Prokurator za wcześnie umorzyła śledztwo przeciw policjantom!

Anna Mierzyńska
Państwo Narzewscy wierzyli, że postępowanie policjantów po wypadku ich syna (na zdj. podczas I komunii św.) zostanie dokładnie zbadane. Teraz z niepokojem czekają na decyzję.
Państwo Narzewscy wierzyli, że postępowanie policjantów po wypadku ich syna (na zdj. podczas I komunii św.) zostanie dokładnie zbadane. Teraz z niepokojem czekają na decyzję. B. Maleszewska
Romuald Narzewski stracił syna w wypadku. Chłopaka potrącił samochód, za kierownicą siedział ksiądz , dyrektor łomzyńskiego Caritasu. Białostocka prokuratura już po raz drugi prowadzi śledztwo w tej sprawie. Dotyczy ono niedopełnienia obowiązków przez łomżyńskich policjantów.

Sprawą kazał się zająć sam prokurator apelacyjny.

Śledztwo dotyczy wypadku samochodowego, do którego doszło 19 czerwca 2005 r. w podłomżyńskich Konarzycach. Zginął wówczas 11-letni chłopiec Marcin Narzewski, potrącony przez księdza, dyrektora łomżyńskiego Caritas. Jego ojciec Romuald Narzewski jest przekonany, że policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, nie wypełnili swoich obowiązków. To on zawiadomił prokuraturę.

- Tyle że białostocka prokuratura umorzyła śledztwo. Nie zgodziłem się z tą decyzją - mówi Narzewski. - Moim zdaniem, jest bardzo dużo kwestii, które wskazują na niedopełnienie obowiązków przez policjantów.

Narzewski zwrócił się więc do Ministerstwa Sprawiedliwości, które uznało jego racje, podobnie jak prokurator apelacyjny w Białymstoku Bazyli Telentejuk.

- Rozstrzygnięcie o umorzeniu należy ocenić jako co najmniej przedwczesne - napisał. I zlecił jego uzupełnienie.

Narzewski miał więc nadzieję, że tym razem doczeka się szczegółowej analizy zachowania policjantów. Tyle że sprawa trafiła... do tej samej pani prokurator. A przecież już raz zdecydowała ona o umorzeniu postępowania, ponieważ uznała, że policjanci zrobili wszystko, co trzeba. Czy to możliwe, żeby była tak obiektywna, by przy ponownej ocenie tych samych dowodów zmieniła zdanie?

- Zwykle tak się dzieje, że śledztwo uzupełnia ten sam prokurator. Oczywiście, gdyby zachodziło podejrzenie o jego braku obiektywizmu, zostałby wyłączony ze sprawy. Ale nie ma podejrzenia. Wszystko jest zgodne z prawem - tłumaczy Urszula Sieńczyło, szefowa Prokuratury Rejonowej w Białymstoku. - Uważam, że prokurator nawet rozpatrując te same dowody po raz drugi jest w stanie ocenić je właściwie. Poza tym jego decyzja będzie jeszcze analizowana przez przełożonych. Nie ma powodu do obaw.

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 9

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Pojawiła się kolejna informacja - ksiądz miał prawy nadgarstek usztywniony gipsem. Co na to ksiądz?

g
gosc
W dniu 13.01.2009 o 13:08, nick napisał:

Z tego co jednak wiem na wniosek tych rodziców tak dogłębnie sprawdzono księdza że nawet bilingi rozmów wzięto pod uwagę I co się okazało ..nic ... ksiądz nie rozmawiał przez telefon w momencie wypadku, jechał zgodnie z przepisami, ale rodzice mimo faktów wiedzą swoje. Skoro dziecko nie żyje to kierowca musi być winien i kropka!- a co powiesz na fakt, ze księdza nie poddano badaniu krwi na obecność środków farmakologicznych w organiźmie?
- na fakt, ze prokuratoura, biegli nie raczyli zwrócic uwagi na nieścisłości w protokole oględzin miejsca zdarzenia? zresztą biegły od opinii nie raz już pisał głupoty w swoich ekspertyzach

kierowca nie był w pełni sprawny fizycznie w momencie wypadku (miał opatrunek gipsowy usztwniajacy nadgarstek prawej ręki)
n
nick

Zgadzam się z tym że nikt nie powinien stać ponad prawem.Z tego co jednak wiem na wniosek tych rodziców tak dogłębnie sprawdzono księdza że nawet bilingi rozmów wzięto pod uwagę I co się okazało ..nic ... ksiądz nie rozmawiał przez telefon w momencie wypadku, jechał zgodnie z przepisami, ale rodzice mimo faktów wiedzą swoje. Skoro dziecko nie żyje to kierowca musi być winien i kropka!

z
zorientowany

Do "popa".
Gratuluję orientacji w temacie. tylko dlaczego nie powiesz, że ksiądz w czasie wypadku miał rękę w gipsie? A kazdy kto choc raz miał gips wie, że ogranicza to ruchy przy kierownicy. A argumentacja "popa" wskazuje na to, że ma "czarne" korzenie.

G
Gość

PRAWDZIWI CHRZEŚCIJANIE JAK JEZUS: BEZ MIĘSA CELIBATU CZCZCI OBRAZÓW POSĄGÓW: BIBLIA ZABRANIA CELIBATU:"BISKUP więc powinien być nienaganny,mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, nieprzebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o kościół boży? katolicka biblia tysiąclecia 1 list tymoteusza 3:1

1 list do koryntian 7:5 (2) ze względu jednak na niebezpieczeństwo rozpusty niech każdy ma swoją żonę, a każda swojego męża. (3) mąż niech oddaje powinność żonie, podobnie też żona mężowi. (5) nie unikajcie jedno drugiego, chyba że na pewien czas, za obopólną zgodą, by oddać się modlitwie; potem znów wróćcie do siebie, aby - wskutek niewstrzemięźliwości waszej - nie kusił was szatan. (6) to, co mówię, pochodzi z wyrozumiałości, a nie z nakazu. (9) lecz jeśli nie potrafiliby zapanować nad sobą, niech wstępują w związki małżeńskie. lepiej jest bowiem żyć w małżeństwie, niż płonąc. (10)

(1) wtedy mówił bóg wszystkie te słowa: (2) ja jestem pan, twój bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. (3) nie będziesz miał cudzych bogów obok mnie! (4) nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! (5) nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, (...) (ks. wyjścia 20:1-6, biblia tysiąclecia)

V PRZYKAZANIE „NIE ZABIJAJ” Jezus =WEGETARIANIN zniósł wszelkie ofiary ze zwierząt w żydowskich świątyniach = podczas ostatniej wieczerzy zrezygnował z żydowskiej tradycji ofiar ze zwierząt - zamiast zarżnięcia baranka mięso zastąpił chlebem , a krew - winem, co nakazał też czynić uczniom na swoją pamiątkę!!!

pierwsi chrześcijanie byli wegetarianiami-w odróżnieniu od rzymian nie jedli mięsa,unikali alkoholu:,,jak mówi apostoł(rzym. 14,21):będzie lepiej,jeśli nie zjesz mięsa i nie napijesz się wina.gdyż używanie wina zaczęło się ze spożywaniem mięsa,po potopie...".św. hieronim. św. paweł w i liście do rzymian rozdział 14 21 "dobrą jest rzeczą nie jeść mięsa i nie pić wina, i nie czynić niczego, co twego brata razi"

ludzie w raju byli wegetarianami:biblia podaje,że na początku, tuż po akcie stworzenia bóg oznajmił ludziom iż wolno spożywać im tylko żywność roślinną.,,i przemówił bóg: oto dałem wam wszelką roślinność wydającą nasienie, która jest na powierzchni całej ziemi i wszelkie drzewo, na którym jest owoc drzewa wydający nasienie. niech wam służy za pokarm. biblia ks.rodzaju 1:3,,i wszelkiemu dzikiemu zwierzęciu ziemi,i wszelkiemu latającemu stworzeniu niebios oraz wszystkiemu,co się porusza po ziemi,w czym jest życie jako dusza,dałem na pokarm wszelką zieloną roślinność.i tak się stało." biblia ks.rodzaju 1:29 następnie jednak nadchodzi czas wielu lat upadku człowieczeństwa,gdy ludzie niewolą innych ludzi,prowadzą wojny,zjadają zwierzęta oraz dopuszczają się wielu innych okrutnych czynów.(stary testament) jednak i wtedy bóg przestrzega przed mięsem: "nie wolno wam tylko jeść mięsa z krwią życia" biblia ks.rodzaju 9:4.

prawdziwi chrześcijanie:bez mięsa,celibatu, czczci obrazów, posągów= Jezus, apostołowie, pierwsi chrześcijanie nie jedli mięsa=v przykazanie:”nie zabijaj”.dotyczy tez zwierząt nie dopisujcie "nie zabijaj ludzi","nie zabijaj ludzi tego samego wyznania,przyjaciół" itp. innych okresleń usprawiedliwiajacych zabijanie wrogów,ludzi innych religii,zwierząt itp.w biblii ludzie żyli od 120 do kilkuset lat! chcesz usprawiedliwic błednymi tlumaczeniami biblii zabijanie? wiesz ze biblia pisala ze ziemia jest kulista a złe tlumaczenie ze jest płaska a za prawde ludzi palono na stosach? jezus zakazał chrzescijanom zabijania zwierzat a np. muzułmanie i żydzi zabijaja je rytualnie do dzisiaj

- jeśli chodzi o dietę bezmięsną przestrzegają jej bodajże jedynie adwentyści, i jak wskazują badania statystycznie są o wiele zdrowsi niż ludzie jedzących mięso.

wzmianki o spożywaniu ryb przez Jezusa - cudowne rozmnożenie chleba i ryb oraz spożywanie posiłku z uczniami po zmartwychstaniu (co wskazywałoby że unikał mięsa ale nie ryb - był wiec jaroszem) w dzisiejszych przekładach biblii to skutek złego tłumaczenia słowa oznaczającego gorący posiłek. poza tym np. Jezus zabronił rybakom łowić ryby, czyniąc z nich swoich uczniów - apostołów, mówiąc , że od tej pory będą łowić ludzkie dusze. ewangelie były spisywane około 70 lat po jego śmierci na podstawie ustnych przekazów czasem przez osoby które osobiście nie były świadkami opisywanych tych wydarzeń więc wiele szczegółów uległo zatarciu bądź nawet przekłamaniu. oczywiście poza niewielkimi nieścisłościami w złych tłumaczeniach ewangelii, w biblii wskazania na bezmięsny sposób odżywiania jako polecany przez boga są wyraźne.

św. franciszek z asyżu (1181-1226) wegetarianin naszym podstawowym obowiązkiem w stosunku do naszych młodszych braci jest niekrzywdzenie ich, jednak poprzestanie na tym to nie wszystko. mamy ważniejszą misję - służyć im pomocą, kiedykolwiek będą jej potrzebować."

bazyli wielki, ojciec kościoła, arcybiskup cezarei "ciało, które obciążone zostaje potrawami mięsnymi, nękane jest chorobami, umiarkowany tryb życia czyni je zdrowsze i silniejsze i ucina korzenie zła. opary potraw mięsnych zaciemniają światło ducha. obojętnie jakiego rodzaju potrawami mięsnymi napełniony zostaje żołądek, powoduje to nieczyste ruchy, dusza zostaje zagłuszona pod ciężarem pożywienia, traci panowanie i zdolność myślenia. tak długo jak się żyje umiarkowanie, mnoży się szczęście domu, zwierzęta będą znajdować się w bezpieczeństwie, nie będzie przelewana krew, zwierzęta nie będą zabijane. kuchenne noże będą bezużyteczne, stół będzie pokryty owocami, które daje natura i można się tym zadowolić. (...) jeśli kochasz mięso i tuczysz swoje ciało, duch twój staje się ociężały, tłuszcz, który osadza się z mięsa, osłabia siły ducha. czy nie gardzisz tymi szkodliwymi potrawami mięsnymi? trudno jest kochać cnoty, jeśli cieszy się potrawami mięsnymi i ucztami".

P
Pop

Cóż za rzetelność dziennikarska. Tragedia jest tragedią, ale skoro ktoś ją próbuje instrumentalizować to może napiszecie - jak opiekowali się rodzicem, którym ograniczono prawa nad Śp ich dzieckiem! Zaczęli troszczyć się dopiero po tej tragedii! Czemu nie napisaliście, że ksiądz jechał z właściwą prędkością na terenie zabudowanym, a tragicznie poszkodowany wjechał rowerem na pasy dla pieszych, poważnie łamiąc zasady? Trochę obiektywizmu nie zaszkodziłoby, ale skoro nie znacie zasady "Audiatur et altera pars" to może lepiej np. doić krowy ?

K
Kozak

Trudna sprawa

G
Gość

A co na to ksiądz?

K
Kazulek

Prawo powinno być jednakowe dla wszystkich i nikt nie może stać ponad prawem.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3