MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Profesjonalna pomoc dla przyszłych biznesmenów

.

Założenie własnej firmy jako sposób na stworzenie miejsc pracy i zmniejszenie bezrobocia? Jak najbardziej, tylko że samo założenie firmy to jedna sprawa, chodzi jeszcze o to, by ją utrzymać i rozwijać. Często okazuje się, że osobom chcącym prowadzić działalność gospodarczą potrzebne jest wsparcie: szkolenie, doradztwo inwestycyjne, bezzwrotna dotacja finansowa itd. Ważne, by pomoc udzielana była przez profesjonalistów.

Do takich profesjonalistów zalicza się np. Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego, która ma na koncie realizację projektów w ramach funduszy unijnych, wspierających powstawanie podmiotów gospodarczych.

– Sztandarowym przykładem jest „Startuj w Biznesie”, którego celem było podniesienie wiedzy w zakresie przedsiębiorczości mieszkańców województwa podlaskiego oraz pomoc w uruchomieniu 60 nowych przedsiębiorstw – mówi Marcin Pogorzelski z PFRR. – Spośród 700 zgłoszeń wybraliśmy 140 osób, które przeszkoliliśmy, a następnie 64 najlepszych biznesplanów uzyskało dofinansowanie. Po latach analizowaliśmy przeżywalność firm i 80 proc. naszych beneficjentów nadal funkcjonuje.

Teraz znów poszukiwani będą profesjonaliści, którzy chcą wesprzeć przyszłych przedsiębiorców. I na taką pomoc mogą uzyskać dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego. Wkrótce rusza bowiem konkurs w ramach działania 2.3. Wspieranie powstawania i rozwoju podmiotów gospodarczych. Jego budżet wynosi 20 milionów złotych.

Nabór wniosków trwa od 28 listopada do 16 grudnia. Pieniądze mogą otrzymać podmioty, które będą udzielać wsparcia osobom zamierzającym rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej. Ta pomoc obejmuje m.in. szkolenia, doradztwo, wsparcie finansowe.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie rpo.wrotapodlasia.pl

Uwaga konkurs:
Wygraj cały pakiet upominków! To proste. Wystarczy, że odpowiesz na pytanie: Ile wynosi budżet konkursu?
Odpowiedź należy przesłać na adres e-mail: [email protected]
Na odpowiedzi czekamy 14.11.2016 r. w godzinach od 9:00 do 14:00. Pierwsze trzy prawidłowe odpowiedzi nagrodzimy.

REGULAMIN KONKURSU - KLIK

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna