Próbny egzamin gimnazjalny 2012. ODPOWIEDZI. TEST HUMANISTYCZNY

Julia Szypulska
Próbny egzamin gimnazjalny 2012. TEST HUMANISTYCZNY odpowiedzi
Próbny egzamin gimnazjalny 2012. TEST HUMANISTYCZNY odpowiedzi A. Zgiet
Udostępnij:
Sprawdź jak ci poszło.

Próbny egzamin gimnazjalny 2012. ODPOWIEDZI. TEST HUMANISTYCZNY odpowiedzi

Ćwiczę rozwiązywanie zadań i mam nadzieję, że na teście próbnym dobrze mi pójdzie - mówi Marzena Szpakowska z Publicznego Gimnazjum nr 19 w Białymstoku.

Dziś po raz pierwszy uczniowie piszą próbny egzamin gimnazjalny. Będzie on trwał trzy dni. Testy przygotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Uczestnictwo w egzaminie nie jest obowiązkowe, ale większość szkół go organizuje, by uczniowie mogli się sprawdzić.

Egzamin gimnazjalny 2012 TEST HUMANISTYCZNY odpowiedzi. Zobacz, jak ci poszło

- W przyszłym roku po raz pierwszy egzamin gimnazjalny odbędzie się na nowych zasadach - tłumaczy Anna Rynkiewicz, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Białymstoku. - Zmian jest sporo i chcemy uczniów do nich wcześniej przygotować.

Dotąd egzamin składał się z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz testu z języka obcego nowożytnego. Teraz części będzie sześć. Uczniowie oddzielnie napiszą testy z języka polskiego i historii z wiedzą o społeczeństwie - to stanie się już dziś. Jutro natomiast zmierzą się najpierw z przedmiotami przyrodniczymi - biologią, chemią, fizyką i geografią, a później z matematyką.

W piątek z kolei sprawdzą się z języka obcego, najczęściej wybieranym jest angielski. Także w tej części uczniów czekają zmiany. Jeśli nauka języka jest kontynuowana, to gimnazjaliści rozwiązują test zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Jeśli natomiast zaczęli się go uczyć dopiero w gimnazjum, to piszą tylko na poziomie podstawowym.

Kilka tygodnie temu CKE opublikowała przykładowe testy. Różnią się one od tych ubiegłorocznych.
- Do zadań zamkniętych wprowadzono inne formy, na przykład zadania z luką - wylicza Anna Rynkie-wicz, polonistka i egzaminator. - Nowością jest też to, że uczeń będzie miał prawo popełnić dwa błędy ortograficzne.

Egzamin gimnazjalny 2012 TEST HUMANISTYCZNY

Mieszane uczucia co do zmian mają natomiast nauczyciele przedmiotów ścisłych.
- Zadania mieszczą się w podstawie programowej i życzyłabym sobie takich na egzaminie - mówi Irena Sierocka, nauczycielka fizyki w ZS nr 5 w Białymstoku. - Uważam jednak, że na naukę przedmiotów ścisłych jest za mało godzin. Tylko w klasach drugich są dwie tygodniowo, a poza tym tylko jedna. Nauczyciel goni, żeby zdążyć z realizacją programu.

Podobne odczucia ma także Beata Winkler, nauczycielka chemii.
- Nie ma czasu zatrzymać się przy trudniejszych zagadnieniach, czy powtórzyć materiał - zauważa. - Jest coraz więcej wymagań, a za mało godzin. Jeśli chodzi o przykładowe testy, to uważam, że niektóre polecenie są zbyt obszerne, czym mogą ucznia przerazić.

Nasz portal poda dziś, najszybciej jak to możliwe, przykładowe odpowiedzi z testu humanistycznego. Bądź na bieżąco i sprawdź, jak ci poszło z wspolczesna.pl.

Zobacz także jak to wyglądało rok temu:
Egzamin gimnazjalny 2011. TEST humanistyczny ODPOWIEDZI
Egzamin gimnazjalny 2011. Matematyczno-przyrodniczy [ODPOWIEDZI, ARKUSZE, TESTY]
Egzamin gimnazjalny 2011 OPERON. Próbny humanistyczny. Odpowiedzi pytania arkusze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
Anielka
Ale trudne były te pytania. Chyba najgorszy był WOS. Pytania były podchwytliwe.
Rozprawka była ciężka. Trzeba było na podstawie "Dziadów" napisać, co to znaczy być człowiekiem. Mieliśmy się też odnieść do innych lektur. W czwartek na pierwszy ogień pójdzie matematyka i przedmioty przyrodnicze w piątek jeszcze języki obce ufffff
krakow.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1191575,probny-egzamin-gimnazjalny-2011-2012-polski-historia-wos,id,t.html#25840483fca36939,1,3,5
Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie