjątkowe, a przy tym nieodległe. Jest to miejsce idealna na krótki wypoczynek.
📢 ZUS w Zambrowie obsługuje rządowy program „Aktywny Rodzic”. Tysiące wniosków na start
Od wtorku (1.10) działa program „Aktywny rodzic. Aby wesprzeć klientów, którzy chcą skorzystać ze świadczeń: aktywni rodzice w pracy, aktywnie w żłobku i aktywnie w domu, w Inspektoracie ZUS w Zambrowie powstały zespoły do obsługi elektronicznych wniosków i infolinii dla klientów z całej Polski. Tylko w ciągu dziesięciu pierwszych godzin rodzice wysłali on-line prawie 50 tys. wniosków.
📢 Zmarł Tomasz Kubaszewski, suwalski dziennikarz. Przez wiele lat związany był z Kurierem Porannym i Gazetą Współczesną
1 października, w szpitalu w Piasecznie zmarł Tomasz Kubaszewski, suwalski dziennikarz. Przez wiele lat związany był z Kurierem Porannym i Gazetą Współczesną.
📢 Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu. Najlepsze MEMY i komentarze na temat wegetarian. Ty też wolisz tofu?
Dziś (1.10) jest Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu. Taki temat internauci muszą skomentować i przy okazji wyprodukować solidną dawkę memów. Zobacz śmieszne obrazki i zabawne komentarze na temat wegetarian.
📢 Pogrzeb księdza mitrata Eugeniusza Nielipińskiego w cerkwi św. Michała w Bielsku Podlaskim. Prawosławny duchowny miał 88 lat
Dzisiaj (1.10) w cerkwi świętego Archanioła Michała w Bielsku Podlaskim odbył się pogrzeb lubianego i cenionego duchownego - o.Eugeniusza Nielipińskiego. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyła liczna rodzina oraz wielu księży z miasta i pobliskich parafii. Nabożeństwu przewodniczył abp bielski Grzegorz.
📢 Te kobiety i mężczyźni zaginęli w Polsce. Wciąż nie znamy ich nazwisk. Rozpoznajesz kogoś? Pomóż policji i rodzinom
Kim są ludzie z tych zdjęć? Oto fotografie i i rysopisy osób o nieustalonej tożsamości zgłoszonych do ITAKI. Zdarza się, że np. do szpitala trafiają osoby, które uległy wypadkowi i nie odzyskały przytomności lub są świadome, ale doznały obrażeń, które spowodowały utratę pamięci. Można mu pomóc odzyskać tożsamość!
📢 Ulice w mieście przechodzą wielką metamorfozę. Pierwsza warstwa asfaltu już jest
Prace związane z budową dróg miejskich są mocno zaawansowane. Przebudowa ulic Okrzei, Senatorskiej i Strażackiej w Kolnie zmierza ku końcowi.
📢 Największa sauna w regionie rusza już w ten weekend
Zgodnie z zapowiedziami, wraz ze spadającymi temperaturami, przychodzi czas na grzanie sauny w Ośrodku Sportów Wodnych Dojlidy. Największy tego typu obiekt w naszym regionie zostanie udostępniony wszystkim chętnym w niedzielę 6 października.
📢 Zapachowe wspomnienia PRL. Pamiętacie takie perfumy? Sentyment pozostał do dziś...
Zapachowe wspomnienia są trwalsze niż jakiekolwiek inne. Choć jesteś dziś kobietą, świetnie pamiętasz zapachy, które używała mama. Pierwsze własne doświadczenia z perfumami też zostają na zawsze zakodowane w pamięci. Zapach perfum jest przecież marzeniem, fantazją, naszą małą tajemnicą... Wybierzcie się z nami w sentymentalną podróż do zapachowych lat 90.
📢 Podglądamy nasz region w 2000 roku. Trudno uwierzyć, że tak kiedyś wyglądał
25 lat temu były modne inne ubrania czy fryzury, a nasze miasta wyglądały również trochę... inaczej. W roku 2000 niektórzy spodziewali się końca świata, tymczasem życie potoczyło się dalej i wkrótce minie ćwierć wieku od przełomu tysiącleci. Zebraliśmy zdjęcia z lat 2000 - 2002. Znajdziecie na nich mieszkańców Białegostoku, Suwałk, Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Sokółki czy Augustowa.
📢 Przepiękny dom Krzysztofa Mirucia zachwyca. Tak żyje w lesie architekt. Krzysztof Miruć mieszka w domu Jerzego Połomskiego
Dom Krzysztofa Mirucia jest wyjątkowy, jak przystało na specjalistę od aranżacji wnętrz. Zaglądamy do zacisza ulubionego projektanta wielu Polaków. Tak mieszka Krzysztof Miruć w przepięknej okolicy za miastem. Zobacz, jaki znany artysta był poprzednim właścicielem domu Krzysztofa Mirucia.
📢 Via Baltica. Ostatni odcinek budowanej trasy S61 w części został oddany do użytku. Inwestycja jest ważna dla kierowców i mieszkańców Łomży
W poniedziałek 30 września spełnił się sen wielu kierowców i mieszkańców Łomży. Oficjalnie częściowo otwarto ostatni fragment drogi ekspresowej S61. Trasa będzie stanowiła obwodnicę Łomży i wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta. Mieszkańcy będą mogli wreszcie odpocząć od wzmożonego ruchu ciężarówek. Kierowcy odpoczną natomiast od korków. Trasa S61 Via Baltica jest również ważna ze względów bezpieczeństwa i rozwoju ziemi łomżyńskiej.
📢 Szepietowo. Zbliżają się targi ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie”. Sprawdź, co się będzie działo
W dniach 5-6 października Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie organizuje targi ogrodnicze "Jesień w sadzie i ogrodzie". To wyjątkowe wydarzenie skierowane do wszystkich entuzjastów zieleni, będzie okazją do spotkania z ekspertami, odkrycia nowych roślin i produktów. Na targach obecni będą specjaliści z dziedziny ogrodnictwa, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Sprawdź program wydarzenia.
📢 Wysokie Mazowieckie. SOR w Szpitalu Ogólnym został wyremontowany i doposażony
W poniedziałek 30 września 2024 roku odbyła się uroczystość otwarcia zmodernizowanego i doposażonego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz współpracujących Pracowni Diagnostycznych: Pracowni Diagnostyki Obrazowej, Pracowni Endoskopii i Centralnej Sterylizatorni.
📢 Szajka włamywaczy wpadła na gorącym uczynku. Byli zaskoczeni widokiem mundurowych
Mężczyźni w wieku od 34 do 50 lat kilkakrotnie włamali się do budynku na terenie niedziałającego zakładu produkcyjnego, skąd kradli kable, transformatory, akumulatory oraz inne przedmioty.
📢 Wykluwa się z „jaja” i śmierdzi padliną. Smakosze zbierają nierozwinięte owocniki. To także najzdrowszy grzyb leczniczy w Europie
To nie purchawka, tylko najzdrowszy europejski grzyb leczniczy, którego nie należy mylić z nazwy z trującym muchomorem sromotnikowym. Czarcie jajo lub węże jajo jest niedojrzałym owocnikiem ciekawego grzyba. To sromotnik bezwstydny, wstydliwy lub smrodliwy. Rzeczywiście śmierdzi, dlatego warto znaleźć go, gdy jeszcze się nie „wykluł”. Ma naprawdę cenne właściwości i można zrobić z niego nalewkę.
📢 Agapa przy stole z najdłuższej deski na Podlasiu. Nauczyciele pielgrzymowali do Studzienicznej
W ostatnią sobotę września odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyło hasło: „Maryja Niewiasta Eucharystii”. Na zaproszenie Wydziału Katechetycznego swoim przybyciem odpowiedzieli nauczyciele, pedagodzy, katecheci, księża, siostry zakonne, dyrektorzy szkół z różnych zakątków diecezji.
📢 Wrzosy – najpiękniejsza dekoracja na jesień. Jak modnie możesz ozdobić salon, sypialnię i balkon?
Wrzosy w pięknych kolorach, które królują teraz w ogrodach, sklepach i kwiaciarniach, to pomysł na piękną ozdobę tarasu, balkonu i wnętrza. Zobacz, jak modnie udekorować dom wrzosami i zrobić błyskawiczną metamorfozę za grosze. Sprawdź, jak wyeksponować te rośliny, żeby tworzyły niepowtarzalny klimat. Polecam piękne dekoracje z wrzosów na jesień2024.
📢 Dzień Jedności Rolniczej w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Wyjątkowe święto rolników
Nabożeństwo, dzielenie się chlebem, poświęcenie Wzgórza Rolników oraz festyn z atrakcjami. Tradycyjnie w ostatnią niedzielę września (29.09) rolnicy, przedstawiciele rolniczych organizacji i związków zawodowych z regionu wspólnie dziękowali za tegoroczne plony i modlili się o jedność.
📢 Dziś Dzień Kawy. Najlepsze MEMY i komentarze na temat kawy. Kto nie jest kawoszem ten kawosza nie zrozumie. Zaparzamy!
Dzień Kawy dla kawoszy jest codziennie. Jednak oficjalnie w Polsce obchodzimy go 29 września. Zobacz najlepsze memy i komentarze na temat kawy, a także zobacz ciekawe informacje na temat tego wyjątkowego napoju.
📢 Unikalne i tajemnicze - podlaskie sanktuaria. Tu przyjeżdżają wierni, ale i turyści. Część 4 - Diecezja Drohiczyńska
Dla ludzi wierzących każda świątynia jest wyjątkowa, jednak rolę szczególną odgrywają sanktuaria, uznawane za miejsca święte. Na Podlasiu znajduje się wiele miejsc kultu, do których wierni udają się z podziękowaniami lub z prośbami o pomoc. Sprawdziliśmy jakie sanktuaria katolickie znajdują sę w obrębie Diecezji Drohiczyńskiej.
📢 Jubileusz 75-lecia i Zjazd Absolwentów II LO z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce
W sobotę (28 września) w Hajnówce uroczystym spotkaniem w szkole rozpoczęły się obchody 75 - lecia II Liceum Ogólnokształcącego z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce. Jubileusz połączony był ze Zjazdem Absolwentów, na który zjechały osoby z całej Polski.
📢 Rolnicy. Podlasie. Skok technologiczny w gospodarstwie Gienka i Andrzeja z Plutycz. Co wymyślili rolnicy?
Już około 124 tysięcy subskrybentów posiada kanał na YT popularnych rolników z Podlaskiego. Gienek i Andrzej z Plutycz zyskali sympatię i rozpoznawalność dzięki programowi telewizyjnemu Rolnicy. Podlasie. Stali się osobowościami medialnymi, których życie interesuje tysiące ludzi w całym kraju. W ostatnim odcinku w podlaskim gospodarstwie szykuje się poważny skok technologiczny!
📢 Zmarł, pochodzący z Podlasia, ksiądz Bazyli Sawczuk. Prawosławny duchowny miał zaledwie 56 lat
Dzisiaj (27.09,) w święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego, zmarł ks. prot. Bazyli Sawczuk. Prawosławny duchowny pochodzący z naszego regionu, który pełnił funkcję proboszcza w Jeleniej Górze, zaledwie 56 lat. Księdza Bazylego cechowała prostolinijność i pozytywne usposobienie, był postacią bardzo lubianą. Wierni są w szoku ...
📢 Podlaska Straż Graniczna ma nowych funkcjonariuszy. Łącznie 69 strażników wypowiedziało słowa przysięgi. Zobacz zdjęcia
W piątek 27 września w Komendzie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy i funkcjonariuszek. Łącznie słowa przysięgi wypowiedziało 69 "pograniczników".
📢 Adam Pliszko w swoich pracach ukazuje piękno Suwalszczyzny. O plecionkarzu z gminy Filipów mówi się w świecie coraz głośniej
Adam Pliszko z wsi Garbas Pierwszy w gminie Filipów zajmuje się plecionkarstwem i tym rozsławia Suwalszczyznę. Właśnie wrócił z Europejskiego Festiwalu Kultury Plecionkarstwa w Lichtenfels w Niemczech, a wkrótce zaprezentuje swoje prace w Hiszpanii i Francji.
📢 Wysokie Mazowieckie. 12 par odebrało medale za długoletnie pożycie małżeńskie
W środę 25 września w Urzędzie Miasta Wysokie Mazowieckie odbyła się uroczystość dekoracji „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.
📢 Zioła na dnę moczanową. Sięgnij po napary łagodzące sztywność i bolesność stawów. Sprawdź, które herbatki są na obniżenie kwasu moczowego
Dna moczanowa dotyka blisko 400 tysięcy osób w Polsce. Jej wczesne objawy mogą być trudne do zidentyfikowania. Najczęściej występujące symptomy to obrzęki, problemy ze snem, gorączka i dreszcze. Jak można leczyć tę chorobę? Przede wszystkim zaleca się dietę, która pomaga obniżyć poziom kwasu moczowego we krwi. Dodatkowo, warto rozważyć stosowanie naparów ziołowych, które mogą pomóc w łagodzeniu objawów dny moczanowej.
📢 Rolnicy. Podlasie. Wykopki u Gienka i Andrzeja w Plutyczach. Rolnicy zapraszają do kupna ziemniaków
W najnowszym filmie na swoim kanale youtube Gienek i Andrzej z Plutycz pokazali jak u nich wyglądają w tym roku wykopki. Bohaterowie serialu Rolnicy. Podlasie cieszą się z urodzaju i zapraszają chętnych do kupowania ziemniaków u nich. Zobaczcie jak pracują Gienek i Andrzej
📢 Okres PRL na starych zdjęciach z regionu. Podlasie, Suwalszczyzna i Ziemia Łomżyńska sprzed lat. Zobaczcie, jak kiedyś wyglądały
Zobacz unikatowe zdjęcia z okresu PRL. Tak przed 1989 rokiem wyglądały Podlasie, Suwalszczyzna i Ziemia Łomżyńska, tworzące wówczas odrębne województwa. Nasi fotoreporterzy docierali do miejsc, których dziś już nie ma; lub zmieniły się nie do poznania. Te unikatowe zdjęcia koniecznie musicie zobaczyć!
📢 Najlepsze fryzury dla kobiet dojrzałych. Odmładzające cięcia dla pań po 50. i 60-tce. Sprawdź modne trendy na jesień 2024
Odpowiednio dobrana fryzura może być nie tylko interesująca, ale także inspirująca!. Czasem opuszczenie swojej strefy komfortu może przynieść niesamowite efekty. Fryzury dla dojrzałych kobiet nie muszą być wcale tradycyjne i nudne. Wręcz przeciwnie, skrywają w sobie ogromny potencjał. Jeżeli uważasz, że kobieta po 50-tce ma ograniczone możliwości, aby prezentować się atrakcyjnie, to jesteś w błędzie. Fryzury dla dojrzałych pań mogą nawet odmładzać, a na rynku dostępnych jest wiele stylizacji, które to potwierdzają. Przedstawiamy modne cięcia, stworzone specjalnie dla kobiet dojrzałych. Dobrze dobrane fryzury pozwalają poczuć się młodziej, niwelując efekt upływającego czasu. Co więcej, nie trzeba sięgać po wyrafinowane środki, aby to osiągnąć. Jeśli zastanawiasz się nad zmianą, warto sprawdzić aktualne trendy dotyczące fryzur damskich dla grupy wiekowej 50+ i 60+.
📢 Stare dobre czasy na Podlasiu i Suwalszczyźnie. Tak kiedyś wyglądało życie na wsiach w regionie. Niezwykły klimat zachowany na zdjęciach
Podlaska wieś zachowała wiele swojego uroku, ale czy widzieliście, lub może pamiętacie, jak wsie z Podlasia, Białostocczyzny i Suwalszczyzny wyglądały kilka dekad temu? Kto miło wspomina wakacje u dziadków na wsi w latach 80 czy 90? Wśród mieszkańców podlaskich miast takich osób jest sporo. Mamy nadzieję, że te zdjęcia przywołają miłe wspomnienia!
📢 Gala Agro KobieTy w Białymstoku. Na zgromadzonych czekały m.in. historia i pokazy mody
We wtorek 24 września w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się kolejna edycja gali Agro KobieTy. Tegoroczna była poświęcona modzie. Wydarzenie zorganizowało Województwo Podlaskie i Podlaska Izba Rolnicza. W gali wzięły udział m.in. wicewojewoda podlaska Ewa Kulikowska, dyrektor podlaskiego oddziału terenowego KOWR Agnieszka Zawistowska czy dyrektor podlaskiego KRUS-u Agnieszka Szczygielska.
📢 Tak mieszka Aleksandra Kwaśniewska z Kubą Badachem. Zobacz wyjątkowy dom jurora „The Voice of Poland” – galeria zdjęć
Ola Kwaśniewska mieszka z Kubą Badachem w najmodniejszej dzielnicy Warszawy. Tu celebryci uwili swoje rodzinne gniazdko. Koniecznie zajrzyj do domu nowego jurora „The Voice of Poland” i córki prezydenta. Zobacz, jak mieszka Aleksandra Kwaśniewska z mężem i ukochanym psiakiem Lulą.
📢 Tak mieszka Olga Bończyk. Zobacz, jak żyje na co dzień przyjaciółka Zbigniewa Wodeckiego. Zajrzyj do domu Olgi Bończyk – galeria zdjęć
Olga Bończyk to aktorka i piosenkarka, którą łączyła wyjątkowa więź z ukochanym muzykiem Polaków. Bliska przyjaciółka Zbigniewa Wodeckiego żyje na co dzień w uroczym mieszkaniu w centrum Warszawy. Koniecznie zajrzyj do przytulnego apartamentu Olgi Bończyk i sprawdź, w jakich wnętrzach i z kim uwielbia relaksować się artystka.
📢 Najlepsze MEMY na pierwszy dzień jesieni. Witamy nową porę roku z uśmiechem! Śmieszne obrazki na pożegnanie lata
Czas pożegnać lato! 23 września to pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Na razie temperatury nas rozpieszczają, ale kalendarz nie kłamie. Zobaczcie, jak na pierwszy dzień jesieni reagują internauci. W sieci można znaleźć śmieszne MEMY, zwiastujące zmianę pory roku. Wy też jesteście rozczarowani faktem, że lato właśnie się skończyło?
📢 Rolnicy.Podlasie. Nowe zwierzęta u Andrzeja. Tak wygląda cały jego "zwierzyniec". Zobacz zdjęcia
Gienek i Andrzej hodują sporo zwierząt. W ich gospodarstwie znajdziemy m. in. konie, krowy, kaczki, gęsi czy kury. Niedawno nieoczekiwanie na podwórku pojawiło się grupka młodych i słodkich zwierzątek. Andrzej jest nimi oczarowany, ale postanowił, że odda je w dobre ręce. Zobaczcie, jak wyglądają zwierzęta, które hodują Andrzej i Gienek i jak im się żyje.
📢 Budowa drogi S19 - odcinek Malewice-Chlebczyn. Szlak przebiega przez woj. podlaskie i mazowieckie. Inwestycję wykonuje firma z Turcji
47 proc. - tyle wynosi zaawansowanie czasowe przy budowie najbardziej wysuniętego na południe fragmenty trasy S19. To najbardziej na południe wysunięty fragment S19 na Podlasiu, przekraczający rzekę Bug i wchodzący na obszar województwa mazowieckiego w rejonie miejscowości Chlebczyn i Sarnaki. Inwestycję, będącą jednym z etapów szlaku Via Carpatia, wykonuje turecka firma.
📢 Piątek 13-tego - najlepsze MEMY! Śmieszne obrazki zebrane z Internetu bawią i ...uczą. Dziś piątek trzynastego - zapnij pasy, startujemy!
Na ludzi przesądnych padł blady strach - piątek trzynastego! O ile większość społeczeństwa traktuje tę datę z przymrużeniem oka to jest grupa, która bardzo poważnie podchodzi do tego dnia i stara się zachować wszelkie środki ostrożności aby im nic złego się nie stało. Sprawdziliśmy z czego w związku z tym śmieją się internauci i jakie śmieszne obrazki wyprodukowali z tej okazji.
📢 Miastowi są bezczelni. Znowu się śmieją! Nowe najgłupsze memy o wsi i rolnikach z Podlasia
Z rolnika najłatwiej sobie żartować, bo w lecie jest zazwyczaj zajęty robotą i nie ma czasu na ciągle przeglądanie internetu. Ciekawe ile osób potrafiłoby tak zażartować z rolnika w prawdziwym świecie. Podlaska wieś to dla wielu "dowcipnisi" symbol zacofania. Oczywiście, województwo podlaskie to ostoja tradycji, ale należy to doceniać, a nie stroić swoje żarty. Z drugiej strony każdy mieszkaniec Podlasia powinien mieć do siebie dystans, bo przecież prawdziwa cnota krytyk się nie boi!
📢 Ostre riposty nauczycieli dla bezczelnych uczniów. Czas na zemstę! Zobacz najnowsze hity sprawdzianów
Wakacje, wakacje i po wakacjach. Na razie lekcje są trochę luźniejsze, ale już niedługo uczniowie usłyszą słynne hasło "wyciągamy karteczki". Niektórzy uczniowie pozwalają sobie na niecodzienne komentarze na sprawdzianach, ale coraz częściej i nauczyciele nie gryzą się w język! Zobaczcie na jakie odpowiedzi na sprawdzianach zdecydowali się najbardziej bezczelni uczniowie. Potrafilibyście tak napisać do nauczyciela?
📢 Rolnicy.Podlasie. Andrzej pokazuje swój ogród. Dynia rośnie na płocie!
Każdy rolnik musi być pomysłowy i samemu sobie radzić z problemami. Jak? Najlepiej jak najszybciej! Okazuje się, że ptaki wyjadają Andrzejowi nasiona ze słoneczników. Postanowił zastosować znany patent z reklamówkami. Przy okazji pokazał jak wygląda jego ogród przed domem. Osoby, które pamiętają niedawne błoto czeka nie lada zaskoczenie!
📢 Przerażające mieszkania w bloku. Zupełnie jak z horroru! Odważyłbyś się tam mieszkać?
Kiedyś wszyscy się dziwili, że w salonie może być kuchnia. Teraz aneksy kuchenne są wręcz pożądane. Czy ta sama przyszłość czeka połączenie łazienki z kuchnią w jednym pomieszczeniu? Łazienka z pomysłem to chwytliwe hasło. Szczególnie w blokach, gdzie do dyspozycji mamy małe klitki trzeba sobie jakoś radzić, ale pomysły uwiecznione na zdjęciach to chyba jednak za dużo. Łóżko piętrowe nad wanną? Pralka wmurowana w ścianę? Zobaczcie sami!
📢 Rolnicy.Podlasie. Koszmar na polu popularnej pary rolników. Sprzęt spłonął doszczętnie
Upały nie odpuszczają a to bardzo trudne warunki do pracy dla maszyn rolniczych. Przekonali się o tym bohaterowie serialu Rolnicy.Podlasie. Strażakom, którzy szybko przybyli na miejsce pożaru, zostało już tylko ugaszenie łąki, bo maszyna spłonęła doszczętnie. Kto pomógł lubianym Monice i Tomkowi z Pokaniewa?
📢 Wędkowanie to stan umysłu! Zobacz najlepsze MEMY i komentarze na temat wędkarzy. Ich determinacja jest legendarna!
Wędkowanie to niezwykle popularny sposób na spędzanie wolnego czasu, zwłaszcza wśród mężczyzn. Relaks z wędką nad wodą, w pięknych okolicznościach to również sposób na ucieczkę od problemów dnia codziennego. Ale czy "na rybach" tylko się wędkuje? Oczywiście, że nie! Zobacz jakie śmieszne obrazki przygotowali internauci na temat wędkowania.
📢 Żony Podlasia. Aldona z popularnego serialu podbija serca widzów. Niedługo pojawi się biografia bohaterki
Serial "Żony Podlasia" zyskuje coraz większą popularność wśród widzów. W produkcji TTV możemy oglądać między innymi życie codzienne Aldony z niewielkiej podlaskiej wsi przy granicy z Białorusią. Niedługo ukaże się biografia bohaterki serialu "Żony Podlasia".
📢 PLEBISCYT EDUKACYJNY 2024. Zgłoś swoich kandydatów do nagród dla nauczycieli i placówek edukacyjnych roku
Po raz kolejny głosami naszych Czytelników zostaną wybrani nauczyciele i placówki edukacyjne cieszący się największym szacunkiem i uznaniem uczniów i ich rodziców. Tacy, którzy nie tylko skutecznie przekazują wiedzę, ale też motywują i inspirują. Zaszczytne tytuły zostaną przyznane najpierw w każdym mieście i powiecie, później na szczeblu wojewódzkim, a w końcu także w ogólnopolskim finale.
📢 Rozebrały się dla Playboya i CKM-u - piękne, polskie sportsmenki. Zobacz ZDJĘCIA
Polskie wydanie Playboy'a i CKM-u zamknięto w grudniu 2019 roku. Do tego momentu na ich łamach opublikowano wiele wyjątkowych sesji utytułowanych popularnych sportsmenek z Polski. Wśród nich były m.in. tenisistka Marta Domachowska, czy siatkarki Anna Werblińska (Barańska) oraz Milena Sadurek (Radecka). Ich fotografie wzbudzały wśród kibiców wiele dyskusji. Przypominamy te bardziej i mniej znane sportsmenki, które zdecydowały się pozować w magazynach dla panów.
📢 HIPOKRATES 2024. Trwa głosowanie w wielkim Plebiscycie Medycznym! Oddaj głos na swojego faworyta
Po raz kolejny głosami naszych Czytelników zostaną wybrani laureaci nagród dla najbardziej polecanych lekarzy, pielęgniarek i farmaceutów, którzy nie tylko skutecznie pomagają, ale też wykazują się wyjątkowym, empatycznym podejściem do pacjentów. Zaszczytne tytuły zostaną przyznane najpierw w każdym mieście i powiecie, później na szczeblu wojewódzkim, a w końcu także w ogólnopolskim finale.
📢 Lasy Państwowe świętują 100-lecie, a Regionalna Dyrekcja LP w Białymstoku 80-lecie. Zobacz, jak obchodzili swój jubileusz
Oficjalne uroczystości w filharmonii podlaskiej z udziałem kierownictwa, leśników, zaprzyjaźnionych instytucji i władz samorządowych, a w Parku Konstytucji 3 Maja "Jubileuszowy festyn leśny" z atrakcjami dla mieszkańców. Tak w sobotę (31.08) wyglądały obchody 80-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku oraz 100-lecia istnienia całej organizacji.
📢 Dwudniowy Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego w Kiermusach. Zobacz co kupującym zaproponowali sprzedawcy pierwszego dnia
Trwa dwudniowy Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego w Kiermusach. Zobacz, jakie skarby można było kupić w sobotę (31.08) na Czarciej Polanie. Asortyment jest naprawdę interesujący i, jak zwykle, bardzo bogaty. Sprawdź!
📢 Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje Ursusa i przyczepy transportowe. Zobacz ceny sprzętu rolniczego od wojska
Najbliższe przetargi w Agencji Mienia Wojskowego powinny zainteresować rolników. Wojsko sprzedaje przyczepy transportowe, a także inny sprzęt przydatny w gospodarstwie. Do kupienia jest także ciągnik Ursus. Przedstawiamy zdjęcia i ceny sprzętu rolniczego z Agencji Mienia Wojskowego.
📢 Święto Przemienienia Pańskiego w monasterze w Sakach na Podlasiu. Wierni prawosławni modlili się nie tylko na Grabarce
Święto Przemienienia Pańskiego to dla wiernych Kościoła prawosławnego jedno z najważniejszych uroczystości w trakcie całego roku. W połowie sierpnia na Grabarkę idą pielgrzymki z całej Polski. W cieniu Świętej Góry pozostają jednak inne świątynie, które także w tym dniu są oblegane. Zobaczcie, jak wyglądały tegoroczne uroczystości w monasterze w Sakach w pow. hajnowskim.
📢 Gdzie na grzyby blisko Białegostoku? Zobacz najlepsze miejsca na grzybobranie
Na Podlasiu długo było sucho i mieszkańcy naszego regionu musieli uzbroić się w cierpliwość, by ruszyć do lasów w poszukiwaniu borowików, podgrzybków i kurek. Ale w końcu zaczęło trochę padać i grzyby pojawiły się - w lasach powiatu białostockiego jest ich już całkiem sporo - szczególnie kurek. Podpowiadamy gdzie warto wybrać się na grzyby w okolicach Białegostoku i w województwie podlaskim. Na pewno nie wrócicie z pustymi koszami.
📢 Diecezja drohiczyńska. Ostatnia droga zmarłego kapłana. Pogrzeb śp. ks. kan. Antoniego Sieczkiewicza
Kapłana tłumnie pożegnali mieszkańcy parafii w Grodzisku i Zbuczynie. W Grodzisku ks. Antoni Sieczkiewicz był przez 31 lat proboszczem, w Zbuczynie z kolei przez ostatni rok mieszkał na emeryturze. Na pogrzeb kapłana licznie przybyli mieszkańcy obu parafii. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył bp Piotr Sawczuk, biskup drohiczyński. Wraz z nim Eucharystię koncelebrowali bp senior Antoni Pacyfik Dydycz oraz licznie zgromadzeni kapłani z diecezji drohiczyńskiej oraz siedleckiej.
📢 Wierni pożegnali ks. kan. Zbigniewa Rycaka. Spoczął na cmentarzu parafialnym
15 lipca w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce odbyło się ostatnie pożegnanie kapłana diecezji drohiczyńskiej ks. kan. Zbigniewa Rycaka.
📢 XXX Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie. Kto został wyróżniony w trakcie wystawy?
W trakcie XXX Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Szepietowo, która odbyła się w ostatni weekend przyznano liczne nagrody oraz wyróżnienia. Trafiły one m.in. do pracowników Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, organizatorów pierwszej wystawy oraz rolników. W trakcie wystawy nagrodzono również właścicieli czempionów i wiceczempionów.
📢 PRL. To były czasy! Pamiętacie ten klimat, sprzęt i smaki? Zobaczcie najlepsze memy o PRL
Tak było. Przypominamy, jak wyglądało życie w PRL-u. Zapraszamy do galerii, gdzie niektórzy internauci mogą sobie przypomnieć klimat tamtych czasów, sprzęt, smaki, po prostu codzienność. Dziś niektórzy tamte lata wspominają z uśmiechem. Zobaczcie najlepsze memy z czasów PRL.
📢 Najbardziej nietypowe nazwiska mieszkańców województwa podlaskiego. Zobaczcie TOP 50. Dlaczego ich nie zmienią?!
Nazwiska nie należy się wstydzić. Wielu mieszkańców regionu ma nazwiska nietypowe i jest z nich dumna (i bardzo dobrze!). Prawdopodobnie każdy choć raz spotkał się z nazwiskiem, które rozbawiło go do łez. W Podlaskiem nie brakuje osób, których nazwisko wywołuje uśmiech na twarzy. Wybraliśmy 50 nazwisk, które sprawią, że na długo je zapamiętacie. Zobaczcie naszą listę!
📢 Piękne dziewczyny z teledysków disco polo. Wiele pochodzi z Podlasia! Zobacz zdjęcia
Województwo podlaskie słynie z pięknych dziewczyn. Trudno się więc dziwić, że sporo z nich występuje w teledyskach gwiazd muzyki tanecznej. To często wstęp do wielkiej kariery dla dziewczyn z modelingu i konkursów piękności. Czym byłby klip muzyki tanecznej pozbawiony wdzięków pięknych kobiet? Zebraliśmy w naszym zestawieniu najbardziej znane piękności z teledysków disco polo. Wśród nich oczywiście nie brakuje Podlasianek.
📢 Rolnicy. Podlasie. Bohater serialu prawomocnie skazany za kradzież sianokiszonki z pola sąsiada
Grzywna w wysokości 4500 zł, nawiązka 1000 zł na rzecz ograbionego gospodarza. Sąd Okręgowy w Białymstoku w czwartek (18.04) utrzymał wyrok wobec Kamila T. z gm. Poświętne. Bohater popularnego serialu Rolnicy. Podlasie został skazany za kradzież 11 balotów z sianokiszonką. Oskarżony pogodził się z wyrokiem, ale nie pokrzywdzony sąsiad. Domagał się wyższej rekompensaty i surowszej kary, w tym osadzenia T. w więzieniu na 2 miesiące. Sąd nie znalazł podstaw.
📢 Wyjątkowe i zabawne dwuwyrazowe nazwy wsi w Polsce. Na liście kilka miejscowości z naszego regionu. Czy te określenia was śmieszą?
W naszym kraju jest więcej niż 40 tysięcy wsi. Polskie wsie, kolonie i przysiółki mają bardzo często nazwy zabawne i dziwne. Wybraliśmy prawie 50 nazw polskich miejscowości składających się z dwóch słów, które wydały nam się najciekawsze. Wiele z nich zaskakuje!
📢 Oto najdziwniejsze nazwy polskich wsi. W niektóre aż trudno uwierzyć 10.03.2024
Jadąc samochodem przez Polskę można się często... uśmiechnąć. Polskie wsie, kolonie i przysiółki mają często bardzo dziwne nazwy. W niektóre, zwłaszcza te wulgarne, aż ciężko uwierzyć. Wybraliśmy te najśmieszniejsze, podajemy także ich lokalizację. Te miejsca istnieją naprawdę!
📢 Słodko-gorzkie wspomnienia. Tak nasz region wchodził w nowe millennium. Zobacz niepublikowane zdjęcia
Wypas krów na blokowisku, gazety kupowane „na przecenie bo po terminie” i walka o miejsca w komunikacji miejskiej. To tylko niektóre ze zdarzeń sprzed lat, które udokumentowali nasi fotoreporterzy. Dziś publikujemy te fotografie po raz pierwszy w Internecie. Młodsi niech przecierają oczy ze zdumienia, a starsi wykorzystają okazję by uśmiechnąć się do własnych wspomnień. Zapraszamy do naszej galerii!
📢 Trudne do wymówienia nazwy polskich wsi. Obcokrajowcy nie wymówią tych nazw. Na liście są miejscowości z Podlasia
Polskie wsie, kolonie i przysiółki mają często nazwy niezrozumiałe, dziwne, śmieszne oraz ... skomplikowane. Często czytanie nazw własnych w Polsce staje się świetnym ćwiczeniem logopedycznym. Wypróbuj swoje umiejętności i przeczytaj możliwie szybko następujące nazwy polskich wsi (zobacz przy okazji, w jakim województwie się znajdują). Obcokrajowcy ich nie przeczytają!
📢 Pogrzeb księdza Leopolda Trofimuka w Drohiczynie. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył biskup diecezjalny Piotr Sawczuk
Bp Piotr Sawczuk 17 stycznia 2024 r. w drohiczyńskiej katedrze przewodniczył Mszy św. pogrzebowej za śp. ks. Leopolda Trofimuka, który w wieku 90 lat odszedł do Domu Ojca.
📢 Ile za występ biorą największe gwiazdy polskiej sceny Stand-Up? Lotek, Pacześ, Pazura, Ruciński, Grabowski, Halama, Bałtroczyk, Żak i Barciś
Coraz bardziej popularni, zawsze śmieszni. Gaże za występ najpopularniejszych komików tworzących stand-up w Polsce osiągają nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych za kilkunastominutowy występ. Sprawdź ceny za jakie można wynająć najbardziej znanych stand-uperów w naszym kraju. Na liście najbardziej popularni, jak chociażby Łukasz "Lotek" Lodkowski, Rafał Pacześ, czy Cezary Pazura.
📢 Prawosławni celebrowali Święto Archanioła Michała. Tłumy wiernych w "starym soborze" w Bielsku Podlaskim
Dzisiaj (21.11) Cerkiew wspomina pamięć Arcystratega Archanioła Michała. W cerkwi "Michajłowskiej" w Bielsku Podlaskim zgromadziły się tłumy wiernych na uroczystościach, którym przewodniczył arcybiskup bielski Grzegorz. Święto zostało ustanowione w IV w. Archanioł Michał stoi na czele hufców niebieskich, zwycięsko walczący z szatanem, jest patronem m.in. policjantów i żołnierzy.
📢 Pogrzeb ks. mitrata Konstantego Marczyka. Prawosławny duchowny z Podlasia został pochowany we Wrocławiu
W sobotę (12.08) we wrocławskiej Katedrze Narodzenia Bogurodzicy miały miejsce uroczystości pogrzebowe ks. mitrata Konstantego Marczyka. Boskiej Liturgii w asyście licznie zgromadzonego duchowieństwa i wielu wiernych, przewodniczył abp Jerzy. Ś.p. o. Konstanty pochodził z Podlasia, od lat był związany z Wrocławiem.
📢 W czasach PRL stanowiły ważną część polskiego rolnictwa. Zobacz, jak wyglądało codzienne życie w PGR-ach
W 1990 roku Państwowe Gospodarstwa Rolne zatrudniały 395 tys. osób. Przedsiębiorstwa pochłaniały 50% środków, które były przeznaczone na inwestycje w rolnictwie. Obecnie PGR-y są tylko wspomnieniem. Pozostały po nich niszczejące zabudowania gospodarskie. Zobacz, jak wyglądało życie w PGR-ach na archiwalnych zdjęciach.
📢 Bielsk Podlaski. XXX Ogólnopolski festiwal "Białoruska Piosenka 2023"- rejonowe eliminacje. Dziesiątki artystów, pełna sala. Zdjęcia i video
Białoruskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne po raz kolejny zorganizowało festiwal pn. "Piosenka Białoruska". To już 30. edycja imprezy, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony artystów jak i widowni o czymś świadczył koncert eliminacji rejonowych w Bielskim Domu Kultury. Na scenie zaprezentowało się około 30 chórów, grup oraz solistów.
📢 Śmieszne i dziwne nazwy miejscowości z województwa podlaskiego. Gdzie są i dlaczego tak się nazywają?
Niektóre nazwy miejscowości w naszym regonie mają dość dziwne i zaskakujące nazwy. Wybraliśmy najbardziej zabawne nazwy tych wsi i sprawdziliśmy gdzie się znajdują. Kliknij w pierwsze zdjęcie i przejdź do galerii.
📢 Areszt Śledczy w Hajnówce. To jedno z większych więzień w województwie podlaskim. Jest kapliczka, boisko i pokój intymnych widzeń [ZDJĘCIA]
Areszt Śledczy w Hajnówce to jednostka penitencjarna mogąca pomieścić 486 skazanych w dwóch pawilonach. Więźniowie, którzy tu przebywają to mężczyźni skazani po raz pierwszy, w większości na długoletnie wyroki.
📢 Ofiary koronawirusa w województwie podlaskim. Zobacz sylwetki znanych osób z regionu, które zmarły na COVID-19 [ZDJĘCIA]
4 marca 2020 roku, czyli równo dwa lata temu potwierdzono w Polsce pierwszy przypadek koronawirusa. W naszym kraju, od początku pandemii, z powodu COVID-19 zmarło ponad 112 tys. osób. Są wśród nich też mieszkańcy naszego województwa - osoby znane, ale przede wszystkim tzw. "zwykli" ludzie. Chcemy przybliżyć sylwetki osób związanych z województwem podlaskim, które przegrały walkę z koronawirusem.
📢 Podlaskie i Warmińsko-mazurskie. W regionie można wypocząć luksusowo. Jacuzzi, sauna, basen. Zobacz oferty [zdjęcia, cennik, 20.12.2021]
W województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim nie brakuje miejsc gdzie można spędzić wakacje lub ferie w bardzo luksusowych warunkach. Łącząc z naturą, z której nasz region słynie od lat, spędzenie wolnego czasu w północno-wschodniej Polsce to bardzo atrakcyjna forma wypoczynku. Prezentujemy luksusowe miejsca, które jednocześnie są blisko przyrody, natury.
📢 Magda Narożna prawie nago w CKM. Najbardziej odważna sesja wokalistki Pięknych i Młodych. Zobacz zdjęcia 18+
Magda Narożna pokazała się niemal nago w magazynie dla panów CKM. Od momentu, kiedy wokalistka zespołu "Piękni i młodzi" pokazała swoje wdzięki w popularnym piśmie dla mężczyzn, minęło sześć lat. Gwiazda polskiej muzyki dance i disco polo wystąpiła na okładce lipcowego wydania magazynu CKM w 2015 roku. Naga sesja zdjęciowa Magdy Narożnej zrobiła furorę w Internecie. Gwiazda wspomina z zachwytem swoją przygodę w modelingu. Zobaczcie filmy i zdjęcia! [ZDJĘCIA 18+]
📢 Pogrzeb księdza Mariusza Muchy w Brańsku. Duchowny zmarł w środę, 17 lutego. Odszedł w wieku 33 lat [ZDJĘCIA]
Kapłani, siostry zakonne, rodzina, przyjaciele i bliscy w piątek (19 lutego) pożegnali śp. ks. Mariusza Muchę. Ciało duchownego spoczęło na cmentarzu parafialnym w Brańsku.
📢 Bielsk Podlaski i Sokółka w latach 90. Poznajecie te miejsca i ludzi? (zdjęcia)
Zaglądamy do naszego archiwum i przypominamy jak wyglądały miasta regionu 20-30 lat temu.
📢 Dubiny. Pogrzeb ks. Pantelejmona Patejczuka z parafii prawosławnej Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny
Ks. Pantelejmon Patejczuk zmarł w następstwie nagłego zatrzymania akcji serca 19 stycznia 2020 r. Uroczystości pogrzebowe rezydenta parafii prawosławnej Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Dubinach odbyły się 20-21 stycznia br.
📢 Zmarł ks. Jan Koc z Diecezji Drohiczyńskiej. W sobotę w Siemiatyczach odbył się pogrzeb kapłana [ZDJĘCIA]
Licznie przybyli kapłani oraz wierni pożegnali w sobotę ks. Jana Koca. Msza pogrzebowa została odprawiona w kościele parafialnym św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach. Kapłan zmarł w wieku 75 lat.
📢 Dzielnicowi w Białymstoku: rejony działań, nazwiska, telefony i adresy email [ZDJĘCIA]
Dzielnicowy jest policjantem pierwszego kontaktu ze społeczeństwem. W ramach swoich kompetencji pomaga w rozwiązywaniu problemów mieszkańców podległego mu rejonu służbowego. Wyjaśnia obowiązujące procedury bądź kieruje do właściwych instytucji zajmujących się szeroko rozumianą pomocą. Każdy mieszkaniec Białegostoku może skontaktować się ze swoim dzielnicowym i zgłosić mu swój problem. Dzielnicowym można także przekazać informacje, które mogą doprowadzić do zatrzymania osób naruszających porządek publiczny czy też sprawców przestępstw.
W tym artykule znajdziesz nazwiska i numery telefonów do poszczególnych dzielnicowych.
📢 Seks-zabawy gimnazjalistów. "Słoneczko", "Wymiękasz" i inne
Jeśli byliście zażenowani grając w młodości w butelkę, to gra w słoneczko przez gimnazjalistów wzbudzi w was oburzenie i niesmak. A młodzi traktują ją jako dobrą zabawę.
ZOBACZ KONIECZNIE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?