Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Premier Mateusz Morawiecki w woj. podlaskim. Spotkał się z mieszkańcami Zambrowa i rozdał samorządowcom czeki [zdjęcia]

JBa
Premier Mateusz Morawiecki kontynuuje rajd po woj. podlaskim. Podczas krótkich spotkań z mieszkańcami zachęca do wyborów i korzystając z okazji wręcza samorządowcom symboliczne czeki z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, którego inicjatorem jest urzędujący prezydent. W czwartek, 2 lipca 2020 roku, przy zalewie w Zambrowie, promesy odebrali włodarze z całego powiatu zambrowskiego.

- Biurokracji tutaj prawie wcale nie będzie, te środki będą spływać już w lipcu, w sierpniu. One są na wkład własny, na drogi, na szpitale, na parki - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Samorządowcy dziękowali za pomoc i prosili o więcej. Najwięcej, bo aż 2,79 mln zł otrzymało miasto Zambrów.

- Te pieniądze są potrzebne na dokończenie inwestycji i zaczęciu nowych. Myślę, że mieszkańcy zauważą realizację inwestycji, na które brakowało pieniędzy w budżecie miasta. Najpilniejszą w tej chwili jest uzbrojenie terenów przemysłowych przy ul. Białostockiej. Projekt w tej chwili jest w urzędzie marszałkowskim, a realizować go będziemy na przełomie września, października. A nawet jeśli nie, to wykorzystamy pieniądze na inne inwestycje, których w Zambrowie co roku realizujemy kilkanaście - mówi Kaziemierz Dąbrowski, burmistrz Miasta Zambrów.

Ze wsparcia cieszy się także Jarosław Kos, wójt gminy Zambrów, do której trafi 1,5 mln zł.
- Potrzeby mamy duże. Chociażby teraz budujemy przedszkole. Realizacja tego zadania zakończy się dopiero w przyszłym roku, a koszt tej budowy to ponad 6 mln zł. Pieniądze na pewno będą przeznaczone na przedszkole, ale i drogi, remonty świetlic. O szczegółach zdecydują radni - mówi włodarz. [/cyt]

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to 6 mld zł dla gmin i powiatów w całej Polsce. Dodatkowe środki będą także wsparciem dla polskich małych i średnich firm, które wykonują inwestycje dla samorządów. Na szczególne wsparcie mogą liczyć gminy wiejskie i miejsko-wiejskie, które – bez względu na rozmiar – dostaną co najmniej pół mln zł. Łącznie trafi do nich ponad 2,6 mld zł.

Premier Mateusz Morawiecki w Siemiatyczach

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Siemiatycze i spotkał s...

Podczas swojej wizyty premier nawiązał do swojej wizyty w maju tego roku, kiedy odwiedził zambrowską firmę Monolit.
[cyt] - W kryzysie trzeba było stać razem i działać bardzo szybko. I firma Monolit, to jeden z przykładów setek tysięcy firm, gdzie zadziałaliśmy szybko i uratowaliśmy kilka milionów miejsc pracy - mówił Morawiecki.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna