MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent Gajewski dobrze rządzi

Tomasz Kubaszewski
Tylko 15 procent suwalczan ocenia źle rządy prezydenta
Tylko 15 procent suwalczan ocenia źle rządy prezydenta
Suwałki Mija połowa kadencji samorządu wybranego w 2006 roku. Józef Gajewski rządzi już jednak od sześciu lat. Suwalczanie są zadowoleni z prezydenta miasta. Tylko 15 procent ocenia jego rządy źle.
Prezydent Gajewski dobrze rządzi

Ocena dotyczy, siłą rzeczy, całego okresu. Tym bardziej że obecnie prezydent kontynuuje w dużej mierze to, co zaczął w pierwszej kadencji.

O opinię na temat J. Gajewskiego zapytaliśmy w piątek stu przypadkowych suwalczan spotkanych na ulicach miasta. Do wyboru mieli trzy odpowiedzi: dobrze, średnio, i źle. Ci, którzy wybierali tę pierwszą opcję, podkreślali pozytywne zmiany, jakie dokonały się w Suwałkach za rządów Gajewskiego. Na zadłużanie miasta wskazują natomiast ci, którzy okres ten oceniają źle.

- Pan prezydent konsekwentnie realizuje swoją wizję nowoczesnego miasta na miarę XXI wieku - mówi z kolei Włodzimierz Marczewski, przewodniczący rady miejskiej. - Wykazuje dużą determinację w zdobywaniu środków unijnych. Ściąga też do Suwałk inwestorów, choćby takich jak Plaza.

Minusów przewodniczący nie dostrzega. A jeśli już - to jest nim to, że Gajewski, jak mówi, zaniedbuje swoje zdrowie.

Andrzej Matusiewicz, lider opozycji w radzie miejskiej, choć docenia prezydenta za działania inwestycyjne, wytyka mu zaniedbania w sferze społecznej. - Przeżywamy np. regres kultury - uważa. - Miasto nie działa na rzecz tworzenia środowisk kulturalnych, lecz stara się je wyręczać, samo organizując duże imprezy. Dotyczy to zresztą także innych dziedzin. W mieście istnieje wyraźny problem braku aktywności społecznej. Wszystko skupia się w ratuszu.

Matusiewicz wypomina też prezydentowi kupowanie niektórych mediów (poprzez sponsorowane audycje) i przydzielanie mieszkań komunalnych osobom niby niezbędnym miastu.

A jak sam siebie ocenia J. Gajewski? Porządkowanie śródmieścia (w tym przeniesienie z Kościuszki i okolic 177 rodzin do mieszkań komunalnych) oraz przygotowanie modernizacji Reja i budowy aquaparku uważa za swoje największe osiągnięcia. Na pytanie o porażki, prezydent nie udzielił odpowiedzi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna