MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Program Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego" - będą dodatkowe pieniądze m.in. na wyposażenie świetlic i zespoły muzyczne

Przedstawiciele samorządów, którzy podpisali dziś umowy na dofinansowanie projektów w ramach "Programu odnowy wsi województwa podlaskiego"
Przedstawiciele samorządów, którzy podpisali dziś umowy na dofinansowanie projektów w ramach "Programu odnowy wsi województwa podlaskiego" A. Chomicz
Dwanaście dodatkowych projektów otrzyma dofinansowanie na łączną kwotę 150 tys. zł w ramach "Programu odnowy wsi województwa podlaskiego". Dziś wójtowie i burmistrzowie podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego umowy.

Program Odnowy Wsi woj. podlaskiego skierowany jest do gmin wiejskich i miejsko-wiejskich naszego regionu. Maksymalna kwota pomocy, którą mogą otrzymać na jeden projekt wynosi 15 tys. zł. Dotacja z budżetu województwa wynosi 50 proc. całkowitych kosztów przedsięwzięcia.

- Cieszę się, że udało się znaleźć pieniądze i zwiększyć pulę, dzięki czemu wnioski, które miały 13 punktów też mogły się zakwalifikować - mówił Stanisław Derehajło, wicemarszałek województwa podlaskiego.

Początkowo środki przyznane na ten cel, pozwoliły na przyznanie dotacji 34 projektom na łączną kwotę 498 493,23 zł. Umowy zostały podpisane na początku czerwca. Dodatkowe 150 tys. zł miało na celu przyznanie dotacji projektom, które uzyskały co najmniej 13 punktów na 15 możliwych.

Wiesława Burnos, członek zarządu województwa podlaskiego dodała, że cele i zadania do tego projektu wskazywali sołtysi, a wójtowie i burmistrzowie składali wnioski.

Dwa główne cele, na jakie zostaną przeznaczone otrzymane przez gminy dotacje to: wyposażenie świetlic wiejskich oraz doposażenie ludowych zespołów muzycznych.

- Efekty tego dofinansowania będą już widoczne na dożynkach wojewódzkich, które odbędą się 7 września - mówił wicemarszałek Derehajło.

- Bardzo się cieszę z dwóch powodów - mówił Eugeniusz Święcki, burmistrz Ciechanowca. - W pierwszym rozdaniu projekt nie uzyskał dofinansowania. Sołtysi trzech wsi zarzucili mi, że jest to moja wina. Teraz bardzo się ucieszą.

Projekt dotyczy bowiem trzech wsi: Winna Stara, Winna Wypychy, Winna Poświętna. Chodzi o zachęcenie mieszkańców do aktywnego trybu życia (wyposażenie świetlicy).

A oto lista dodatkowych projektów, które otrzymały dofinansowanie:

 • gm. Dubicze Cerkiewne - Poprawa warunków prowadzenia działalności społeczno-kulturalnej poprzez zakup wyposażenia do świetlic wiejskich w Dubiczach Cerkiewnych i Jagodnikach
 • gm. Rutki - Odnowa i wyposażenie pomieszczenia Klubu Seniora w budynku szkoły
 • gm. Szepietowo - Zakup strojów ludowych dla Regionalnego Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca "Podlasie"
 • gm. Bargłów Kościelny - Wyposażenie świetlicy wiejskiej w Pomianach
 • gm. Sokółka - Nasze miejsce - wyposażenie klubu wiejskiego w Kraśnianach
 • gm. Szypliszki - Zakup nagłośnienia do świetlicy gminnej w Szypliszkach w celu zorganizowania spotkań aktywizujących osoby starsze 60+ z terenu gm. Szypliszki
 • gm. Kolno - Doposażenie zespołów Borkowiacy, Czerwieniacy, Zabielanki
 • gm. Ciechanowiec - Zachęcanie osób starszych do aktywnego trybu życia
 • gm. Wasilków - Wzrost aktywnosci seniorów z gm. Wasilków poprzez doposażenie świetlic wiejskich
 • gm. Rajgród - Wyposażenie świetlicy wiejskiej w Rydzewie
 • gm. Rajgród - Wyposażenie świetlicy wiejskiej w Pieńczykowie
 • gm. Gródek - Wyposażenie świetlicy wiejskiej w gm. Gródek
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ubezpieczenie maszyn rolniczych. Kiedy jest obowiązkowe?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna